2022’de Koç ve Yükselen Koç Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 koç burcu

Zaman daralıyor, yeni yıl kapıda. Zorlu geçen bir yılın ardından, Koç burcunun 2022 yılından alacağı var. Haliyle herkesin gözü kulağı Zodyak’tan gelecek iyi haberlerde. Neyse ki 2022 yılı Koç burcu için daha umutlu ve iyimser bir yaşama dair müjdelerle geliyor. Yeni yılda sizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız, dikkat edilmesi gereken günlerden aşk, para, sağlık ve diğer konulara kadar 2022 Koç burcu projeksiyonunu bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz.

koç burcu özellikleri

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022’nin heybesinde sakladığı sürprizlere geçmeden önce, Zodyak’ın başlangıç burcu olan Koç özellikleri hakkında bilgileri tazelemek gerekiyor.

 • Tarihleri: 21 Mart – 19 Nisan
 • Element: Ateş
 • Niteliği: Öncü
 • Yönetici Gezegeni: Savaş ve enerji gezegeni Mars
 • Rengi: Kırmızı ve hardal
 • En Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan, İkizler ve Yay
 • En Az Uyumlu Burçlar: Başak, Yengeç, Oğlak ve Balık

Koç Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Kendinden emin ve cesur karakteriyle bilinen Koç hayallerinin peşinde koşmaktan asla vazgeçmez.
 • Tek bir yere ait hissetmek Koç için epey zordur, bu nedenle maceraya atılmayı çok sever.
 • Kolayca huzursuz olur. Bu da Koçu dışarı çıkıp yeni şeyler keşfetmeye teşvik eder. 
 • Dünyayı görmek ve yeni insanlarla tanışmak Koçun en büyük hayallerinden biridir.
 • Koç burcu acımasız bir şekilde dürüsttür. Aynı zamanda doğuştan lider olan bu burcun temsilcileri küçük pembe yalanlar söylemeye tenezzül etmez.
 • Doğuştan lider karakterli olduğu için fazlasıyla rekabetçidir ve takım oyunlarına burun kıvırır.
 • Şaşırtıcı derecede iyimser olan Koç, her başarısızlıkta ayağa kalkıp tekrar dener. 
 • Sabırsızlık Koç burcunun en zayıf özelliklerinden biri. Bir şeyin hemen gerçekleşmesini ister ve kararlarının önünü arkasını düşünmek için zaman ayırmaz. 
 • Rutinlere ve yavaş ilerleyen günlere asla dayanamaz. Uzun süre hareketsiz kalınan masa başı işler Koç için uygun değildir ve yaratıcı işlerde daha iyi performans gösterir. 
 • Birinden hoşlandığında bu bilgiyi kendine saklamaz, ilgisini açıkça belli eden tavırlarda bulunur.
2022 koç burcu ay ay

2022 Koç Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

Önünüzde uzunca bir yıl varken genel tahminler sizi tatmin etmeyebilir. 2022’de aylara göre Koç burcunu bekleyenler şu şekilde:

