En Popüler Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Düğün sezonu açıldı. Evlilik planlarını 2017 yaz ve sonbahar ayları için yapan çiftler için düğün hazırlıkları son hız devam ediyor. Türlü türlü alışveriş seansları arasında aslında düğününüzün yüzü olacak bir detay var ki genelde yoğunluk arasında kendisi çoğu zaman son sıralara öteleniverir: Düğün davetiyesi! Düğününüz için seçeceğiniz davetiye modelleri, hem düğününüzü duyurmanın estetik bir yolu hem de güzel bir düğün davetiyesi davetlileriniz için ömürlerinin sonuna dek saklayacakları bir sanat eseri gibi düşünülebilir aslında. Bu nedenle, güzel bir düğün davetiyesi tasarımı kendi başına önemli bir seçimdir.

Düğün davetiyesi seçerken tüm zamanların en popüler davetiye modellerinden farklı olarak zamanda güncel trendlere bakmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda 2017 yılının öne çıkan davetiye modellerinin yanı sıra kendin-yap davetiye fikirlerini ve en popüler davetiye fontlarını derledik. Burada işiniz bittikten sonra hayalinizdeki davetiyeye kavuşacağınızı garanti ediyoruz.

2017’nin En Popüler Davetiye Modelleri

Yeşil Yaprakların Huzuru

Davetiye Modelleri Yapraklı

Düğün davetiyesi modelleri 2017 yılı için öncelikle huzurunuza yeşilin huzurlu tonları ve ağaç yaprakları ile çıkacak. Oldukça vintage bir görünümü olan bu davetiye modelleri, farklı fontlar ve farklı davetiye ölçüleri ile pek çok kombinasyon oluşturularak çeşitlendirilebilir olması sebebiyle de davetiye modelleri arasında en hızlı yükselen trend oldu. Üstelik düğün davetiyesi için sade bir tasarım isteyenleri de mutlu edecek!

Kâğıt Üzerine Suluboya Etkileri

Davetiye Modelleri Çiçekli

Güzel bir suluboya resme baktığınızda içinizde uyanan yumuşak hisleri düşünün. İşte davetiye modelleri de birer sanat eseri olarak düşünüldüğünde, kâğıt üstüne suluboya etkisi verilen davetiye örnekleri de insanlarda bir çift olarak sizin ve düğününüzün hakkında böyle hoş, nazik ve yumuşak duygular uyandıracak. 2017 yılının davetiye modelleri arasında popüler olan suluboya etkili davetiye tasarımları da hoşunuza gidebilir.

Minimalist Tasarımlar İçin Kaligrafi

Davetiye Modelleri Kaligrafi

Kaligrafi –ya da daha genel adıyla hat sanatı- bu sene davetiye modellerini süsleyen yazı tarzları ve fontlar içinde öne çıkıyor. Eğer kaligrafiyle zaten ilgileniyorsanız, belki kendiniz bir tasarım oluşturabilirsiniz bile. Minimalist, sade, göz yormayan davetiye modelleri tarafından aklı çelinen çiftler için birebir bir davetiye trendi olan bu düğün davetiyesi örnekleri de herkesin keyif alacağı türden. Yılın en popüler çifti Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in de oldukça minimal bir davetiye seçtiklerini belirtelim.

Kalplere Çiçek Açtıran Desenler

Davetiye Modelleri Çiçekli

Çiçekli davetiyeler aslında uzun zamandır davetiye modelleri söz konusu olduğunda görmeye alışık olduğumuz davetiye modelleri gibi durabilir ama 2017 yılının çiçekli düğün davetiyesi örneklerinde çiçekler biraz devasa boyutlarda. Sayıca az ama yapıca gösterişli, suluboya etkili büyük çiçek figürleri barındıran davetiye modelleri her fona ve her yazı tipine uyumlu olabiliyor. Yine vintage rüzgârları estirebileceğiniz güzel bir konsept. Bu davetiye modelinin en güzel örneğini Mayıs 2016’da evlenen Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu çifti tasarlamıştı.

