Eğitici Oyunlar & Oyuncaklar

Bebek Oyuncağı

Bebeğiniz için yaptığınız bütün alışverişlerin en keyiflisi ve en heyecan verici olanı muhtemelen bebek oyuncağı alışverişidir. Malum anneler ve babalar çocuklarının eğlence vakitlerini de planlarlar ve bu planlamada en önemli unsur oyuncak seçimidir. Son dönemde haklı olarak eğitici yönüyle kendisini gösteren eğitici oyunlar bilinçli ebeveynlerin ilk tercihleri halini aldı. Bebekler oyuncakları sever ve oyuncaklarla birlikte öğrenir; birlikte eğlenerek ve gülerek bu öğrenme sürecinin tadını çıkarırsınız. Bunun yanı sıra, bebeklerinizin zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimini sağlıklı tamamlayabilmesi için oyuncaklarına ekstra önem göstermeniz gerekir. Bu nedenle, bebekler için eğitici oyunlar ve oyuncaklar öncelikli olarak tercih etmeniz gereken ürünlerdir. “Eğitici oyunlar nelerdir?” diye merak edenler, bu yazımızda sizin için seçtiğimiz  11 eğitici oyun ve oyuncaktan bahsedeceğiz.

Eğitici Oyunlar Karyola Oyuncakları

1. Karyola Oyuncakları

Bebekleriniz karyolalarında geçirdikleri vakitlerde sizin karyolalara takacağınız oyuncaklar sayesinde keyifli vakit geçirecekler. Müzikli ya da farklı formlarda bebeğinizin ilgisini çekecek olan bu bebek oyuncakları, onun sosyal ve zihinsel olarak gelişiminde büyük rol oynayacak ilk oyuncaklardır.

Eğitici Oyunlar Çıngıraklar

2. Çıngıraklar

Bebeğiniz için alacağınız çıngıraklara da özen göstermeniz gerekir. Dişleri kaşınmaya başladığında ağzına götürebileceği bir maddeden yapılmış olması ayrıca önemli olan çıngırakların, bebeğinizin seslere daha duyarlı hale gelmesini ve ses-nesne ilişkisini kavraması açısından eğitici yönü de bulunur.

Eğitici Oyunlar Tren

3. Ahşap Tren

Bebekler için eğitici oyuncaklar aynı zamanda ahşap ürünlerden de tercih edilebilir. Bu eğlenceli ürünlerden biri olan ahşap trenler, bebeğinizin yön duygusunu geliştirmekle kalmaz aynı zamanda renklere ve şekillere olan aşinalığını da artırır. Aynı zamanda motor becerilerini de geliştirecek olan ahşap trenler tercih etmeniz gereken oyuncaklardan biri.

Eğitici Oyunlar Oyun Halısı

4. Bebek Oyun Halısı

Bebeğinizin çok seveceği oyun halıları da eğitici oyunlar arasında popüler bir seçimdir. Halı ve üzerine yerlerini değiştirerek yerleştirebileceğiniz oyuncaklar bebeğinizi eğlendirmekle kalmayacak sesli oyuncaklar sayesinde hayal gücünü de tetikleyecek. Üstelik bebek oyun halıları kolay toplanabiliyor olmasıyla da anneleri sevindiriyor.

Eğitici Oyunlar Cd Çalar

5. Eğitici CD Çalar

Eğitici CD çalarlar ebeveynlerin bebekleri için alabileceği en eğlenceli bebek oyuncağı alternatiflerinden biridir. Bebeğiniz bu oyuncaklar sayesinde ilk sözcüklerini sık sık duyma yoluyla tekrarlamaya teşvik edecek, hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Eğitici Oyunlar Eğitici Köpek

6. Eğitici Köpek Oyuncağı

Eğitici oyunlar arasında çokça tercih edilen bu sevimli, bir o kadar da akıllı bebek oyuncağı, bebeğinizin sosyal becerilerini geliştirecek. Dokunma yoluyla çalışan bu oyuncaklar, bebeğinizle konuşarak ve şarkı söyleyerek eğitici rolünü yerine getirir.

Eğitici Oyunlar Aktivite Masası

7. Aktivite Masaları

Aktivite masaları gelişen teknoloji sayesinde artık bebeklerinizle konuşarak onun fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimini desteklemek üzere tasarlanıyor. İçinde pek çok şarkı ve ses bulunan aktivite masaları da bebekler için eğitici oyuncaklardan biri. Eğitici oyunlar denince akla gelen ilk aktivite masası Bondigo aktivite masasını da sizin için ayrıca bu yazımızda inceledik.

Eğitici Oyunlar Piyano

8. Eğitici Piyano

Bebeğinizin müzikal yeteneğini geliştirmek istiyorsanız (ve elbette müzikal yetenekle bağlantılı diğer becerilerini de) eğitici piyanolar tam sizin istediğiniz gibi. Bebeğiniz keyifli vakit geçirirken bir yandan da notalara alışacak, şarkı söyleyecek ve öğrenecek.

Eğitici Oyunlar Abaküs

9. Boncuklu Oyuncaklar & Abaküs

Bebeğinizin motor becerilerini ve mantıksal düşünme yetisini geliştirecek boncuklu oyuncaklar ve abaküsler de hem renkleri hem de biçimleri çocuğunuza tanıtmanız açısından önemli eğitici oyunlar ve oyuncaklar arasında yer alıyor.

Eğitici Oyunlar Lego

10. Lego Oyun Setleri

Bebeğinizin motor becerilerini ve mantıksal düşünme yetisini geliştirecek boncuklu oyuncaklar ve abaküsler de hem renkleri hem de biçimleri çocuğunuza tanıtmanız açısından önemli eğitici oyunlar ve oyuncaklar arasında yer alıyor.

Eğitici Oyunlar Araba

11. Eğitici İlk Adım Arabaları

Özellikle Angelina Jolie ile boşanmasında büyük rol oynadığı söylenen ve çiftin ayrılmasına sebep olduğu öne sürülen Marion Cotillard ile başrolü paylaşan Brad Pitt son filmi ile yine tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Dedikoduların ister istemez filmin başarısını gölgelediğini belirtmeden geçemeyeceğiz.

Bebek ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli ipuçlarını öğrenmek için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı