2022’de Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 boğa burcu yükselen boğa

İyi bir iş, bol maaş, tutkulu bir aşk ve sağlıklı bir yaşam… Yeni bir yıla hazırlanırken Boğa burcunun 2022 beklentileri bir hayli yüksek. Geçen yılların yaralarını sarmak pek kolay olmasa da 2022 Boğa burcu için bereketiyle geliyor. 2021’ye notunuzu verdiyseniz, gelecek yılın size hazırladığı sürprizleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. En şanslı gününüzden aşk, para, sağlık ve kariyer konularına kadar 2022’de Boğa burcunu bekleyen tüm havadisleri bu astroloji rehberinde bulabilirsiniz.

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022 Boğa burcu için heyecan verici sürprizlerle geliyor fakat merakınızı gidermeden önce burcunuzla hakkında bildiklerinizi tazelemelisiniz. Yeni yılda yeni fırsatlarla karşılaşacak olan Boğa burcunun özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs
 • Element: Toprak
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Rengi: Yeşil ve pembe
 • En Uyumlu Burçlar: Akrep, Başak, Terazi ve Oğlak
 • En Az Uyumlu Burçlar: Aslan, Yay ve Kova
boğa burcu özellikleri

Boğa Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Boğa burcunun sabit niteliği istikrarlı, ısrarcı ve tutarlı oldukları anlamına gelir. 
 • Boğa burcuna sahip kişiler her şeyden önce dürüstlüğe önem verir. Bu yüzden kandırıldıklarında asla affetme eğilimi göstermezler.
 • Aşk ve zevk gezegeni Venüs tarafından yönetilen Boğa burçları iyi yaşamaya, dünyevi zevklere ve konfora büyük değer verir. 
 • Bir şeyin gerçekleşmesini istiyorsanız, Boğa’dan yardım alın derler. Sonsuz azim, dayanıklılık ve sabır rezervine sahip Boğalar bir işi başarmak için ellerinden geleni yapar.
 • Boğalar analiz etmeyi sever. Bu nedenle hayatı diğer insanların çoğundan daha yavaş yaşarlar. Hatta Boğaların inatçı olduklarını düşündüren şey bu sonsuz müzakere olabilir.
 • Boğa burçları hayali fanteziler ve kaprisler yerine dünyanın zevklerine bağlıdır. Dünyevi karakterlerinden dolayı fiziksel hazlar onlar için daha önemlidir. Yeme, içme, alışveriş, seks ve diğer hazlar Boğalar için vazgeçilmezdir.
 • Otoriteden pek hoşlanmayan Boğalar yanlış olduğuna veya zaman kaybı yaşattığına inandıkları şeylere karşı meydan okur.
 • Boğalar kariyer ve parada istikrar arar. Düzenli bir gelir, güvenilir iş arkadaşları ve sağlıklı bir çalışma ortamı Boğalar için fazlasıyla önemlidir.
 • Boğalar Venüs’ten gelen enerjiyle birlikte duyusal olan her şeyden büyük keyif alırlar. Çiçekleri koklamak, yemeklerin lezzetine bakmak ve sevdiklerine sıkı sıkıya sarılmak Boğalara iyi hissettirir.
 • Duyusal karakterleri estetik açıdan rafine bir zevk geliştirmelerini sağlar. Boğalar tiyatro, sinema ve resim gibi sanatsal aktivitelere karşı fazlasıyla ilgilidir.
2022 boğa burç yorumu

2022 Boğa Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

2022 Boğa burcu için kariyerde zirve yılı. Peki finansal fırsatların bitmek bilmediği bu yılda aşk, sağlık ve seyahat konularında Boğa burcunu neler bekliyor? İşte, ay ay 2022 Boğa burcu astroloji tahminleri: 

