Gelinlik Modelleri 2018

Gelinlik Modelleri 2018

Düğün zamanı çiftlerin hem son derece mutlu ve heyecanlı hem de son derece gergin ve stresli oldukları bir dönemdir. Özellikle kadınlar için gelinlik modeli konusunda karar vermek tam bir çıkmaz sokaktır. Gelinlik modelleri 2018 incelemelerimiz ile seçeceğiniz gelinlikle ilgili fikir edinebilirsiniz. Eğer vücut tipinizi biliyorsanız bu büyülü kıyafeti seçmek tahmin ettiğinizden de kolay olacak. 2018 yılında sık sık göreceğimiz popüler gelinlik modellerinden bazılarını gelin hep birlikte inceleyelim:

Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Dantel Gelinlik

Dantel Gelinlik Modelleri

Dantel gelinlik modelleri, her yıl olduğu gibi 2018 yılında da revaçta olmaya devam ediyor. Bu yıl özellikle balık kesim ve dar kesim dantel gelinlik modellerini sık sık göreceğiz. Eğer ince bir vücuda sahipseniz siz de dar veya balık model dantel gelinliklerle son derece zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gelinlik Modelleri Bohem Tarz

Bohem Tarz Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri 2018 seçeneklerinen biri de bohem tarz gelinlikler. Özellikle kokteyl ya da bahçe düğünü düşünüyorsanız bohem tarz gelinliklerle tarzınızı yansıtabilirsiniz. Eğer bohem tarz gelinlik modeli tercih edeceksiniz saçınız ve makyajınızın da tarzınıza bir o kadar uyumlu olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

Gelinlik Modelleri Üç Boyutlu Gelinlik

Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu çiçek aplikleriyle süslenmiş gelinlik modelleri yine gelinlik modelleri 2018 yılı alternatiflerinden. Göğüs ve etek kısımlarında kullanılan üç boyutlu çiçekler gelinliğe son derece şık bir görünüm kazandırıyor. Üç boyutlu gelinlik düşünüyorsanız gelinlik tülünün uçuş uçuş olmasına özen göstermenizi öneririz. Böylece çok daha doğal ve salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelinlik Modelleri Fiyonklu Gelinlik

Fiyonklu Gelinlik Modelleri

Özellikle arkası fiyonklu gelinlik modellerini 2018’de hiç görmediğiniz kadar çok göreceksiniz. Özellikle otel düğünlerinde tercih edilebilecek olan fiyonklu gelinlikler genellikle saten düz kumaştan tasarlanmaktadır. Bu gelinliklerin ütü kırışma sorunsalı bulunduğunu da hemen hatırlatalım.

Gelinlik Modelleri Kısa Gelinlik

Kısa Gelinlik Modelleri

Gelinler artık çok daha sıradışı görünmeyi seviyor. Kısa gelinlik modelleri klişelerden uzak durmak isteyen gelinlerin tercihi olabilir. Ayrıca düğün sonrası eğlence devam edecekse gelinliğinizi çıkararak bu rahat kısa gelinliklerle doyasıya dans edebilirsiniz.

Gelinlik Modelleri Robalı Gelinlik

Robalı Gelinlik Modelleri

Yine bohem denilebilecek bir gelinlik modeli olan robalı gelinlikler özellikle ünlülerin üzerinde görülmesiyle de hayli tercih edilen gelinlik modellerinden biri oldu. Eğer sadece nikah düşünüyorsanız robadan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Robadan gelinlikler göbek bölgesinde fazlalığı bulunan kadınlar tarafından da gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Gelinlik Modelleri Straplez Gelinlik

Straplez Gelinlik Modelleri

Gelinlik denilince akla gelen ilk olarak etek kısmı gelse de gelinliğin üst kısmı da son derece önemlidir. Gelinliğin etek modeline karar verdikten sonra üst kısmına odaklanmanız gerekir. Straplez gelinlikler sade ve risksiz modellerdir. Risksiz olması elbette ki göğüs bedeninizle ve gelinliğin doğru sütyenle giyip giymemenize göre değişebilir. :)

Gelinlik Modelleri A Kesim

A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modelleri vücudu saran üst kısmın ardından eteğin aşağıya doğru yavaş yavaş açılarak indiği modellerdir. Bu gelinlikler zamansız modeller arasındadır. Otel, düğün salonu gibi düğün organizasyonlarında bu gelinlik modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Gelinlik Modelleri Prenses

Ve Bonus: Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modelleri, A kesim gelinliğin aksine eteğin aşağı doğru yavaş yavaş değil birden bel kısmında başlayarak açılmasıdır. Bu gelinlikle gösterişli, iddialı ve özel gününde özel hissetmek isteyen gelinlerin tercihi olabilir. Prenses gelinlikler basen ve kalça bölgesinde bulunan fazlalıkları kapatmak için de idealdir.

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik Modelleri Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken konu vücut tipi konusudur. Vücudunuza uygun olmayan bir gelinlik ne kadar şık, ne kadar pahalı olursa olsun doğru bir görünüme kavuşmanızı engelleyecektir. Örneğin eğer büyük göğüsleriniz varsa straplez gelinlik hem rahat edememenize hem de istemediğiniz frikiklere neden olabilir. Bunun yanı sıra eğer kol bölgenizde sarkma gibi problemleriniz varsa pelerinli gelinlik modellerini ya da dantel uzun kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Gelinlik modelleri 2018 yazımızdaki alternatifleri değerlendirirken de vücut tipinizi göz ardı etmeyin!

Bunun yanı sıra gelinlik seçerken hazır mı yoksa özel dikim mi seçeceğinize de karar vermelisiniz. Eğer hayalinizdeki gelinliği kendiniz tasarlamak istiyorsanız özel dikimi tercih edebilirsiniz. Ayrıca düğün mekanına uygun gelinlik seçimi de son derece önemlidir. Kır düğünü için daha uçuş uçuş salaş gelinlikleri, salon düğünleri için ise daha ağır ve gösterişli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ve bütçe konusu… Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da bütçedir. Bütçenize uygun bir gelinliği seçmeye özen göstermelisiniz. Düğün günü her ne kadar çok özel bir gün olsa da gelinliği sadece o gün giyeceğinizi unutmamalısınız.

Gelin çiçeği seçerken bilmeniz gerekenler bu yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı