Düğün Fotoğrafları Mekan Önerileri

Masalsı Düğün

Düğünün en güzel ve en anlamlı detaylarından biridir fotoğraflar. Bu özel günü ölümsüzleştirmek ve yıllar geçtikten sonra ilk günkü tazeliğinde hatırlamak için neredeyse düğünün birçok detayı fotoğraflanır. Düğün gününü fotoğraflarken çeşitli konseptler geliştirebilir, farklı yerlerde en ilginç pozları vererek sıradanlıktan kurtulabilirsiniz. Düğün hazırlıkları yaparken, düğün fotoğrafları çekmek için mekanı belirlemeli ve fotoğrafçı ile anlaşmalısınız. Son ana bırakırsanız iki ayağnız bir pabuca girer, tabi bir de hava durumuna da bakmak lazım!

Deniz kenarı, gün batımı, orman, gölet, çeşitli tarihi yerler ve tabiat, düğün fotoğrafı çekmek için en güzel yerlerden. Son zamanlarda oldukça popüler olan dış çekim düğün fotoğrafları için güzel ülkemizin farklı şehirlerinden önerilerimiz var.

1. Atatürk Arboretumu

Ataturk Arboretum

İstanbul’un en yeşil, en masalsı yerlerinden biri de Atatürk Arboretumu. Belgrad Ormanı’nın güneyinde bulunan Atatürk Arboretumu, binden fazla bitki türünü bünyesinde barındırıyor. İstanbul’da yaşayanlar için adeta cennet niteliğinde olan bu alan, güzelliği ve yeşilliğiyle düğün fotoğrafı çektirmek için ideal.

2. Kapadokya

Kapadokya

Kendine has yapısıyla ülkemizin en güzel yerlerinden birisi de Kapadokya. Büyüleyici coğrafyası, düğün fotoğraflarının arkasında muhteşem bir detay. Otantik düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği dış çekim mekanlarından biri olan Kapadokya’da özellikle gün batımı, eşsiz bir fon sunuyor. Kapadokya, aynı zamanda balonları ile ünlü. Düğün fotoğraflarında balonları da görmek isterseniz, balonların sabahın erken saatlerinde gökyüzünde olduğunu söyleyelim.

3. Sazova Parkı

Sazova

Ülkemizin en büyük parkı olan Sazova Parkı, dış çekim düğün fotoğrafları için mükemmel bir fon oluşturuyor. Parkın içerisinde amfi tiyatro, masal köşkü, korsan gemisi gibi fotoğraflara fon olabilecek çeşitli bölümler bulunuyor. Deniz kenarında düğün fotoğrafı çekimi yapamayan kişiler, buralarda masal tadında çekim yapabilir. Dış çekim pozlarını önceden araştırmayı unutmayın!

4. Clandras Köprüsü

Clandras

Uşak’ın Karahallı ilçesinde yer alan Clandras Köprüsü, düğün fotoğraflarınıza harika bir fon oluşturmak için sizi bekliyor. Masalsı tanımına en uygun yerlerden biri olan Clandras Köprüsü, Frigyalılar döneminden kalan tarihi bir köprü. Köklü bir geçmişe sahip olan bu köprü neden aşkınıza tanıklık etmesin ki?

5. Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa

İstanbul’un Anadolu yakasının en gözde dış mekan fotoğraf çekimi yerlerinden biri de Haydarpaşa Garı. Çeşitli hikayelere ve filmlere konu olan Haydarpaşa Garı, otantik ve tarihi dokusu ile büyüleyen bir mekan. Uzun zamandır kapalı olan mekanda düğün fotoğrafları çekilmekte. Haydarpaşa Garı, birçok gelin fotoğraflarına şahitlik yapmış. Burada düğün fotoğrafı çekmek isteyenler için ücretli ve izin alınması gereken bir yer olduğunu hatırlatmak isteriz.

6. Adalar

Adalar

Birbirinden güzel evler, renkli çiçekler, deniz ve doğanın bir arada olduğu adalar, dış çekim için oldukça masalsı bir konsept sunuyor. Kadıköy’den, Kabataş’tan ve Bostancı’dan vapurla ya da deniz taksisiyle ulaşabileceğiniz adalarda en güzel düğün fotoğraflarını çekebilirsiniz. Burada karar vermeniz gereken tek detay Kınalı’ya mı, Heybeli’ye mi, Burgaz’a mı yoksa Büyükada’ya mı gitmek istediğiniz. :)

7. İstanbul Boğaz Hattı

Boğaz Hattı

İstanbul Boğazı‘nı eklemezsek haksızlık etmiş oluruz. İstanbul’un upuzun boğaz hattı, düğün fotoğrafları için mükemmel bir fon. Hele ki arkada Boğaz Köprüsü görünürse… Hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında, arkanıza boğazı alarak en güzel gelin damat pozlarını verebilirsiniz.

8. Ataköy Marina

Ataköy MarinaKaynak: mavibayrak.org.tr

Denizi sevenler için en güzel mekanlardan biri de burası. Birçok düğün pozlarına ev sahipliği yapan Ataköy Marina; yelkenleri,tekneleri, denizi ve eşsiz manzarası ile düğün fotoğraflarınızı renklendirecek ve ortaya son derece sanatsal çalışmalar çıkacak. Güneş yeni bir güne doğmak için batarken, siz de İstanbul’da bulunan Ataköy Marina’da masalsı düğün fotoğrafları çekebilirsiniz.

9. Yedigöller

Yedigöller

Adeta cennet gibi görünen Yedigöller, Bolu’da bulunuyor. Eşi benzeri olmayan harika bir tabiata sahip olan Yedigöller’de doğa temalı mükemmel bir dış çekim yapabilirsiniz. Her mevsimi ayrı güzel olan Yedigöller, en güzel düğün pozları vermenize imkan sunan doğa harikası bir yer. En güzel düğün fotoğraflarını çektirebilmek için öncesinde gelin damat pozlarına bakmayı unutmayın.

10. Bozcaada Rüzgar Gülleri

Bozcaada Rüzgar Gülleri

Düğün fotoğraflarınıza rüzgar güllerini eklemeye ne dersiniz? Bozcaada’nın batısında bulunan Rüzgar Gülleri, düğün fotoğraflarınızı daha da anlamlandıracak. Hem denizi hem de gün batımını yakalamak için Bozcaada Rüzgar Gülleri oldukça ideal. Ayrıca en güzel gelin fotoğrafları burada çekiliyor, bizden söylemesi.

11. Milli Saray, Köşk ve Kasırlar

Küçüksu Kasrı

Daha ihtişamlı düğün fotoğrafları çektirmek isteyenler, İstanbul’un saraylarını, köşklerini ve kasırlarını tercih edebilir. Bazı yerlerde çekim yapılmasına izin verilmese de bazı sarayların ve kasırların bahçelerinde çekim yapılabilir. Aynalıkavak Kasrı, Beykoz Kasrı, Florya Atatürk Deniz Köşkü, Küçüksu Kasrı, Maslak Kasırları, Ihlamur Kasırları ve Yıldız Sarayı bahçelerinde peri masallarını aratmayacak dış çekimler yapabilirsiniz. Buralarda çekim yapmanın ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Not: Herhangi bir yere gitmeye imkanınız el vermiyorsa; düğün fotoğrafları çekerken gelin şemsiyesi, maske, çiçek gibi çeşitli detaylara yer vererek en güzel kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca son dönemlerin en popüler detayları arasında renkli sisler yer alıyor. En sıradan yeri bile renkli sislerle masalsı bir alana dönüştürmek elinizde! :)

Sizin de masalsı düğün fotoğrafı yerleri hakkında fikirleriniz varsa yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın. :)

Düğün programınızı daha oluşturmadıysanız düğün rehberini inceleyin!

Önceki YazıSonraki Yazı