 • Ocak – Bu ay büyük bir anlaşma yapmaktan ve yerine getiremeyeceğiniz ciddi sözler vermekten kaçınmalısınız. Enerjiniz fazla olmayacağı için kariyer hedeflerine odaklanmak yerine dikkatinizi başka yönlere çevirmelisiniz. Sağlık konusunda oluşabilecek risklere karşı fiziksel aktiviteyi artırmak akıllıca olabilir.
 • Şubat – Sonsuz motivasyon ve sınırsız azminiz şubat ayında size yeni gelir fırsatları getirecek. Önceki sorunları aştıktan sonra kariyerinize yönelerek çalışma temponuzu her zamankinden daha çok artırmalısınız.  
 • Mart – Mart, Boğalar için 2022’de yeniden şahlanışın ayı. Yılın başlangıcında ortaya çıkan pürüzler tamamen ortadan kalkacak ve kendinizi geliştirme konusunda yepyeni fırsatlar edineceksiniz. Ayrıca olumsuz düşünceleri zihninizden atacağınız için aktifliğiniz sağlığınıza da olumlu olarak yansıyacak. 
 • Nisan – Vücudunuzda biriken enerji bitmek bilmiyor. Nisan ayında Boğaları seyahatlerle dolu aktif bir dönem bekliyor. 14 Nisan’dan itibaren egonuzdan ve kişisel hırslarınızdan arındığınıza emin olmalısınız. İlişkiler açısından da pozitif bir döneme giriş yapacaksınız. Uzun süreli ilişkiye sahip Boğalar romantizm ve uyumda zirveyi zorlayabilir.
 • Mayıs – Geçirdiğiniz iki aylık lale devri tamamen son bulmasa da mayıs ayında lüks seyahat, konaklama ve alışveriş harcamaları kapıda. Neyse ki fevri kararlardan kaçınarak ihtiyatlı davranma huyunuz sınırları aşmanızı engelleyecek. Ayrıca iş hayatında yeni yatırımcılarla tanışarak gelişim fırsatları elde edebilirsiniz.
 • Haziran – Haziran 2022’de Boğaları aile ilişkileri ve maddi gelir açısından oldukça bereketli günler bekliyor. Yüksek maaş, motive edici ikramiyeler veya yeni bir iş olarak kendini gösterecek olan bu fırsatları iyi değerlendirmeli ve konuşma tarzınızdaki bencil tavırlardan kaçınmalısınız.
 • Temmuz – Yılın ilk yarısını fazlasıyla yoğun geçiren Boğaların temmuzda enerji rezervlerini yeniden doldurması bekleniyor. İşinizden birkaç gün izin almanız gerekebilir. Bu sayede sağlığınızı da iyileştirerek yepyeni bir döneme daha pozitif ve aktif bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.
 • Ağustos – Ağustos, Boğaların fazlasıyla dikkatli olması gereken bir döneme işaret ediyor. Bencil davranmaktan ve arkadaşlarınızla gereksiz vakit geçirmekten kaçınarak seyahat giderlerini de en aza indirmelisiniz. Bekar Boğaların frekansların uyuştuğu bir kişiyle tanışma şansı fazlasıyla yüksek. Varsa, 17 Ağustos’tan sonra çocuklarınızla alakalı bir sorun yaşayabilirsiniz.
 • Eylül – Bu ay kariyer açısından Boğaların bir daha karşılaşmayacakları türden, istisnai bir dönem olabilir. İlerlemenin devam edeceği eylül ayı boyunca genel anlamda iyiliğinizi koruyacaksınız. Gayrimenkul ve diğer yatırımlarınızdan yeni kazançlar elde etme ihtimaliniz fazlasıyla yüksek.
 • Ekim – Boğaları mutlu ve başarılı bir aşk hayatı bekliyor. Zihin dünyasında önemli bir dönüm noktasını temsil eden ekim ayında yeni fikirler edinebilir ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Yaşamın üzerinizde baskı oluşturan faktörlerini iş yaşamına odaklanarak hafifletecek ve finansal hedeflerinizin büyük bir kısmını başaracaksınız.
 • Kasım – Kasım 2022’de Boğa burcunu kendinden emin, özgüveni yüksek ve aktif bir dönem bekliyor. Uzun seyahatlere yeniden dönüş ve eski arkadaşlarla bir araya gelme ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca gereksiz sorumluluklardan kurtulmanın ayı olacak, yani yaşam tarzınızda kökten bir değişim bekleyebilirsiniz.
 • Aralık – Boğalar zaman zaman çalkantılı geçen 2022 yılını kariyer anlamında başarılarla sonlandıracak. Yeni işinizde fırsatlar elde ederken sağlık açısından da daha iyi bir noktada olacaksınız. Unutmayın, aralık ayında lüks eşyalara yatırım yapma arzunuz paranızın bitmesine neden olabilir. 

2022 Boğa Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 3 Ocak: Jüpiter 3 Ocak tarihinde Kuzey Ay Düğümünüz ile sert bir kare açı yapacak. Bu nedenle hem kişisel hem de grup ilişkilerinde başkalarıyla etkileşim kurmakta zorlanabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal koşullar sizi rahatsız edebilir, yolunuzu bulmak için sadece zamana ihtiyacınız var.
 • 12 Nisan: Satürn’ün Kuzey Ay Düğümünüze geçişi size önemli bir ders verecek. Geçmişte sizin için çok önemli olan bazı şeyler artık hiçbir anlam ifade etmeyecek. Çok güçlü bir karmik süreç olan bu olay 12 Nisan civarında gerçekleşecek.
 • 13 Nisan: Jüpiter ve Neptün’ün güçlü ve tutkulu kavuşması 13 Nisan’da gerçekleşiyor. Bu iki gezegenin kavuşum etkisi bundan önce de hissedilecek ancak sezgilerinizin tam anlamıyla hedefte olacağı gün 13 Nisan. Çok güçlü bir ruhsal çağrışımı tetikleyen bu kavuşum, hayata karşı yeni soru işaretleri oluşturabilir veya doğru yaşam yolunda olup olmadığınızı sorgulatabilir.
 • 5 Haziran: Mart ayı boyunca Satürn’ün Güneş burcunuzla kare açı yapması fazlasıyla dikkat çekici. Görev ve sorumluluklarınızı belirli bir program dahilinde yeniden düzenlemelisiniz, çünkü yükünüz arttıkça sosyalleşmeye zamanınız kalmayacak. 5 Haziran tarihinde Satürn’ün retro hareketiyle birlikte bu durumun daha da yoğun yaşanacağını belirtmek gerekiyor.
 • 29 Temmuz: Bu tarihte Jüpiter gerileme hareketine geçecek. Metafizik konularına ilgi, yoga öğrenme ve felsefi düşüncelere yoğunlaşma arzusunda artış yaşanabilir. 
 • 24 Eylül ila 23 Ekim: Haziran ayında Satürn’ün retro hareketine geçmesi Boğa burcunun güneşine iki tane kare açı veriyor. 24 Eylül ve 23 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan bu açılar yakında tüm zorlu deneyimleri geride bırakacağınız anlamına geliyor. 
 • 24 Kasım: Temmuz ayında retro hareketini tamamlayan Jüpiter durağan ve doğrudan hareketine geri dönüyor. 21 Aralık’ta on ikinci evinize ulaşana kadar sessiz ve dingin bir dönem geçireceksiniz.
taurus

Boğaların 2022’deki En Şanslı Günü: 13 Mayıs 

2022’de gerçekleşmesi beklenen önemli bir olay Boğa burcuna büyük değişimlerin ve köklü dönüşümlerin kapısını aralıyor. Yaklaşık 20 yıl sonra tekrarlanacak olan bu olay 18 Ocak’ta Kuzey Ay Düğümü’nün Boğa burcunun alanına girmesiyle başlıyor. Kuzey Ay Düğümü’nün burcunuza yaklaşması sonucunda önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutulmalar meydana gelecek. Bu da kaderinize yeniden uyum sağlama ve benliğinizi yeniden keşfetme fırsatı sunacak. 

2022 Boğa burcu şanslı günler listesine ilk sıradan giren 13 Mayıs’ta ise Kuzey Ay Düğümü Boğa burcundaki Güneş ile aynı hizaya gelerek en yoğun ve güçlü etkisini yaratacak. Boğa burcundaki Güneş tutulmasından yalnızca iki hafta sonra gerçekleşecek bu özel günde kimliğinizin yeni parçalarını ortaya çıkarma fırsatı elde edeceksiniz.  

