Yengeç Burcu Bebeği

Yengeç Burcu Bebeği

Yengeç burcu, Zodyak takviminin dördüncü burcudur. Bebeğiniz 22 Haziran-22 Temmuz arasında dünyaya gelirse tebrikler: bir Yengeç burcu bebeğinin ebeveynisiniz! Yengeç burcu bebeği ve genel olarak Yengeç burcu hakkında bir sürü (kimisi iç karartıcı) şey duymuş olabilirsiniz ama sis ve dedikodu perdesini kaldırma zamanı.

Yengeç Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Yengeç Burcu Bebeği Özellikleri

Yengeç burcu bebeği özellikleri yetişkinlikte göstereceği özelliklerin bir ön izlemesi gibidir. Genel olarak Yengeç kadınları ve Yengeç erkekleri oldukça duygusaldır ve aile sevgisiyle doludur. Dolayısıyla ilişkileri de tatmin edicidir. Bununla paralel olarak bebeğini yetiştirmek de oldukça keyifli olacaktır. Onun sevecenliğinden, hayal gücünden, sevimli utangaçlığından, yoğun duygularından, hatta karamsarlığından bile derinden etkilenmeniz olası.

Yengeç Burcu Bebeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yengeç Burcu Bebeği Nasıl Olur

Biraz karamsar olabilir.

Yengeç çocuğu sürekli değişen Ay tarafından yönetildiği için aynı met cezirler gibi ruh hali değişiklikleri yaşayabilir. Çocuğunuzun bir gün şen şakrak, ertesi gün sessiz sakin, kendi halinde olmasına alışın. Bu çocuklar bebekken diğer burçların bebeklerinden biraz daha fazla ağlayabilir. Ama korkmayın: Gözyaşlarının karşılığının sevimlilikleriyle hayli hayli verirler.

Tam bir su kuşudur.

Yengeç burcu, yaz dönümünden, yani sıcak mevsimin ilk gününden başlar. Hal böyle olunca yengeç burcu çocuğu da tam bir su kuşu olup çıkar. Zaten sembolü bile, hem karada hem denizde yaşayabilen yengeç. Banyo zamanı Yengeç bebekleri için genelde en sevilen zamandır. Ama banyoyla sınırlı kalmayıp onu yüzme derslerine yazdırın ve sık sık denize götürün.

Annesini çok sever.

Annesini kim sevmez? Ama Yengeçler için ev, aile ve anneler hat safhada önemli. Yengeç bebekleri onlara aşırı bağlanır. Ailesinin dışında sessiz sakin olan bu bebek, yeni kişilere ve yerlere adapte olmakta zorlanabilir. Ev veya bakıcı değişikliği söz konusu olursa bebeğinizi bu değişikliğe alıştırmak için fazladan zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

Korumacı ve şefkatlidir.

Yengeç, “anne burcu” olarak da bilinir. Yengeçler doğuştan korumacı birer bakıcıdır. Başkalarının duygularına aşırı hassastır, empatiktir ve şefkatlidir. Sevmeyi ve sevilmeyi çok severler. Zaten çok tatlı oldukları için bunu elde etmeleri zor değildir. Onları motive etmek için övgüde bulunun ve onlara cesaret verin. Yengeç bebekleri oyuncak bebekleri ve pelüş oyuncaklarıyla yakından ilgilenir, evdeki evcil hayvanlara gözü gibi bakar.

Yemek favorisidir.

Yengeç burcu mensupları yemeği sevdikleri için kilo konusunda sıkıntı yaşayabilir. Bu Yengeç huyu daha bebeklikten kendini belli edecektir. Ama duygusal yemeye, yani üzgün veya endişeli olduklarında buldukları her şeyi ağızlarına atmaya yatkınlardır. Onları mutfakta yemek yapmaya ve sofrayı hazırlamaya teşvik ederek dikkatlerini yemek yemekten uzaklaştırabilirsiniz.

İnatçıdır.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu bebeği kafasına bir şey koyduysa onu caydırmanız neredeyse imkansızdır. İçgüdüleri hayli kuvvetli olan ve hat safhada dikkatli olan Yengeçler her şeyi fark eder ve her şeyi hatırlar. O yüzden Yengeç burçlarından gizli gizli iş çevirmek mümkün değildir. Bu burcun çocuğu onu üzen şeyleri biriktirmeye meyillidir. Kasvetli bir şekilde içine çekilerek uzun süreli bir kin güdebilir.

Dışarıdan Hassastır.

Yengeç bebekleri kırılgan, hassas ve yardıma muhtaç göründükleri için annelerde hemen onları sarıp sarmalama isteği uyandırır. Ama onları çevrelerini keşfetmek ve ilginç buldukları etkinliklere katılmak için teşvik etmeniz şart. Biraz destek olmanız yetecektir. Yengeç çocuğunuzu eleştirmek veya onu utandıracak şeyler yapmak konusunda dikkat edin. Onay ve güveni sever ama alaydan hiç hoşlanmaz.

Genelde kolaydır.

Yengeç bebeği karamsarlığına rağmen yetiştirmesi kolay bir çocuktur. Birçok agresif özellikten yoksun olduğu için fiziksel olarak saldırıda bulunmaz ve başını belaya pek sokmaz. Yengeçler hayali arkadaş edinebilir ve saatlerce onunla oynayabilir. Kızdığınızda sert cezalar vermek veya katı kurallar koymak yerine onun nazik ruhuna uygun davranın.

Yengeç burcu bebekleri ile ilgili söyleyecekleriniz mi var? Bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Hareketli, çocuksu ve sürprizlerle dolu: Karşınızda ikizler burcu bebeği!

 

Önceki YazıSonraki Yazı