Boğa Burcu Bebeği

Burçlar ve tarihleri belli bir düzene sahiptir. Aylara göre burçlar değişmektedir, bu yüzden çocuğunuzun hangi tarihte doğduğu önemli. Çocuğunuz 21 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında dünyaya geldiyse tebrikler, artık bir Boğa burcu annesi veya babasısınız! Kendi burcum diye söylemiyorum ama aslında oldukça şanslı sayılırsınız çünkü bir aksilik çıkmazsa evladınız genelde sakin, iyi huylu (ve tamam kabul, biraz da inatçı) olacak. Burçlar bebeklerin karakterini nasıl etkiliyor? Bebeğinizin karakteri hakkında daha fazla bilgi edinmeye var mısınız? Astroloji ile ilgileniyorsanız, yazımızın devamı epey ilginizi çekecektir.

Burçlar: Boğa Burcu Özellikleri

Aslında genel Boğa burcu özellikleri minik bebeğinizde bebekçe de olsa kendini gösterir. Boğa burcu denilince akla inat gelir ama bunu ille de böyle yorumlamak zorunda değilsiniz. Bir Boğa burcu kadını veya Boğa burcu erkeği yaptığından geri adım atmayacak kadar azimli olduğu için de inatçı olarak nitelendirilebilir. Bebeğinizin kimi hoşnutsuzlukları bu husustan kaynaklanabilir, aklınızda olsun. Mesela, Boğa burcu insanları genelde midelerine düşkün olsalar da Boğa burcu bebeğiniz o sırada yemek yemek istemiyorsa inatlaşacaktır ama belki de gerçekten karnı toktur.

Yeni Doğan Bebek Beslenmesi

Boğa burcu bebeği dile getiremediği bir sağlık sorunu veya başka bir memnuniyetsizliği yoksa anne babalara en rahat nefes aldıran bebeklerdendir. Boğa burcu bebeğinize yeterli sevgiyi ve güveni verdiğiniz sürece onu yatırıp salladığınız anda uykuya daldığını veya oyuncaklarıyla baş başa bıraktığınızda kendi kendini çok güzel oyaladığını fark edebilirsiniz. Boğa burcu bebekleri hareketli olmadıkları için de size fazla zor zaman yaşatmayacaklardır ama onları harekete zorlarsanız daha zor zamanlar yaşayabilirsiniz.

Boğa Burcu Bebeği Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

  1. İnatçılık: Bu konu yanlış anlaşılabiliyor demiştik. Genel olarak, kendi hallerinde sevimli ve sessiz olan Boğa burcu bebeklerini bir şey yapmaya zorladığınızda görün şamatayı. Boğa burcu bebeklerinin çok net hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler vardır. Kendi fikirlerinin ve yöntemlerinin uygulanmasını isterler. Onunla girdiğiniz mücadelede kaybeden olmaya hazırlanın.
  1. Rutine bağlılık: Boğa burcu bebeğinizi sürprizlerle eğlendirmeye çalışmayın. Bundan nefret ederler ve sürpriz karşısında şoka girebilirler. Boğa burcu insanları bebekliklerinde bile rutini ve tahmin edilebilirliği çok severler ve hayatlarını buna göre kurarlar. Boğa burcu bebeğinize yenilikleri çok erkenden ve yavaş yavaş tanıtmanız ve ona uyum sağlama fırsatı vermeniz gerekir.
  1. Dokunsallık: Boğa burcu bebeklerinin beş duyusu çok kuvvetlidir ve özellikle dokunulmaktan çok zevk alırlar. Boğa burcu bebekleri sıkı sıkı kundaklanmayı ve anne babalarına yakın olmayı çok severler. Emzirme sırasında kollarınızda güvenli ve emniyetli bir şekilde tutmanızı isterler. Bebeğiniz huzursuzsa önce bezini kontrol edin çünkü Boğa burcu bebekleri fiziksel rahatsızlıklara oldukça duyarlıdır. Anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirmenin yollarını öğrenmek için tıklayın!4 Aylık Bebek
  1. Ağza dikkat: Boğa burcu bebeğiniz parmak emme veya emzik bağımlısı olmaya yatkındır. Bunlar onu kolayca sakinleştirir ama alışkanlık haline gelmemesi için oldukça “azimli” olan bebeğinizi ikna etmeniz gerekebilir.
  1. Uslu, ağır kanlı ve sabit: Boğa burcu bebekleri inatçılıklarıyla nam salmış gibi görünse de aslında cana yakınlardır ve çevresi tarafından sevilme olasılıkları yüksektir. On iki burç arasında duygusal olarak en istikrarlı olanlar Boğa burcu bebekleridir. Bu bebekler sakin, neşeli, olumlu ve sadık kişiliklere sahiptir. Hareketleri tahmin edilebilirdir ve her zaman adil ve dengeli bir şekilde oyun oynarlar.
  1. Sevgi ve şefkat ihtiyacı: Boğa burcu bebekleri hislerini pek fazla açığa vurmaz ama aslında sevgi ve şefkate inanılmaz derecede ihtiyaçları vardır. (Hangi bebeğin yok ki dediğinizi duyar gibiyim…) Boğa burcu bebeğinizi kucaklarken cimri davranmayın ve onları ne kadar çok sevdiğinizi, ne kadar takdir ettiğinizi sık sık dile getirin.
  1. Oyun tarzı: Boğa burcu bebekleri dışarı çıkıp oynamaktan ve müzik yapmaktan çok hoşlanırlar. O yüzden onunla bol bol dışarı çıkmaya özen gösterin. Oyuncak olarak da çocuklar için müzik enstrümanlarından satın alabilirsiniz.
  1. Vurma ve tekmeleme: Boğa burcu bebekleri genelde iyi huylu olsalar da bazen epey derinlerden şeytani hisleri hortlayabilir ve bu hisler tekmeyle yumruk olarak kendini gösterebilir. Boğa burcu bebeğinize bunların hoş olmadığını ve başkalarına zarar verebileceğini tatlı bir dille anlatın.

Boğa Burcu Bebeği Kız İse

1 Yaş bebek

Boğa burcu bebeği kız da olsa erkek de olsa benzer özellikleri gösterecektir ama biz yine de birkaç cümle daha eklemiş olalım.

Boğa burcu bebeğiniz ilk günden karakterini sergilemeye başlar. Kız çocuklar tekrarlamayı oldukça rahatlatıcı bulabilirler. Ayrıca Boğa burcu dünyasında yiyecekler yemek yemek kadar giysi işlevi de görebilir. Sinirlenmeden tepki vermeye çalışın. Koşmayı ve dansı sevebilir, onu engellemeyin çünkü fiziksel olarak güçlü bir kızdır. Ona yaratıcı hobi alternatifleri sunmayı da deneyebilirsiniz.

Boğa Burcu Bebeği Erkek İse

7 Aylık

Boğa burcu bebeği erkek ise kendi kendine hareket edeceğinden şüpheniz olmasın. Bu özgüvenli bebek aynı zamanda sempatik ve şefkatlidir de. O yüzden iyi anlaşabilirsiniz. Bütün Boğa burcu bebekleri gibi fiziksel olarak güçlüdür ve fiziksel aktivitelerden hoşlanır. Boğa burcu bebeğinizin ileride kendinden emin bir genç adam olmasını isterseniz onu bebekliğinden itibaren içtenlikle desteklemeyi ihmal etmeyin.

Burçlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın! :)

 

Astroloji ile ilgileniyorsanız Başak burcu özelliklerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı