Başak Burcu Bebeği

Başak Burcu Bebeği

Aylara göre burçlarda sıra başak burcu bebeğinde. Eğer bebeğiniz 23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında dünyaya geldiyse Başak burcunun keyifli ve titiz dünyasına size de hoş geldiniz! Her bebek gibi Başak burcu bebeği de sevimli mi sevimli, ama tabii kendilerine has özellikleri ve huyları var. Onu daha yakından tanımaya hazır mısınız?

Başak Burcu Bebeğinin Özellikleri

Başak Burcu Bebeği

Burçlar ve tarihleri itibarıyla Başak burcu bebeği tam bir sonbahar çocuğu. Zaten toprak burcu olmasının da birleşimiyle renkleri koyu kahverengi, koyu yeşil tonları ve deniz mavisidir. Onun doğallığı sadece uğurlu renklerine değil karakterine de yansır. Sevgi dolu olan başak burcu bebeği özverili, yumuşak kalpli ve zekidir. Bu bebek, adeta dünyanın şifalı ellerini taşır. O yüzden çok şanslısınız.

Başak burcu bebeği anne babası olmak hem gurur verici hem de zorlayıcı bir deneyim. Başak burcu bebeği sakin, doğal ve fedakar olmasının yanı sıra mükemmeliyetçidir de. Dolayısıyla, eksikliklere ve hatalara tahammülü diğer bebeklerden daha az olabilir. Ama birlikte yaşadıkça ve onun bu huyuna alıştıkça yaşamınızın ne kadar kolaylaştığını göreceksiniz.

Başak Burcu Bebeği Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Başak burcu “Yardımcı” burçtur: Başak burcu bebeğinizin daha ilk zamanlardan itibaren yardımcı olabileceği bütün konularda yardımcı olmaya çalışacaktır. Mesela, bebeğiniz biraz büyüyünce ondan yemek veya sofra hazırlama konusunda destek alabilirsiniz. Bu konuda hemen her zaman istekli olacaktır. Aynı şekilde, okulda da öğretmenin en büyük yardımcılarından biri olması mümkün.

Patronluk taslayabilir: Boğa burcu bebekleri doğuştan liderdir ve kontrolü ele geçirme tavırlarına sahiptir. Bebeklikten itibaren size, kardeşlerine ve arkadaşlarına emredebilir. O yüzden daha en baştan ona tavırlarını yumuşatmasını ve özellikle sizi ve öğretmenini dinlemesini öğretmenizde fayda var.

Başak Burcu Bebeği

Hızlı öğrenir: Başak burcu bebeğinizin düşünsel alanlarda ileri seviye olduğunu fark edebilirsiniz. Bu bebekler genelde erken konuşur ve erken okuma yazma öğrenir. Onun bu becerisini teşvik etmek ve fırsatları değerlendirmek sizin elinizde.

Zekidir: Zeki olduğu için açık ve net, özel kurallar koymanız gerekir. Başak burcu bebeği hem zeki hem de mükemmeliyetçi olduğu için boşlukları hemen keşfedebilir ve bunları kendi lehine kullanabilir. O yüzden önleminizi baştan alın.

Her şey temiz ve düzenli olsun ister: Başak burcu bebeğinin pisliğe ve dağınıklığa tahammülü yoktur. (Aslında Başak burcu genel olarak bu açıdan burçlar arasında ünlüdür.) Mamaya geçtikten sonra hiçbir yemek artığı bırakmadığını fark edebilirsiniz. Biraz daha büyüyünce çamaşır makinesi doldurup boşaltmada bile yardım edebilir. Oyuncakları bile derli toplu ve belli bir düzende olacaktır.

Analitiktir: Başak burcu bebeğiniz büyüyüp hesap yapmaya başlayınca sizden daha iyi olduğunu görüp şaşırmayın. Finans konularıyla ilgilenmek onun doğasında var. Biraz büyüyünce ona bir kumbara alıp harçlık vererek bunu test edebilirsiniz. Ayrıca, kardeşleri ve arkadaşlarıyla da ilgilidir, onları korur. Genelde patronluk taslasa da aslında niyeti iyidir.

Başak Burcu Bebeği

Küçük ayrıntılara dikkat eder: Başak burcu bebeği zeki olmakla kalmaz, etrafı başka kimsenin görmediği şekillerde görme becerisine de sahiptir. En ince ayrıntılara bile dikkat etmesi onu saklambaç veya hafıza oyunları gibi oyunlarda neredeyse rakipsiz olmasını sağlayabilir. Ayrıca, yeni keşifler yapmaktan ve bunları başkalarına göstermekten büyük zevk alır.

Karmaşıktır: Başak burcu bebeği, doğuştan gelen zekasına rağmen, epey hassastır ve güvensiz, aşağı hissetmeye meyillidir. Hisleri kolayca incinebilir, o yüzden güçlü bir özgüven sahibi olması için daha en baştan desteğe ihtiyaç duyabilir. Anne babası olarak onu sevdiğinizi sık sık gösterin ama sadece basit bir sarılma veya öpücükle değil belirgin biçimde gösterin.

Yengeç burcu bebeği özelliklerini öğrenmek için tıklayın!

 

Önceki YazıSonraki Yazı