Bebek Telsizi Şart!

Bebek Telsizi

Yeni doğum yaptınız ve çocuğunuzun uykusu konusunda endişeleniyorsunuz. Belki de evin içinde sürekli hareket etmenizi gerektiren durumlar oluştu. Bebeğinizi uyutuyorsunuz ancak siz yanında olmadığınızda rahatça uyuyup uyumadığından emin olmak istiyorsunuz. Bebeğinizi uykuya yatırdığınızda uyanıp uyanmadığını sürekli odaya gidip gelerek kontrol etmek yerine bebek telsizi kullanmak rahat etmenizi sağlayacaktır. Bebek telsizleri, ses ya da özelliğine göre görüntü sinyallerini sizin yanınızdaki telsize aktaran teknolojisi sayesinde bebeğinizin güvenli bir şekilde uyuduğundan emin olmanızı sağlayan son derece fonksiyonel cihazlar. Bebek telsizleri sayesinde evin içinde rahatça dolaşabilir, bebeğinizi dilediğiniz gibi odada yalnız bırakabilir ve diğer işlerinizle meşgul olabilirsiniz.

Peki  bebek telsizlerini en doğru şekilde nasıl kullanırsınız? Bebek telsizinin en doğru yerleştirilme şekli nedir? Gelin önerilerimize kulak verin ve bebek telsizi sayesinde bebeğinizin rahat bir uyku çektiğinden emin olun.

Doğru Yere Yerleştiğinden Emin Misiniz?

Bebek Telsizi 1

Bebek telsizini kullanırken öncelikle yerleşimine dikkat etmelisiniz. En üst düzeyde verim alabilmek için telsizi doğru yere yerleştirmeniz ilk ve en önemli kuraldır. Telsizi rahatça devrilebilecek bir yere koymaktan kaçınmalısınız. Zira yere düştüğü takdirde zarar görebilir ya da ses çıkış panelinin üzerine düşerse sesi duymanız güçleşebilir. Bebek telsizinin bebeğinizi gördüğünden ve sesini rahatça aldığından emin olmalısınız. Bunun için birkaç deneme yapmanızda ve en uygun noktayı bu şekilde belirlemenizde fayda var. Ses ve görüntünün en verimli olduğu noktayı tespit ettikten sonra rahat bir nefes verebilirsiniz.

Daima Yanında Taşımak İsteyenlere!

Bebek Telsizi 2

Eğer ev işlerinizi yaparken telsizi yanınızda taşımak ve aynı zamanda telsizden yüksek verim almak istiyorsanız kolaylıkla taşınabilir, hatta belinize takıp ev içinde dolaşırken yanınızda taşıyabileceğiniz kablosuz alıcısı olan modelleri tercih etmelisiniz. Böylelikle işlerinizi rahatça yapabilir hem de bebeğinizi duyabilirsiniz. Eğer eviniz büyükse birden çok vericisi olan telsizleri tercih etmelisiniz. Uzayan mesafelerde bebek telsizlerinin kullanımları zorlaştığından vericileri evinize aralıklarla yerleştirmeniz halinde bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Bebek Telsizinin Frekans Özelliği Var mı?

Bebek Telsizi 3

Frekans özelliği de bebek telsizi seçerken önemli etmenlerden biridir. Telsizin verici ve alıcı gücü bebeğinizin sesini duymanızda önemli bir etkendir. Piyasada bulunan 49 MHz, 900 MHz ve 2.4 GHz bebek telsizi türlerinden 49 MHz özelliğinde olan en yaygın kullanılanıdır. Bu tür telsizlerin dezavantajı ise yakınınızda benzer frekansta bir ya da birkaç bebek telsizi kullanan komşu ve komşularınız varsa zaman zaman onların telsizleriyle sizin telsizinizin seslerinin karışması olasılığıdır. 900 MHz frekans özellikli bebek telsizi bazı kablosuz telefonlarda da kullanılmaktadır. 2.4 GHz ise kablosuz dosya aktarım frekansıdır ve araya seslerin karışmasını en aza indirecek özelliktedir. Bazı bebek telsizi modelleri ise tamamen başka seslerin karışmasını engelleme özelliğindedir.

İyi bir bebek uykusu için ihtiyacınız olan ipuçları burada!

Önceki YazıSonraki Yazı