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Boğa Burcunu Neler Bekliyor? 

Boğa burcunda doğanlar için 2022 yılı büyüleyici deneyimler ve parasal fırsatlarla dolu bir yıl olacağa benziyor. Üstelik 30 Nisan’dan itibaren Jüpiter ve Venüs kavuşumu aşk evini etkileyerek ilişkiler anlamında da şanslı bir döneme işaret ediyor. Spesifik olarak 2022’de Boğa burcunu nelerin beklediğini merak ediyorsanız, iyi haberler şu şekilde:

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 yılı özellikle yalnız Boğalar için aşkta heyecan verici fırsatlar sunacak. Karşı cinsi mıknatıs gibi çekecek, yoğun ilginin tadını çıkaracaksınız. Yılın ikinci yarısından itibaren inanılmaz bir aşk hikayesine dönüşme ihtimali yüksek, romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa, aile kurmanız gerektiği konusunda partnerinizle yoğun bir müzakereye de girebilirsiniz. Unutmayın, Boğaların 2022’de uğurlu sayısı 7. Belki bu önemli günler için ipucu olabilir.
 • Kariyer ve Finans: 2022 Boğaların kariyer anlamında önemli ilerlemeler kaydedeceği verimli bir yıl. İş yerinde daha fazla sorumluluk alma, yeni eğitimlere katılarak becerilerinizi geliştirme ve terfi konularında beklentiye girebilirsiniz. Öte yandan, iş ve sağlığın birbiriyle bağlantılı olduğu bir yıla gireceksiniz. Bu nedenle verimli bir günlük rutin oluşturarak iş yükünüzü yönetmeye gayret etmelisiniz. 2022 Boğa burcunun finansal anlamda altın yılı olabilir. Bunun için iş ortaklığı gibi fırsatları iyi değerlendirmeli ve yatırımları çeşitlendirmelisiniz. 
 • Sağlık ve Yaşam: Doğası gereği pratik olan Boğalar, soyut güçler konusunda da fazlasıyla şüpheci. Bu nedenle somut gerçeklere odaklanma arzunuz sayesinde 2022’de entelektüel dünyanızı geliştirme ve sanatın farklı alanlarına yoğunlaşma fırsatı elde edeceksiniz. Bu enstrüman derslerinden renk terapisine, şarap tadımından dansa kadar herhangi bir şey olabilir. Sağlığa gelince burcunuzun efendisi Venüs, Güneş ile sekizinci evinizden geçiş yapacak. Yani, 10 Mart’a kadar olan dönem boyunca sağlığınıza fazlasıyla önem göstermelisiniz. Riskleri ortadan kaldırmak için kuvvet antrenmanı, kardiyo egzersizi ve yoga meditasyonları yapmanızda yarar var.
boğa erkeği

2022 Yılında Boğa Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 yılı aradığı aşkı bulmakta zorlanan Boğa erkeklerini başkalarının dolduruşuna gelen, kolay manipüle edilen ve içine kapanık kadınlar konusunda uyarıyor. Yılın başlangıcında yoğun iş temposu sizi fazlasıyla yorabilir. Bu nedenle ilkbaharda tatil yapmak ve sıcak bölgelere uçmak dinlenmek için iyi bir fırsat olacak. Tatil romantizminin büyük bir aşka ve hatta birlikte uzun bir yaşama dönüşme ihtimali yüksek. Bununla birlikte, 2022 yılı Boğa erkeklerine geleceğe karşı sorumlu bir tutum geliştirmeleri ve aceleci adımlardan kaçınmaları gerektiğini öğütlüyor. 

