2021 Bebek & Çocuk Modası

çocuk modası

Birbirinden renkli ve eğlenceli kıyafetlerin yer aldığı bebek modası, bebekleri olduğu kadar yetişkinleri de mutlu ediyor. Modanın ve trendlerin hızlı değiştiği bu günlerde 2021 yılına dönüştürülebilir ve sürdürülebilir ürünler damga vuruyor. Tüm dünyayı saran karamsarlığa tepki olarak gökkuşağının tüm renklerini içeren koleksiyonlar, özellikle çevreye olabilecek en az hasarı verecek malzemelerden üretiliyor.

Hem bebeklerin hem çocukların sağlığına uygun olarak tasarlanan bebek giyim ürünlerinin kayda değer bir kısmı, doğada çözünebilir ya da dönüştürülmüş malzemelerle üretilerek çevre bilinci de kazandırmayı amaçlıyor. Bebek ve çocuk koleksiyonlarında öne çıkan bir diğer özellik ise geçmişe dönüş akımının devam etmesi oluyor. Retro stilin devam ettiği parçalar erkek bebek modası kadar kız bebek modasında da yer alıyor. Büyük kurdeleler, canlı renkler ve renkli baskılarla şenlenen tasarımlar rahatlığı ve konforu ön planda tutuyor.

Bebeklerin ve çocukların hareketlerini kısıtlamayan, nefes alabilir ve temiz içerikli dokumalarla tasarlanan kıyafetler arasında hem kış hem de yaz sezonunda kullanılabilecek alternatifler yer alıyor. Kız bebekler için rahat formlu elbiseler, erkekler için ise tulumlar öne çıkarken koleksiyonlarda genellikle unisex ürünlere yer veriliyor. Her zevke, ihtiyaca uygun alternatifin bulunabileceği çocuk giyim ve aksesuar ürünleri arasında hem çok sade hem de çok hareketli tasarımlar bulunuyor.

Bebek ve Çocuk Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek ve çocuk kıyafeti satın alınırken aileler öncelikli olarak bebeklerinin konforlarını ön planda tutmaları tavsiye ediliyor. Moda bebek kıyafetleri söz konusu olduğunda oldukça farklı tasarımlar öne çıksa da hiçbir dönem değişmeyen modeller, kesimler ve aksesuarlar da bulunuyor. Önde gelen markalar bebek kıyafetleri üretirken doğal ipliklerin kullanıldığı yumuşak dokumalara yer veriyor. Ailelerin, bebek ürünlerinde kullanılan kumaş, dokuma ve boya özelliklerine özen göstermesi gerekiyor. Bebeğin cildini koruyacak, terletmeyecek ve hareketlerini kısıtlamayacak nitelikte olan kıyafetler hem bebeği hem de ailesini mutlu ediyor.

Bebek moda giyim tercihleri belirlenirken, bebeğin ve çocuğun fikirlerine danışmak da tavsiye ediliyor. Bebeğin ya da çocuğun hoşlanmadığı, giymek istemediği bir kıyafetin satın alınması hem aileyi hem de bebeği yoruyor.

Çocuklar için kıyafet satın alırken markaların beden tablolarını da iyi analiz etmek gerekiyor. Hem bebeğin hızlı büyüyeceği hem de markalar arasında kalıp farkları olabileceği göz önüne alınarak kıyafet seçimi yapılması uygundur. Çok dar ya da bol kıyafetler bebeklerin hareketlerini kısıtladıkları ve onların konfor alanlarını bozarak huzursuz ettiği için tavsiye edilmez. Bu nedenle ebeveynler özellikle bebek alışverişi yaparken bebeklerinin boy ve kilosuna uygun ürünler seçmeye özen göstermelidir.

bebek kıyafetleri

2021 Kız Bebek Modası Yine Çok Renkli

Canlı ve renkli modellerin yer aldığı kız bebek modası, 2021 yılında yine rengarenk! Beyaz, pembe ve lila gibi yumuşak tonların hakim olduğu koleksiyonlarda birbirinden sevimli ve şık parça yer alıyor. Yenidoğan bebekler için tasarlanmış setlerde özellikle pembe ve beyaz üzerine, minimal hayvan baskıları öne çıkarken, daha büyük bebekler için de farklı alternatifler bulunuyor. 2021 bebek modası içinde yer alan retro akım kız bebekler için hazırlanan tasarımlarda da dikkat çekiyor. 60’lı yılların büyük abartılı yakalı elbiseleri, fisto uygulamaları ve pastel renk tonlarına gönderme yapan tasarımlar bebeklerin tatlılıklarına tatlılık katıyor.

Bebeklerin konforu için olabilecek en esnek ve yumuşak şekilde tasarlanan kıyafetlerde renk olarak pembe, beyaz gibi klasikleşen renklerin yanında mor, sarı, yeşil gibi tonlar da öne çıkıyor. Özellikle retro elbiselerde kullanılan kırmızı ve siyah detaylar da 2021’in dikkat çeken yanlarından. Bebeklerin derin ve mutlu uyuyabilmesi için tasarlanan tulumlar için ise yine hayvan ve çizgi film karakteri baskılı modeller dikkat çekiyor. Doğal malzemeler ile hazırlanan özel ürünlerin bebek ve çocuk sağlığına uygun olmasına ek özen gösteriliyor. Bebekler için tehlike oluşturabilecek parça ve detaylardan uzak olan kız bebek giyim ürünlerinin yer aldığı koleksiyonlar 2021 yılının eğlenceli ve renkli dünyasını tamamlıyor.

2021 yılı kız bebek modasının dikkat çekenleri:

 • Pembe, kırmızı, lila ve beyazın ağırlıkta olduğu tasarımlar
 • Retro çizgilerin olduğu nostaljik elbiseler
 • Parlak ve canlı renkleri bulunan tulumlar
bebek modası

2021 Erkek Bebek Modası ve Eğlenceli Tasarımlar

2021 bebek kıyafetleri, her zaman olduğu gibi doğal yapıları ve rahatlıklarıyla dikkat çekiyor. Yumuşak ve nefes alabilen yapıları ile bebek cilt sağlığına uygun olarak tasarlanan erkek bebek giyim ürünleri arasında takımlar, pantolonlar, tulumlar, sweatshirt’ler gibi birçok farklı tür bulunuyor. Erkek bebekler için uzun yıllardır tercih edilen mavi ve tonları da 2021 senesinde sık kullanılan renkler arasında yer alsa da unisex kullanıma da uygun tasarımlarda pembe, kırmızı, lila gibi renklere de yer veriliyor. Bebeklerin mutlu ve konforlu hissedebilecekleri rahat tasarımların yer aldığı 2021 koleksiyonlarında erkek bebek giyim modası kız bebeklerde olduğu gibi retro izler taşıyor. İri desenli gömlekler, büyük yakalı gömlek ve ceketler bebeklerin tatlılıklarına tatlılık katıyor.

Bebeklerin hareketlerini kısıtlamayan ve onları özgürleştiren kıyafetlerin arasında sürdürülebilir özellikli, dönüştürülebilir ürünler de yer alıyor. Yapısına uygun olarak doğanın natural renklerinin kullanıldığı bu tasarımlarda bej, kahverengi, bordo gibi tonlara yer veriliyor. Retro dokunuş ile beraber doğallığı kullanan markaların koleksiyonlarında erkek bebekler için tasarlanan özel şapkalar da bulunuyor. Bu şapkalar bebekleri soğuk, rüzgar ve güneşten korurken tarzlarını da tamamlıyor.

