Yavru Köpek Ürünleri

Yavru Köpek Ürünleri

Hayatta başımıza gelen pek az olay yeni tüylü dostumuzla tanışmak için can attığımız saatler kadar heyecanlandırabilir bizi. Eğer bir yavru köpekse hele bu tüylü dostumuz, biliriz ki bizi ne haylaz ne masum günler, aylar, hatta uzun seneler beklemektedir. Bir yavru köpek ile birlikte yaşamanın ne büyük bir karar ve sorumluluk olduğunun farkında olarak, hemen bir yavru köpeğin neye ihtiyacı olabileceği sorusu gelir aklımıza. Yeni dostumuz evimize geldiğinde her şeyin eksiksiz olmasını isteriz. Evlat edindiğiniz yavru köpek eve gelmeden önce olası bütün ihtiyaçlarını tamamlamanız ve doğru yavru köpek ürünleri arasından seçim yapmanız, onun size ve bundan sonra yaşayacağı ortama daha hızlı alışmasını sağlayacaktır. Bu yazımızda, başlangıçta hangi yavru köpek bakım ürünlerini mutlaka edinmeniz gerektiğini okuyacaksınız. Sevimli dostunuzla şimdiden mutluluklar!

1. Köpek yatağı

Eğer bahçeli bir eve sahipseniz, köpek ürünleri arasından bir değil, iki adet köpek yatağı almanızı tavsiye ederiz. Böylece birini evin içine, diğerini ise bahçeye koyarak köpeğinizin farklı alanlarda uykunun tadını çıkarmasını sağlayabilirsiniz. En içinde ise köpeğinizin yatağını sıcak ve sakin bir köşeye yerleştirmeyi unutmayın. Ulu orta duran bir köpek yatağına köpeğiniz yatmak istemeyeceği gibi yattığı zamanlarda da huzursuz bir uyku geçirecektir.

2. Yavru köpek maması

Cüssesi küçük olabilir belki ama köpeğinizin midesi dipsiz bir kuyu gibi işler. Özellikle yavru köpeklerin kemik ve kas gelişimi için kaloriye ihtiyacı vardır. Söz konusu yavru köpek beslenmesi olduğu zaman herhangi bir yetişkin mamasının ona yeterli olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Doğru yavru köpek maması ile sağlıklı ve mutlu bir yetişkin köpeğe sahip olmanız mümkün.

3. Kaliteli bir mama ve su kabı

Yavru köpek ürünleri arasında köpeğiniz henüz eve gelmeden hazırlamanız gereken öncelikli ürünler köpek mama ve su kabıdır. Seramik ya da paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş mama ve su kaplarını tercih etmeniz tavsiye edilir. Bütçeniz nispeten kısıtlıysa alternatif olarak plastikten yapılmış mama ve su kapları da uygun olabilir, ama yine de kaliteden şaşmamakta fayda var.

4. Köpek tasması

Yavru Köpek Tasması
Yavru köpeğinizi eve getirirken ihtiyacınız olacak en önemli ürün köpek tasmasıdır. Bu nedenle köpeğiniz eve gelmeden önce mutlaka bir tane edinmelisiniz. Ayarlanabilir köpek tasmalarından alırsanız köpeğinizin hızlı gelişimi boyunca da sizi idare edebilir, böylece köpeğinizin her yaşında yeni tasma edinmek zorunda kalmazsınız.

5. Dışkı torbası

Yavru köpek ürünleri arasında sürekli bulundurmanız gereken ürünlerden biri de köpek dışkı torbasıdır. Sevimli dostunuzla çıkacağınız yürüyüşlerde köpeğiniz dışkıladığında çevreyi temiz tutmak için dışkı torbası kullanmanız şart. Hele ki yavru bir köpeğin yetişkin köpeklere oranla daha fazla tuvalet ihtiyacı hissedeceğini göz önünde bulundurursanız, köpek tuvalet poşetleri daha da elzem bir hal alıyor demek mümkün.

6. Ödül maması

Yavru köpek eğitimi hem sizin hem de köpeğiniz için hem keyifli, hem de zaruri bir aktivitedir. Eğer ailenizin yeni küçük üyesi sizin onayladığınız bir davranışta bulunduysa, onu köpek ödül maması ile ödüllendirmeli ve davranışı teşvik etmelisiniz. Unutmamak gerekir ki ağaç yaşken eğilir; söz konusu minik tüylü dostunuz olsa bile!

7. Köpek şampuanı

Köpek ŞampuanıKöpeklerin duş vakti geldiğinde özel ihtiyaçları da ortaya çıkar. Yavru köpeğinizin temiz kokması, sağlıklı tüylere ve deriye sahip olması için ona uygun olarak üretilen köpek şampuanı çeşitlerinden birini almalısınız. Bununla birlikte pire, bit ve kene gibi istenmeyen canlıları da köpeğinizin kürkünden uzak tutmak için düzenli olarak bakımını yapmanız ve temizliğine önem vermeniz şart.

8. Köpek fırçaları ve tarakları

Köpeğinizin bakımı sadece beslenme ve oyun zamanıyla sınırlı değildir. Aynı zamanda sağlıklı tüylere sahip olması da önemlidir. Uzun ya da kıvırcık tüylü bir ırk ise eğer, tüylerinde topaklanmalar meydana gelip onu rahatsız etmemesi için köpeğinizi düzenli olarak taramalısınız. Bunun için en ideal köpek ürünleri de tabii ki köpek fırçaları ve köpek tarakları!

9. Köpek oyuncakları

Köpek Oyuncakları

Bütün canlıların yavruları oyuncudur; yavru köpekler de buna istisna değil! Edineceğiniz yavru köpek ürünleri arasına mutlaka onun seveceği köpek oyuncaklarını da dâhil etmelisiniz. Neyi sevip neyi sevmediğini anlayabilmek için ise ilk zamanlar deneme yanılma yolu ile ilerlemeniz gerekecektir. O mükemmel oyuncağı bulana kadar tek bir kez çiğnenmiş ve köşeye atılmış oyuncak ordusuna hazırlıklı olun!

10. Köpek bariyeri

Evde beslediğiniz köpeklerin sizin alanınıza saygı duymayı bilmeleri gerekir. Bununla birlikte evde bebek ya da çocuk olması da bir köpek bariyeri edinmenize vesile olabilir. Sebebiniz her ne olursa olsun, edineceğiniz bir köpek bariyeri onun eğitimine ve rahatına katkıda bulunacaktır. Yavru köpekler için özel olarak üretilen köpek korumalıklarından ve bariyerlerden edinmeniz mümkün.

11. Köpek künyesi ve tasması

Son dönemlerde çok fazla kayıp köpek ilanıyla karşılaşıyoruz. Eğer köpeğiniz serbest dolaşan bir köpek ise, tasmasına iliştireceğiniz bir künye herhangi bir kayıp durumunda size ulaşılmasını sağlayacaktır. Künyeye köpeğinizin adını ve kendi iletişim bilgilerinizi yazmalısınız. Çipli tasma ve künyeler de teknolojinin nimetlerinden faydalanmanızı sağlayan, akıllı ve pratik ürünlerden.

Kış kapıda. Soğuk havalarda köpek bakımı nasıl olur merak ediyorsanız buraya tıklayarak yazımızı okuyun!

Önceki YazıSonraki Yazı