İlişkisi olan Boğa erkekleri için ilkbaharda büyük bir kavga gerçekleşebilir. Gelecekteki hayat arkadaşınızın ebeveynleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın, sürprizler olabilir. Çiftlerin istikrarsız ilişkileri sonbaharda revizyona gidecek. Evli Boğa erkeklerinin sevgilerini sadece kelimelerle değil, aynı zamanda eylemlerle göstermesi gerekiyor. Ailenin refahına maddi katkılar sunmak da bunlardan biri. Ayrıca Boğa erkekleri küçük hatalar için eşine sert eleştiriler yapmaktan kaçınmalı ve başarısızlıklarından dolayı kendisini suçlamayı bırakmalı. Bir çocuk hayal ediyorsanız, 2022’de her şey yoluna girebilir. Son olarak, sonbahar mevsimi evle ilgili yeni gelşimeleri beraberinde getirecek. Bu, bir araba satın almak veya yeni bir eve taşınmak şeklinde ortaya çıkabilir.

boğa kadını

2022 Yılında Boğa Kadınını Neler Bekliyor?

Boğa burcu kadınlarını 2022’de sürprizlerle dolu bir aşk hayatı karşılıyor. Ruh eşinizle sanal ortamda karşılaşma ihtimaliniz hayli yüksek. Yalnız Boğa kadınları özellikle ilkbaharda kendilerini bir aşk üçgeninde bulabilir. Neyse ki Boğa burcunun karakterinde düşünmeden hareket etme davranışı pek yok. 2022 yılı Boğa kadınlarına gardıroplarını yenilemesi ve yaza kadar saç stilinde değişime gitmesi için öneride bulunuyor. Bu sayede aşk konularında ihtiyacınız olan güvene kavuşacak ve potansiyel hayranlarınızı cezbedeceksiniz. 

2022 yılında halihazırda bir ilişkisi bulunan Boğa kadınlarının kozmetik ve mücevher alışverişinde aşırıya kaçmaması gerekiyor. Partneriniz yarattığınız sıcaklık ve rahat atmosferin yanı sıra mütevazı görünümünüzü daha çok sevecek. İlkbaharda çiftleri altın bir dönem bekliyor. Ufak tefek tartışmalar olsa da bu gerilim aranızdaki tutkuyu yoğunlaştıracak. Bu dönemde birçok Boğa kadını uzun zamandır beklenen evlilik teklifiyle havalara uçabilir. 2022 yılında Boğa kadınlarının bilge tavırları ve sezgiselliği evliliklerini güçlendirecek. Bununla birlikte, yaz başında gayrimenkul konusunda radikal kararlar vermekten kaçınmaları gerekiyor. Sonbaharda aşk ilişkisinde hafif bir soğukluk olabilir fakat olumsuz duyguların büyümemesi için eşinize mümkün olduğunca sevgi ve şefkat göstermelisiniz.  

2022 Yükselen Boğa Burcunu Neler Bekliyor?

2022 Yükselen Boğa burcu için fazlasıyla cömert davranacağa benziyor. Genel itibariyle normal bir yıl geçirecek olmalarına rağmen, yükselen Boğalar şubat ayından mayısın ortasına kadar aile konularında oldukça olumlu bir döneme tanıklık edecek. Bu süre zarfında mali durumu kötü olanlarda belirgin bir iyileşme yaşanacağı gibi iş arayanlar da verimli sonuçlarla karşılaşacak. Yükselen Boğaların mayıs ve eylül ayları arasında sağlıklarına dikkat etmesi gerekiyor. Öte yandan, öğrenciler için başarısızlıkların nispeten daha az olduğu ortalama bir yıl olacak. Son olarak yükselen Boğa burcu sakinlerini 2022 yılında aşkta yepyeni fırsatlar bekliyor. 

Çalkantılarla geçen 2021’e özet geçsek ancak bu kadar uzun olurdu. Neyse ki 2022’nin Boğa burcuna hazırladığı sürprizler hep iyi haberlerle dolu. Yeni yılda Boğa burcu erkek ve kadınları aşkta şeytanın bacağını kırarken, yeni kariyer fırsatlarına da merhaba diyecek. Sağlıkta ufak tefek endişeler meydana gelse de Boğa’nın güçlü karakteri bunun da üstesinden gelmeyi bilecek. Yeni yıla umutla bakmanızı sağlayan bu astroloji tahminlerinin yaşamınıza pozitif yansımalar yapacağından şüpheniz olmasın.

Yeni yıl için hediye önerisi mi arıyorsunuz? Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır? yazımıza göz atın!

Önceki YazıSonraki Yazı