Metalik İşlemeler ile Işıl Işıl

Davetiye Modelleri Metalik

Daha modern bir tasarımdan yanaysanız ancak gösteriş ve ışık sizin için vazgeçilmezse, altın, gümüş ve bronz renklerde (metalik diyebiliriz kısaca) folyo işlemeli davetiye modelleri tam size göre ve 2017 yılının davetiye modelleri arasında yükselişte. Düğün davetiyenizin köşelerinde metalik renkte süslemeler ya da kullandığınız kaligrafik yazının bu türden bir baskı olmasını istiyorsanız, farklı ve yepyeni düğün davetiyesi tasarımları sizi etkileyecek.

Rüstik Tasarımlar, Danteller, İpler

Davetiye Modelleri Rustik

Kır düğünleri için özellikle muhteşem bir davetiye teşkil edecek olan bu davetiye modelleri, dantel işlemeli ya da dantel kesiminde zarflara sahip olabilir. Düğün davetiyenizi bir iple bağlayarak, üzerine davetlinin isminin yazılı olduğu ince kartondan bir etiket de iliştirebilirsiniz. Kraft kâğıtları rüstik tasarımlar için vazgeçilmez malzemeler. Bizce bu davetiye modelleri oldukça unutulmaz birer anı olacak sevdikleriniz için.

İç Ferahlatan Deniz Teması

Davetiye Modelleri

Deniz temalı düğün davetiyeleri deniz tutkunları için ideal birer seçenek. Bununla birlikte bu tür bir davetiyeyi özellikle sahilde ya da kumsalda yapılan düğünler için de tercih etmeniz mümkün. Düğün temanız ile birebir uyuşan bu davetiye modelleri davetlilerinizin içini açacak.

Aşkın Rengi Kırmızının Masalsı Etkisi

Davetiye Modelleri

Bir düğünü hangi renk kırmızıdan daha iyi temsil edebilir ki? Kendimizi bildik bileli aşkın rengine ithaf ettiğimiz kırmızı, düğün davetiye modellerinde de capcanlı ve tutkulu bir forma bürünüyor. Görseldekine benzer bir davetiye modelini düğününüz için kullanabileceğiniz gibi kına geceniz için de tasarlatabilirsiniz.

Parmak İzinden Kalp Tasarlama Trendi

Davetiye Modelleri

Son olarak yine 2017 yılı çerçevesinde sıklıkla görmeye başladığımız ve sonbahar düğünlerinde de bol bol göreceğimizi tahmin ettiğimiz bir trende değinmek istiyoruz. Eşlerin her birinin parmak izinden oluşan bir kalbin resmedildiğini bu davetiye modelleri hem orijinal hem de sade ve şık bir tasarımın ortaya çıkmasına vesile oluyor.

En Popüler Düğün Davetiyesi Fontları

Söz konusu bir düğün davetiyesi olduğu zaman davetiyenin tasarımı, renk uyumu ve modeli kadar davetiye metinlerinde kullandığınız fontun da önemi var. Bir düğün davetiyesi üzeirnde en şık, en estetik ve en uyumlu duran fontlar arasından seçiminizi yaparken her birini bir şablon üzerinde denediğinizden emin olun.

Davetiye Modelleri FontlarıDavetiye Modelleri FontlarıDavetiye Modelleri Fontları

Kendin-Yap Düğün Davetiyesi Fikirleri

Düğün davetiyeniz klasik şablonlara, davetiye sitelerinde karşınıza çıkan sınırlı seçeneklere ve gelenekselleşmiş tasarımlara sıkışıp kalmak zorunda değil. Unutmayın; bu sadece ve sadece sizin en özel gününüz, bu nedenle de istisnasız her şey tamamen sizin istediğiniz şekilde olmalı. Tabii ki buna düğün davetiyesi de dahil. Eğer hazır tasarımlar arasından içinize sinen bir model bulamadıysanız kendin-yap furyasına katılarak kendi davetiyenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. İlham alabileceğiniz birkaç örnek ile yazımızı noktalıyoruz.

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye Modelleri

Davetiye modelleri demişken 2017 gelinlik modellerinden bahsetmeden olmaz, değil mi?

 

Önceki YazıSonraki Yazı