Terazi Burcu Bebeği

Terazi Burcu Bebeği

Bebekleriniz için hazırladığımız aylara göre burçlarda bu ay sırada terazi burcu bebeği var. 23 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasında dünyaya gelen bebekler yani. Daha doğdukları ilk an tatlı yüz ifadeleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran terazi burcu bebekleri, kendisine yapılan sevgi gösterilerine karşılık vermeyi de çok iyi bilir. Sevecen ve arkadaşça olmasıyla bilinen terazi burcu bebeği özellikleri nelerdir diye merak ediyorsanız, haydi buyurun minik yavrunuzu daha yakından tanımaya:

Terazi Burcu Bebeği Özellikleri

Terazi Burcu Bebeği Özellikleri

Güleç bir simaya ve ifadeye sahip olan terazi burcu bebekleri, bu özelliğiyle istediği her şeyi elde edebilir. İlgi gördüğünde sımsıcak ve cezbedici enerjiyle her ortamda dikkati ve ilgiyi üzerinde toplamayı başaran terazi bebeği, en katı kalpleri bile anında yumuşatmak gibi büyüleyici bir özelliğe sahiptir.

Problemsiz bir bebeklik geçirmeleri sebebiyle ebeveynlerinin kolay bir süreçten geçmelerini sağlayan terazi burcu bebekleri; uslu, yemek problemleri yaşamayan ve diğer bebeklere nazaran çok fazla ağlamayan bebeklerdir. Eğer rahatları yerindeyse gürültüsüz bir ortamda dakikalarca kendi kendilerine zaman geçirebilirler. Uykuya düşkünlükleri dillere destan olan terazi burçları, bebeklikten bu özelliği taşımaya başlarlar. Ağlamak yerine uyumayı yeğleyen terazi bebekleri, annelerinin kolay bir annelik serüveni yaşamalarını sağlarlar. Üstelik uyandığında da uyanmaya çabuk adapte olan terazi burcu bebeği adeta bir uysallık abidesidir.

Terazi Burcu Bebeğine Dair Her Şey

Terazi Burcu Bebeği Kararsız

Yalnızlıktan hiç hoşlanmaz: Terazi özellikleri arasında öne çıkanlardan olan yalnızlık fobisi, bebeklikten cereyan etmeye başlar.  Yalnızlıktan hiç hoşlanmayan terazi burcu bebeği, etrafını saran insanları görmekten büyük mutluluk duyar. Belki de bu sebepten girdiği grup ve ortam içerisinde etrafına çabuk uyum sağlayan terazi bebeği, oldukça sosyaldir.

Rahatına düşkündür: Uykuya olan düşkünlüğünden de anlayacağınız üzere terazi burcu bebeği rahat etmeyi hayli sever. Bunun yanı sıra kendini iyi hissetmeyi ve görmeyi de seven teraziler için şık ve güzel giysiler, ütülü kıyafetler ve şık ortamlar birer mutluluk sebebidir.

Kontrolü elinde tutmayı sever: Kontrolü elinde tutmayı sever dediğimize bakmayın siz. Her ne kadar manipüle konusunda başarılı olsalar da bunu bile oldukça güzel bir üslupla yaparlar.

Adeta bir kararsızlık abidesidir: Terazi=kararsızlık, olunca yine taa bebeklikten sinyallerini vermeye başlıyor bu özellik de. Bu yüzden terazi burcu bebeğine kendi kararlarını kendisinin vermesi gerektiği ebeveynleri tarafından onlara öğretilmelidir. En belirgin özelliklerinden olan kararsızlıkları bazen onları hangi oyuncağıyla oynamaya karar verememeye kadar bile götürebilir.

Terazi Burcu Bebeği Karakter

Tembel değil annesi, kararsız: Dedik ya terazi eşittir kararsızlık diye. Bazen ondan bir şey istediğinizde yapmamasının sebebi de tembellik değil kararsızlıktır. Zira, terazi burcu bebeği bir karar vermeden önce her şeyin artısını eksisini derinlemesine inceleyerek yapması gereken şeyi yapar ya da yapmaz. Bu yüzden ona bir iş verirken zaman tanımanız gerekir.

Sosyal olmayı çok sever: Yalnızlıktan hoşlanmamasından da anlayacağınız üzere terazi burcu bebeği sosyalliği ve sosyal olmayı çok sever. Oyun gruplarında olmaktan son derece keyif alan terazi bebeği, arkadaşlarıyla anlaşmak konusunda da oldukça başarılıdır. Konuşmaya da hayli düşkün olan terazi burcu bebeği, konuşmayı öğrendikten sonra sizi biraz yoracaktır.

Olumsuz yönleri: En bilinen olumsuz yönü karasızlık olan terazi burcu bebeğinin diğer olumsuz özellikleri ise değişken, savurgan ve bazen de hayatını olumsuz etkileyecek derecede saf olmasıdır. Bu yüzden ona çoğu zaman korumacı bir tutumla yaklaşmanız gerekebilir.

Gezegeni & Elementi: Venüs – Hava

Terazi Burcu Ünlüleri

Terazi Burcu Bebeği Ünlüler

Terazi burcu ünlüleri deyince  ülkemizden ve dünyadan ilk göze çarpanlar ; Tarkan, Pavarotti, Will Smith, Eminem, Kate Winslet, Ayşen Gruda, Oscar Wilde, Miguel de Cervantes Saavedra, Yıldız Kenter, Michael Douglas, Cervantes, Tarık Akan  gibi isimler oluyor.

Büyüdükçe sanatçı yönü güçlenecek olan terazi burcu bebeğinizi ileride yukarıdaki isimler gibi ünlü bir şarkıcı, oyuncu, yazar, ressam ya da bestekar olarak görme ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu yüzden ilerleyen dönemlerde çocuğunuzu yaratıcılığını ifade edebileceği alanlara yönlendirmenizde fayda var.

Başak burcu bebeği ile ilgili bilmedikleriniz için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı