Bere Modelleri: Yeni Sezon

Bere Modelleri

Kış kombinlerinin assolist parçası bereler 2017-2018 trendleri arasında yerini çoktan almış bile. Her kış sezonunun tamamlayıcı trendi olan bere modelleri 2018 görünümleri ile portmantolarınızdaki yerlerini almayı bekliyor.  Bakışınızı, duruşunuzu ve kombininizi tek bir dokunuşla değiştirme özelliğine sahip 2017-2018 kış sezonu bere ve şapka modellerine yakından bakma zamanı.

Bere Modelleri Kürklü

Canlı Renklerin Kürk ile Buluşması

2017 sonbahar – 2018 kış şapka kreasyonunun şu sıralar belki de en ayırt edici trendi, kürklü bere modelleri. Özellikle fosforlu yeşil, çingene pembesi ya da ateş kırmızısı gibi canlı ve iddialı renklerin kullanılması ile tasarlanan bu parçalar en sade kombini bile hareketlendirmeye yetecek.

Bere Modelleri Postacı

Postacı Bereleri Geri Döndü

Siz de fark etmişsinizdir; her yıl yeni moda akımları içerisinde mutlaka eskilerden bir parça geri dönüyor. Bu sezon da belli ki bu 90’ların vazgeçilmez şapka trendi postacı bereler, yani newsboy bereler olmuş. 2018 versiyon deri newsboy’lar şimdiden sokaklarda görünmeye başladı bile.

Bere Modelleri Asimetrik

Asimetrik Bere Modelleri

Bere modelleri deyince retro bereleri es geçmemek lazım. Tasarımcılar da böyle düşünmüş olacak ki bu kış klasik berelerin yarattığı Avrupai havayı podyumlarda estirmeye başlamışlar bile. Özellikle deri bere modelleri bu sezon adeta “Trend alarmı!” diye bağırırken yün bereler de zerafetin ve şıklığın bir numaralı adresi oluyor.

Bere Modelleri Örgü

Örgüsüz Olur Mu?

İtiraf edelim ki bere deyince aklımıza her şeyden önce ilk olarak örgü bere modelleri geliyor. Simlisi, allısı pullusu, fiyonklusu ve ponponlusu derken örgü bere alışverişi yaparken sadece bir tane alıp çıkmak neredeyse imkansız hale geliyor. E madem vaziyet bu, neden koleksiyonunuzda bir de gıcır gıcır, 2018 model bir örgü bere olmasın ki?

Bere Modelleri Yazılı

Kendinizi Berenizle İfade Etmeye Hazır Olun

2017-2018 bere trendleri arasında geçen yıldan kalma bir trend de var: Yazılı bereler. O günkü ruh halinizi ve hislerinizi tek bir kelime etmeden ifade etmenin belki de en etkili yolu budur, ne dersiniz?

Bere Modelleri Süet

Süet, Süet, Süet!

Belki yağışlı ve karlı havalarda ilk tercihiniz olmayacaktır ama süet bere modellerinin tarz bir kombin için ideal seçim olacağı kesin. 2018 şapka modasında içi kürklü süet şapkalar, süet postacı bereleri ve patchwork tarzı vintage parçalar var.

Bere Modelleri Büyük Ponponlu

Trend Bonusu: Büyük Ponponlu Yün Bereler

Havaların tam olarak soğumamış olmasına rağmen pek çok moda tutkununda bu şapkaları görmeye başladık bile. Ucundaki kocaman ponponu ve adeta iç ısıtan yünlü kumaşı ile 2018’in favori beresi olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Doğru Bere ya da Şapka Nasıl Seçilir?

Bu kadar seçeneğin arasında suratınıza, yüz çerçevenize ve tabii ki tarzınıza en uygun şapkayı seçmek biraz güç bir hal alabiliyor; ancak bu konuda da sizi rahatlatacak tavsiyelerimiz yok değil.

Her şeyden önce berenin materyali ile başlamak lazım. Sentetik fiberden yapılan şapka ve bereler genelde yapabileceğiniz en kötü seçim oluyor. Kafa derinizin etrafında hava sirkülasyonunu tamamen kesen bu tip şapkalar saç derinizin ve alnızın terlemesine yol açarak kafanızın içinde adeta bir “sera etkisi” yaratıyor. Kulağa pek iç açıcı gelmiyor, değil mi? Bu nedenledir ki çoğunlukla organik pamuklu kumaşlardan üretilen kafa giysilerini tercih etmenizde fayda var.  Saf yün bir bere satın almak isterseniz kesenin ağzını biraz açmanız gerekir. Her ne kadar yün bere modelleri sıcaklık ve rahatlık konusunda ideal bir seçim olsa da saçlarınızın çabuk yağlanmasına sebep olabilir.

Materyalden sonra bere veya şapka seçimindeki diğer önemli faktör de tabii ki şapkanın ebatları. Fazla sıkı oturan bir bere baş ağrısı ve saç kaşıntısı yapabileceği gibi tam oturmayan, gevşek bir şapka da kafanızı korumak adına pek başarılı bir görev üstlenmiş olmaz. Doğru ebatlarda bir bere seçtiğinizden emin olmak için denemeden satın almamakta fayda var.

Şapkamızı seçtik, sıra en trend saç örgü modellerinde!

Önceki YazıSonraki Yazı