2017 Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri

Hem bahar/yaz hem de sonbahar/kış 2017 gelinlik modelleri için moda haftaları çoktan düzenlendi. Genel olarak bahar/yaz için canlı renkler ve hareketli kesimler tercih edilirken sonbahar/kış için soğuk havada gelinleri üşütmeyecek modeller sergilendi. 2017 gelinlik modelleri trendleri şöyle:

1. Derin dekolteli yakalar

Türkiye’de yansımasını tam olarak göremeyeceğiz ama gelinlik modelleri 2017 ile ağırbaşlı gelin kavramı biraz geride kalıyor gibi. 2017 yılında gelinler kendilerini daha fazla vurgularken gelinlikler de biraz daha derin göğüs dekoltesine sahip olacak.

3. Sarı gibi canlı renkler

Gelinlik modelleri hep beyaz renkle özdeşleşmiştir. Ama son yıllarda uçuk pembe, krem veya kemik rengi gibi pastel renkler de düğün literatürüne girdi. Bu yıl daha da cesur ve daha da canlı gelinliklere hazır olun. Gelinlerin mutlu günlerinde neşelerini yansıtması için sarılar ve diğer canlı renklere bürünmesi makul.

5. 2017 gelinlik modellerinde üç boyutlu ayrıntılar

2017 gelinlik modelleri üç boyutlu küçük sürpriz ayrıntılarla gözleri şenlendirmeye niyetli. Dantelin bir parçası veya geçici bir dövme olarak açıkta kalan omzunuzda, boynunuzda veya göğüs bölgesinde çiçek desenleri ve kelebekler kullanabilirsiniz. Üç boyutlu ayrıntıları tercih ederken gelin çiçeğinizin uyumlu olmasına da özen gösterin.

7. Bordür danteller

2017 gelinlik modelleri dantel kullanımı açısından da zengin. Zarif, uçuşan etekli bir gelinliğin ince askılarında ince bir şerit dantel görmek bu yıl yaygın bir ayrıntı haline gelecek. Üstelik sadeliği seven gelinler için de dantelli gelinlik modelleri oldukça cazip bir seçenek.

9. Tuluma geçiş

Gelinlik modelleri beyaz renk kadar etekle de özdeşleşmiştir ama bu yıl şık tulumları da podyumlarda gördük. Gelinliklerin şıklığından hiçbir şey kaybetmeyen bu modellerde etek yerine pantolonu tercih ediyor. Rahatlığı ve farklılığı seven gelinler için keyifli bir seçenek.

11. Karnı açık bırakan üstler

Gelinlik modelleri tek parça olmak zorunda değil. 2017 defileleri bize bunu da gösterdi. Abiye elbiseler gibi iki parçalı gelinlikler farklılığı seven ve neşeli bir kişilik yansıtmak isteyen gelinler tarafından zevkle giyilecektir.

Sizin en sevdiğiniz gelinlik modeli hangisi? Yorumlar kısmında görüşlerinizi sevdiğiniz gelinlik modellerini bizimle paylaşmayı unutmayın! :)

Vücut Tipine Göre 11 Gelinlik Önerisi yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz!

2. Omuzu açıkta bırakan kesimler

2017 gelinlik modelleri üst kısma da alternatif getiriyor. Kollu ve askılı kesimlerin yanı sıra omuzları açıkta bırakan yakalar da revaçta. Aslında bu kesimi masallardan ve balolardan hatırlarsınız. Biraz kabarık bir etekle gelinlere büyülü bir hava katacaktır.

4. Gelin çizmeleri ile kombinler

Biliyorsunuz ki gelinlik modelleri fiyatları gelin ayakkabısından bağımsız düşünülemez. Ama gelinlik siteleri veya dükkanlarına bakarken gelinlik çizmelerini es geçmeyin. Gelin ayakkabısı yerine gelin çizmesini tercih etmek üşütmenizi engelleyecek, özellikle kış aylarında kısa gelinlik modelleri tercih edeceklere duyurulur.

6. Kış düğünleri için gelinlik şalları

Gelinlik modelleri gelini öne çıkarmayı ve mümkün olduğunca şık göstermeyi amaçlar ama kış gelinlerinin suçu ne, değil mi? Bazı gelinlik markaları bu soruna çözüm bulmuş bile. Bu arada en çok tercih edilen gelinlik markalarından biri de Vakko gelinlik. Gelinliğinizin üstüne geçirebileceğiniz şık kaşmir gelinlik şalı veya hırkası her fotoğrafta tüylerinizin diken diken çıkmasının önüne geçecek.

8. Dik omuzlar

2017 gelinlik modelleri ile 80’lerin ünlü vatka görünümü kısmen geri geliyor. Modernize edilmiş sivri kesimler yeni gelinliklerde karşımıza çıkmaya hazır. Özellikle dar ve düşük omuzlu gelinlerin tercih edebileceği bir kesim. Beli de daha ince göstermesi cabası.

10. Modern bağcıklar

Yine, gelinlik modellerinde sadeliği seçen gelinler için ideal bir kesime geldik. Neredeyse düz bir gece elbisesi görünümündeki bir gelinliğin bel kısmı veya arzu edilen başla bir bölgesi bağcıklarla hareketlendirilerek harika bir model yaratılabilir.

Dennis Baso
Dennis Baso
Marchesa
Marchesa
Yolancris
Yolancris
Marchesa
Marchesa
Marchesa
Marchesa
Önceki YazıSonraki Yazı