Koç Burcu Bebeği

Koç Burcu Bebeği

Burçların kişiliğe etkileri konusunda birçok kişi hem fikirdir, en az ilgilenenimizin bile günlük burç yorumlarına gözümüz takılır. 21 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında doğmuş insanların burcu koç oluyor. Yani bu demektir ki bebeğiniz, ortalama 25 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında anne rahmine düşerse gezegeni Mars, elementi ateş olan, Zodyak’ın en hareketli bebeğinin annesi olacaksınız. Bu yazımda sizlere koç burcu bebeği ile ilgili bilgiler, koç bebeklerimizin özellikleri, koç burcu özelliklerine göre bebeğinize verebileceğiniz, tavsiye edilen isimler, koç bebeklerinin olumlu veya olumsuz denebilecek yanlarından bahsedeceğim.

Koç Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Koç Burcu Bebeği Özellikleri

Bitmek bilmeyen bir enerjiye hazır olun: Koç burcu bebeği ebeveyniyseniz,  öncelikle tüm enerjinizi ona ayırmaya hazır olun. Çünkü koç burcu bebekleri doğdukları andan itibaren çok hareketli olurlar. Aktif, oyun seven, ilgi bekleyen, tüm işlerini kendi başına halletmeyi seven, hayal gücü yüksek, katılımcı, enerji dolu bir bebekle karşılaşacaksınız. Sabırsızlığı ve yüksek enerjisi sayesinde birçok bebekten daha çabuk konuşmaya ve yürümeye başlayacak olan koç bebekleri ile sizi çok hareketli günler bekliyor.

Uçsuz bucaksız bir hayal dünyaları vardır: Bebekleri ile beraber oyun oynamanın onların duygusal gelişimlerine çok olumlu etkileri olduğunu bilen anne ve babalar koç burcu bebekleri ile kaliteli zaman geçirme, orijinal oyunlar üretme, yaratıcı hikayeler bulma ve oynama konusunda kesinlikle sıkıntı çekmeyeceklerdir zira koç burcu bebeklerinin uçsuz bucaksız bir hayal dünyası olacaktır.

Liderlik arzuları vardır: Koç burcu özellikleri arasında en öne çıkanlardan biri lider ve ilk olma arzusudur. Bu ilk yaşlarından itibaren belirgin şekilde bebeklerinizde gözlemleyebileceğiniz bir özellik olarak karşınıza çıkacak, doğru yol gösterme ve yöntemlerle yönlendirilebildiğinde çok olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Koç Burcu Bebeği Karakteri

Tatlı dili severler: Koç burcu çocuklarınız için, baskı ve sertlik, ceza veya yaptırımlar uygulanması kesinlikle doğru bir yol olmayacaktır. Hevesinin azaldığı her aktivite ya da sorumlulukta tatlı dille ona yaklaşmak gerekir. Çünkü onlara ceza vermek hiçbir işe yaramayacak, onları aksine hırçınlaştıracaktır. Ve iyi bir şey yaptıklarında ödülü ve takdiri çok severler, her başarısında oyunda dahi olsa onu alkışlamanız ve övmeniz onu mutlu edecektir. İnatçı karakteriyle baş edebilmenin yolu ise onu sevgiye ve ilgiye boğmaktan geçiyor. Konuşarak ve tatlı dille yapmasını istediğiniz her şeyi zaten keyifle yapacaklardır.

Çok fazla paylaşımcı değillerdir: Paylaşmayı çok sevmezler, çoğu zaman oyunlarda sosyal çevresinde bu sorun ile karşılaşabilirler ama doğru yollarla anlatıldığında bunu öğretebileceğiniz çok zeki bir bebeğiniz olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

Kendi kendilerine oyun oynayabilirler: Onun için enerjisinin tamamını harcayabileceği, fizik gücü mükemmel olan bebeğinizi bolca hareket ettirecek aktiviteler seçmelisiniz. Ona çok sayıda oyuncak almanıza da gerek olmayacak çünkü bir süre sonra kendi düzenlediği odasında, kendi düzeninde istediği belli sayıda oyuncağa odaklanacak ve uzunca bir süre onlara bağlanacaktır.

Koç Burcu Bebeği İsim Önerileri

Koç Burcu Bebeği İsim

Ateş burcu olan koç bebekleri için en uygun isimler onların hareketliliğini, enerjisini, sertliğini dinanizmini yansıtacak tarzda isimlerdir. Örneğin erkek bebekleriniz için Bora, Poyraz, Savaş, Ateş, Rüzgar, Kuzey; kız bebekleriniz için; Alev, Banu, Büşra isimlerini düşünebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, bebeğinizin burcu ne olursa olsun, hangi karakter özelliklerini hangi burç grubu içinden almış olursa olsun, yetiştirdiğiniz ölçüde şekillenecek taptaze beyni ile onu güzel huylu bir birey yapmak sizin ellerinizde unutmayın, sevgiler.

Bebeğiniz için hem eğitici hem de eğlendirici oyun ve oyuncakları kaleme aldık. Keyifli okumalar!

Önceki YazıSonraki Yazı