 • Ocak – Bu ay kariyerinizde yeni fırsatlar yakalayacağınız bereketli bir dönem olacak ancak hayatınızda başarıya ulaşmak istiyorsanız, kısa yollardan uzak durmanız ve tembellikten kaçınmanız gerekiyor. Ayrıca istikrarlı bir ilişkiye sahipseniz, partneriniz ve ailenizde ihtiyacınız olan huzuru bulacaksınız.
 • Şubat – Ortaklığa dayalı işler için oldukça faydalı bir zaman. 2022 hedeflerinizi yeniden tanımlamanız, insan ilişkilerini gözden geçirmeniz, sınırlarınızı keşfetmeniz ve bundan sonraki adımlarınızı daha verimli hale getirmeniz gerekiyor. 
 • Mart – Mart, 2022’de Koçlar için mali açıdan fırsatlarla dolu bir ay. Özellikle hisse senedi piyasalarında yatırım yapmak için en müsait zamanlardan biri. Herkesle iyi ilişkiler kurmaya çalışırken gösteriş yapmaktan ve egonuzun kurbanı olmaktan kaçınmalısınız.
 • Nisan – Rafa kaldırılan projeleri yeniden gündeme getirmek için harika bir zaman. Doğru hamleleri yaparsanız, sizi tekrar gülümsetecek pek çok şeyi başarabilirsiniz. Bir işe yatırım yapmadan veya başka bir işe geçmeden önce üstlerinizden tavsiye almalısınız. Özellikle, 14 Nisan’dan sonra kamu çalışanları için iyi bir dönem.
 • Mayıs – Geçmişten gelen ve bu ay yeniden ortaya çıkabilecek herhangi bir büyük hastalığa dikkat etmelisiniz. Anlaşmazlıklara veya hukuki davalara karışmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca konuştuklarınız hakkında azami dikkat göstererek kontrolü daima elinizde tutmalısınız. Bunların dışında ayıs ayı size günlük hayatın her alanında birçok olumlu sürpriz ve bolca aktivite getirecek.
 • Haziran – Sosyalliğiniz ve herhangi biriyle ilişki kurma konusundaki doğal yeteneğiniz sayesinde hayatınıza yeni insanlar girecek ve daha iyiye doğru gideceksiniz. Haziranda eşinizle samimi bir ilişki sürdürmelisiniz. Ayrıca pazarlama işleri için şanslı bir dönem olduğunu belirtmekte fayda var. 
 • Temmuz – Günlük hayatınız fazlasıyla yoğun geçecek ve profesyonel yaşantınızla ilgili bazı önemli kararlar almanız gerekecek. Bu ay yeni bir işe başlamak veya mevcut işinizi değiştirmek için uygun değil. Arkadaşlarınızla ilişkilere dikkat etmeli ve onlarla herhangi bir çatışma yaşamaktan kaçınmalısınız.
 • Ağustos – Hem sosyal çevrenizde hem de aile içinde daha fazla otorite ve prestije sahip olacaksınız. Bu da ideallerinize ve ilgi alanlarınıza dair yeni gelişmelerin habercisi olacak. Sağlığınıza, özellikle midenize ve kalbinize dikkat edin. Herhangi bir ağır işten kaçınmalısınız. Cesaretiniz ve iradeniz 17 Ağustos’tan sonra daha da artacak.
 • Eylül – Bu ay dinlenmek istiyorsunuz ama bunu ancak tüm işlerinizi zamanında yaptıktan sonra gerçekleştirin. Eğer öğrenciyseniz, derslerinize odaklanmanızda yarar var. İnsanlar arasında kendinizi inanılmaz iyi hissediyorsunuz ve onları bir araya getirme, iyi ruh hallerini açığa çıkarma konusunda fazlasıyla yeteneklisiniz, eylül ayı bunu göstermek için harika bir dönem.
 • Ekim – Bu ay size yeni kariyer fırsatları getiriyor. Finansmana ihtiyacınız varsa, geçmişte yaptığınız herhangi bir yatırımı nakde dönüştürmek mantıklı olabilir. Beklenmedik ilerleme fırsatları sizi bekliyor. Mesleki gelişim için yeni bakış açıları ortaya çıkacak. 
 • Kasım – Bu ay, borç alıp vermek ve bir süredir dışarıda kalan paranızı kurtarmak için bereketli fırsatlar sunuyor. Bununla birlikte duygusal olmaktan ve başkalarına güvenmekten kaçınmanız gerekiyor.
 • Aralık – Bu ay birine ilgi duyabilirsiniz, ancak süreklilik konusunda temkinli olmalısınız. Bu yüzden bu süre zarfında karşı cinsten birine çok yakın olmaktan kaçınmanızda yarar var. Ayrıca varsa hayat arkadaşınız veya iş ortaklarınızla yeni kazanç fırsatları kapınızı çalabilir.

2022 Koç Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 24 Ocak: Yönetici gezegeniniz Mars, 24 Ocak’ta kariyerle ilişkili olan onuncu evinizden geçiş yaparak profesyonel hedeflerinize katkı sağlayacak. Bu etki sosyal hayatınızdaki gücünüzün açığa çıkacağı 6 Mart’a kadar sürecek. Bu fırsatı değerlendirmek için etki alanınızı ve ilişkiler ağınızı genişletmeniz gerekiyor. 
 • 29 Ocak: Venüs retrosu 29 Ocak’ta sonlanıyor ilerlemeye başlıyor. Genel olarak iş ortaklıklarınız ve romantik ilişkileriniz hakkında bir şüpheniz varsa, hayatınızın bu yönü mesleki yaşamınıza engel oluşturabilir ancak şubat başladığında bu hızla değişecek.
 • 13 Nisan: Bu tarihte başlıca ruhsal gezegenleriniz olan Jüpiter ve Neptün’ün önemli bir kavuşumu gerçekleşiyor. Böylece anlaşmalarınızda ve yaşamınızın genelinde size küçük ama etkili avantajlar sağlayan bir sezgiye kavuşabilirsiniz. Ayrıca ruhsal gelişim yollarını da keşfetmeniz olası. Bu gelişim, Jüpiter 11 Mayıs’ta Güneş burcunuza geçtiğinde başlayacak.
 • 15 Nisan ve 25 Mayıs: Bu tarihler arasında Mars gerilemesi nedeniyle on ikinci evinizdeki yıpranmış enerjinizi yeniden kazanmanız gerekebilir. Her şeyden uzaklaşmak ve Mars retrosunun bazı sonuçlarını gözden geçirmek için mükemmel bir fırsat. Bu döngü sırasında ruh dünyanızı daha aktif hale getirebilirsiniz.
 • 1 Mayıs ila 18 Mayıs: Yönetici gezegeniniz Mars ile Neptün kavuşuyor. Bu tarihler arasında daha düz ve dingin bir yaşama geçebilirsiniz. Yoğunlaşan yalnız kalma ihtiyacı yorucu ilişkilerden geri çekilerek hayatınızda derin bir anlam arayışı başlatmanıza zemin hazırlayacak.
 • 16 Mayıs: Bu tarihte gerçekleşecek olan Ay tutulması, mayıs ayında bir dönüm noktasına işaret ediyor. Bu tutulma kişisel dönüşüm, cinsellik ve ortak finansal kaynaklarla ilgili olan sekizinci evde gerçekleştiği için hayatınızın bu bölümlerinin bir veya birkaçını gözden geçireceksiniz. Yeni içgörülere kavuşarak kendi içinize döneceğiniz 16 Mayıs’ın etkileri ilişkilerinize de yansıyabilir. 
 • 5 Temmuz: Mars hırs ve başarı eğiliminizi harekete geçiriyor. Para ve daha birçok şey kazanmak istiyorsunuz. Sizi hayatta daha iyi bir noktaya getireceğine inandığınız prestijli çevrelerle ilişki kurmak için takıntılı hale gelebilirsiniz. Hırslarınızı dizginlemeyi unutmayın.  
 • 8 Kasım: İkinci Ay tutulması gerçekleştiğinde maddi problemler evinizi etkileyebilir fakat mali durumunuzu yönetmeyi bilirseniz, işleri tersine çevirmek çocuk oyuncağı. 
 • 24 Kasım: 29 Temmuz’da gerçekleşen Jüpiter retrosu nedeniyle yıl ortasında yapılması gereken bazı işler öylece kalmış olabilir. 24 Kasım’da Jüpiter on ikinci evinize tekrar dönüyor ve adımlarınızı tekrar gözden geçirmeniz için yeni bir fırsat doğuyor. Üstelik bu tarihten sonra ileri hareket etmeye başlayan Jüpiter, ruhunuzdaki bilgeliği de açığa çıkaracak.
 • 21 Aralık: 21 Aralık tarihinde şans gezegeni Jüpiter nihayet Güneş burcunuza geri dönerek geçici olarak kaybetmiş olabileceğiniz güveni geri kazandırıyor. Kariyerinizin gezegeni Satürn, bu uzun geçiş döneminde bazı önemli fırsatlar sunuyor. Bunlardan ilki sosyal aktiviteler ve yaşam boyu hayallerle dolu on birinci evinizden gerilemeye başladığı 5 Haziran’da başlıyor.

Koçların 2022’deki En Şanslı Günü: 18 Ağustos 

2022 Koç burcu şanslı günler sıralamasının zirvesinde 18 Ağustos var. İyi şans, gelişim ve büyümenin yılı olarak beklenen 2022’de şans gezegeni Jüpiter 10 Mayıs ve 28 Ekim tarihleri arasında yalnızca 12 yılda bir gerçekleşen bir Zodyak turuna çıkıyor. Bu dönemdeki en önemli an ise Jüpiter-Venüs üçgeninin oluştuğu 18 Ağustos’ta gerçekleşecek ve bu tarih Koç burcu için yeni fırsatlara odaklanmanın tam zamanı. Venüs bu özel günde romantizm, tutku ve yaratıcılıkla beşinci evinizi aydınlatırken, aşk hayatında da son derece şanslı bir döneme gireceğinizin ilk işaretlerini veriyor. Ayrıca sanatsal uğraşlar için de bolca ilham kaynağına sahip olacaksınız.

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Koç Burcunu Neler Bekliyor? 

2022 Koç burcu için başarılarla dolu bir yıl olarak ilan edildi bile. Yıldız falına göre yeni yılda Koç burçlarını yepyeni fırsatlar, beklenmedik durumlar ve aşkın da nasibini alacağı heyecan verici sürprizler bekliyor. 2022’de Satürn ve Jüpiter gezegenleri uzun vadede daha verimli bir yola girmeniz için burcunuzun lehine harekete geçiyor. Böylece daha fazla olgunluk gösterecek ve kişisel yaşamınızda bazı fedakarlıklar yapabileceksiniz. Unutmadan, 2022 yılında aşkta önemli fırsatlar ortaya çıksa da yıl sonunda kendinizi yalnız ve hayal kırıklığı içinde bulmamanız için bu şansları nasıl yöneteceğinizi bilmeniz gerekiyor. 

 • Aşk ve İlişkiler: Nisan ayının dolunayı sizi bir aşkta önemli bir dönüm noktasına yönlendiriyor. Kalbinizin sesini dinlerken mantığınızı da oyuna dahil etmelisiniz. Sizi olduğunuz gibi sevmeleri gerektiğini bilerek, temmuz ayında içinizdeki acımasız eleştirmenle vedalaşın.
 • Kariyer ve Finans: İhtiyaçlarınız ve istekleriniz arasına kalın bir çizgi çekerek varlıklarınızı stratejik bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Yılın ilk yarısında kemerleri biraz sıkmanız gerekebilir fakat bu ekonomik disiplin meyvelerini aralık ayına kadar terfi, ikramiye veya takdir şeklinde verecek. 
 • Sağlık ve Yaşam: Yıldızlar yılın büyük bölümünde size pozitif enerji hediye edeceği için fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenme peşinizi bırakmayacak. Soğuk mevsimlerde kemik sağlığınız için kazalardan kaçınmayı ve romatizma gibi rahatsızlıklar yaşadığınızda doktora görünmeyi unutmayın. Ayrıca, Güneş doğum gününüzde içten dışa doğru parlamanızı sağlayacak. Gelmiş geçmiş en iyi doğum günü partisine şimdiden hazırlansanız iyi olur. 
2022 koç erkeği

2022 Yılında Koç Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 Koç erkeği için fırtınalı ve ilginç bir dönem vadediyor. Yaşamın birçok alanında istikrar beklenirken, mart ayında Güneş’in etkisi duygusal anlamda olumlu bir etki yaratacak. Koç erkeklerini yoğun bir enerji dalgası, iletişim ihtiyacı ve entelektüel yeteneklerde bir gelişim bekliyor. Bu da profesyonel yaşamda ve karşı cinsle olan ilişkilerde etkinliği artırma arzusu olarak ortaya çıkacak. Koç burcunun yönetici gezegeni olan Mars, mayıs sonundan temmuz ayının başlarına kadar Koç takımyıldızına ulaşacak. Hem verimlilik hem de risk barındıran bu süreç fazlasıyla olaylı geçebilir. Olası bir kazaya karşı kendi güvenliğinize dikkat etmenizde yarar var.