2021 yılı erkek bebek modasının dikkat çekenleri:

 • Mavi, mor, pembe, sarı gibi canlı renkler
 • Retro çizgilerin yer aldığı takımlar ve şapkalar
 • Çeşitli hayvan figürlerinin yer aldığı eğlenceli tulumlar
Çocuk Kıyafetleri

2021 Kız Çocuk Modası Cıvıl Cıvıl

Her zaman neşeli ve renkli olan kız çocuk modası, 2021 yılında da çizgisini devam ettiriyor. Renk olarak pembe, yeşil ve sarı gibi canlı tonların baskın olduğu koleksiyonlarda baskılar da büyük yer tutuyor. Özellikle ilkbahar yaz koleksiyonlarında canlı ve renkli baskıların, işlemelerin yer verildiği tasarımlar arasında simli ve ışıklı alternatifler de bulunuyor.

2020 yılının değiştirdiği yaşam koşulları göz önüne alınarak tasarlanan koleksiyonlarda kız çocukları için hareketi ve neşeyi öne çıkaran logolara ve slogan baskılarına da yer veriliyor. Bunun yanı sıra popüler film ve çizgi dizilerin lisanslı ürünleri de 2021 çocuk modası içinde büyük yer tutuyor. Tüm dünyada sevenleri bulunan animasyon serilerinin karakterlerinin yer verildiği parçalar her yaştan kız çocuğu için hazırlanan tasarımlarda kullanılıyor. Günlük kullanım için tasarlanan ürünlerde hem rahatlık hem de şıklık unsurları dikkate alınırken çocukların beğenisini kazanacak detaylara da yer veriliyor.

Yine bebek modasında olduğu gibi çocuk modasında da retro dokunuşlar bulunuyor. Bu dokunuşlar kız çocukları için kabarık etekler, iri dantelli yakalar ve saç aksesuarlarıyla kendini gösteriyor. İri çiçek desenleri, kabarık kollar, yüksek belli pantolonlar da 2021’de popüler kız çocuk giyim ürünleri arasında bulunuyor.

2021 kız çocuk modasının dikkat çekenleri:

 • Pembe, beyaz, sarı ve lila renkli tasarımlar
 • Animasyon filmleri ve çizgi serilere ait detaylar
 • Retro dokunuşun hissedildiği kabarık etekli ve kollu elbiseler
Çocuk Kıyafetleri

2021 Erkek Çocuk Modası Renkli ve Şık

Erkek çocuk modası dendiğinde akla gelen gömlekler, papyonlu takımlar, pantolon askıları ve renkli pantolonlar 2021 yılında da popülerliğini koruyor. Doğal kumaşlardan üretilen, renkli ve bir o kadar rahat takımlar da yine öne çıkan erkek çocuk giyim ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle küçük yaş grupları için öne çıkan tulumlar, renkli tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Hayvan figürlerinin yanı sıra, ünlü sporcuların ya da bilim insanlarının yer verildiği tişört ve sweatshirt tasarımları da koleksiyonlarda yer buluyor. Popüler filmlerin, animasyonların ve çizgi dizi serilerinin etkisi erkek çocuk modası içinde de görülüyor. Süper kahramanların yer aldığı lisanslı ürünler arasında hem kış hem de yaz aylarında giyebilecek tasarımlar bulunuyor.

Öne çıkan bir diğer tasarım ise boru paçalı ya da bol paçalı pantolonlar oluyor. Retro akımın 2021 çocuk kıyafetleri üzerine etkilerinden biri olan bu bol tasarımlar aynı zamanda yüksek belleri ile dikkat çekiyor. Erkek çocuklarının severek kullandığı pantolon askıları için yapılan birbirinden renkli tasarımlar ise modanın eğlenceli yüzünü gösteriyor. Hayvanlar, çiçekler ya da sayılarla süslenen askılar hem klasik hem spor giyinmeyi seven erkek çocukları için mükemmel birer aksesuar oluyor.

2021 erkek çocuk modasının dikkat çekenleri:

 • Bol ve boru paçalı yüksek bel pantolonlar
 • İri yakalı ve büyük baskılı gömlekler
 • Renkli ve eğlenceli tulumlar
Önceki YazıSonraki Yazı