2022’de Koç burcu erkeklerini işle ilgisi olmayan ticari işlemlerde büyük bir şans bekliyor. Alım ve satım işlemlerinde yüksek karlılık şeytanın bacağını kırma fırsatı sunabilir. Bu aynı zamanda sevdiklerinize değerli hediyeler alarak büyük harcamalar yapabileceğiniz anlamına geliyor. Temmuz ayı sonuna kadar iş ve aile konularına odaklanmalısınız. Ağustos ve sonbaharda dinlenmeyi, seyahate çıkmayı, arkadaşlarınızla sohbet etmeyi, en sevdiğiniz hobiye zaman ayırmayı düşünebilirsiniz. Koç erkeklerinin sonbahar döneminde aceleci kararlardan kaçınması gerekiyor.

2022 koç kadını

2022 Yılında Koç Kadınını Neler Bekliyor?

Düzenli iltifatlar ve erkeklerden gelen coşkulu bakışlar, 2022’de Koç kadınlarının neden daha fazla özgüvenli olacağına dair belirgin ipuçları veriyor. İmajınızı değiştirmek, gardırobunuzu yenilemek ve spor yapmak için bir büyük bir motivasyonla elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, 2022’de Koç kadını için bazı uyarılar var. Rekabet halindeki kişilerle açık bir çatışmaya girmemeli ve kasıtlı olarak kıskançlık yaratmaya çalışmamalısınız. Kötü niyetli kişilerden gelen yanıtlar kalıcı olarak iç huzurunu bozabilir ve agresif bir ruh hali uyandırabilir.

2022’de Koç kadınlarını yaşadıkları yerle ilgili çalkantılı bir dönem bekliyor. Özellikle yaz aylarında plansız onarım ve eylemlerden dolayı omuzlarınıza gereksiz sorumluluklar yüklenebilir. Neyse ki karakterinizdeki yüksek özgüven, enerji ve yaratıcılık sayesinde bu görevlerle başa çıkabileceksiniz. Hayatın çeşitli alanlarında yalnızlık ve bağımsızlık gibi duygular baskın olabilir fakat ortaklık ve dostluk geliştirme fırsatlarını kaçırmamalısınız. Ayrıca, Koç kadınları 2022 sonbaharının ortasına kadar hayatındaki insanlardan acil bir yardım talebiyle karşılaşabilir. Son olarak, ekim ayındaki dolunay tek başına mücadele etmesi zor olan bazı soru işaretlerine neden olabilir. 

2022 Yükselen Koç Burcunu Neler Bekliyor?

2022 Koç burcunun yerlileri için olumlu bir atmosferle başlayıp birkaç zorlu mücadele ile devam ediyor. Yeni yılda yükselen Koç burcunu da pozitif hislerle dolu heyecan verici maceralar bekliyor. Ocak ayının ortaları ve nisan arasında normal bir dönem yaşanacak olsa da bu döngüden sonra verimli sonuçlar kapıda. Yükselen Koçların kendilerine olan güveni hızla artmaya başlayacak ve bu da yeni başarılara davetiye çıkaracak. Bu noktada öfke sorunlarını kontrol etmek gerekebilir. Aile hayatı açısından olumlu bir dönem yaşanacağını söylemek de mümkün. Yükselen Koç burcu ağustostan sonra iş hayatındaki gelişimlerin yanı sıra mali anlamda da iyileşme yaşayacak. Öğrenciler açısından ortalama bir yıl tahmini yapıldığı için son derece sıkı çalışmaları gerekecek. Ayrıca 2022, yükselen Koç burcu için kasımdan sonra sağlık konusunda dikkatli olmayı öğütlüyor. 

Özetle, 2022 yılı Koç burcu için pozitif duyguların, iyi şansın ve kariyer basamaklarının ikişer üçer çıkıldığı başarının yılı. Yıldız falınız umut verici olabilir fakat yine de şansa bırakmaya gelmez. Yeni yıla girmeden önce 2021’in muhasebesini iyice yapmalı ve 2022 hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerlemelisiniz. 

Yeni yıl için hediye fikirlerine ihtiyacınız varsa Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır? içeriğimize göz atmayı unutmayın!

Önceki YazıSonraki Yazı