Palto Modelleri: Yeni Sezon

Palto Modelleri: Yeni Sezon

Güneşin yüzünü bir gösterip bir kaybettiği günlerde kışlık gardırop alışverişi hazırlıkları da son sürat devam ediyor. Peki bu sezonda hangi palto modelleri moda? Bunu anlamak için sokağa bir göz atmak ve ünlülerin sonbahar stillerini takip etmek yeterli. Gelin hep birlikte 2017-2018 kış kreasyonu palto modellerine yakından bakalım.

Palto Modelleri Sahte Kürk

Sahte Kürk

Canlı renkler, yumuşak dokunuş ve sıcak bir görüntü, sahte kürk palto modellerinde buluşuyor. Bilekten dar paça bir kot pantolon ve kısa bootie’ler ile kombinleyebileceğiniz sahte kürk paltonuzu yine kürklü bir şapka ile tamamlayabilirsiniz.

Palto Modelleri Şişme

Şişme Mont

Kayakçı modası sokağa indi; görünüşe bakılırsa da sokakları terk etmeye niyeti yok. Açıkçası son dönemlerde şişme montların trend olmadığı bir kış sezonu hatırlamıyoruz. Bu sezon şişme montlarda Rihanna’nın Fenty-X-Puma markasının sektörü domine ettiğini söylemek mümkün.

Palto Modelleri Ekoseli

Ekoseli Palto

Yeni sezonlarda her zaman eskilerden bir parçanın geri dönüş yaptığını vurgulamaktan asla sıkılmayacağız. Pötikareli ve ekoseli paltolar sonbahar sokaklarında 90’lar esintisi estireceğe benziyor. Bu sezon kareli paltonuz ne kadar uzunsa, o kadar trend, bizden söylemesi.

Palto Modelleri Rugan

Rugan Parlaklığı

Yine eskilerden bir palto trendi ile devam ediyoruz: Rugan paltolar. Parlak ve iddialı duruşu ile özellikle havaların henüz tam anlamıyla soğumaya başlamadığı sonbahar ayları için ideal bir seçim olacak rugan palto modelleri arasından seçim yaparken bordo, lacivert ya da siyahtan şaşmamak lazım.

Palto Modelleri Trenchcoat

Tabii ki Unutmadık: Trençkot

Adeta bir “sonbahar paltosu” olan trençkotların artık trend olmadığı bir sezon düşünemiyoruz. Bu sezon özellikle kuşak tipi kemerlerin ve vizon, bej, kum ve taş gibi sakin toprak tonlarının ön plana çıktığını belirtmeden geçmeyelim.

Doğru Palto Seçimi Nasıl Olmalı?

Kaliteden şaşmayın: Kışlık palto almak demek, aylarca soğuğa, yağmura, kara ve kışa onunla birlikte göğüs germek demek. Soğuk günlerde size adeta koruyucu bir kalkan etkisi yaratan palto seçimi yaparken ucuz kumaşları tercih ederseniz hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz çok yüksek – paltonuz ünlü bir tasarımcıdan olsa bile!

Paltonun altında kat kat giyinebilmek için yeteri kadar yer olduğundan emin olun: Paltonuzun altına atlet ya da tişört giymeyi planlamıyordunuz, değil mi? Kışın giyeceğiniz kıyafetlerin çok büyük bir kısmının triko ya da yün gibi kalın kumaşlardan olacağını unutmayın. Bu tabii ki paltonuzu bir beden büyük almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Kaliteli markalar zaten kalıplarını buna uygun olarak üretmeleri gerektiğini biliyor, o yüzden bakınız: Birinci madde.

Vücudunuzu tanıyın: Eğer fazla kilolarınız varsa şişme montların sizin için uygun olmayacağını bilmeniz gerektiği gibi zayıflıktan şikayet ediyorsanız siluetinizi daha da ince gösterecek kalem tipi paltolardan uzak durmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Palto seçimi yapmadan önce pek çok farklı palto modeli denemekte ve vücudunuza eldiven gibi oturacak bir tarzı seçmekte fayda var.

Paltoda cep olmasına dikkat edin: Kimi zaman telefonunuzu çantanıza yerleştirmek için zamanınız olmayabilir, kimi zaman da eldivenlerinizi yanınıza almayı unutmuş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda telefonunuzun kardan ve yağmurdan ıslanmasını ya da ellerinizin soğuktan üşümesini istemezsiniz, değil mi? Palto cepleri başta bu gibi anlar olmak üzere pek çok farklı durumda siz farkında olmadan hayatınızı kurtarabilir. Siz siz olun, sıcaklığı ve fonksiyonelliği trend ve modadan bir tık önde tutun ve paltonuzun içinde kendinizi sıcak, güvende ve rahat hissetmeniz gerektiğini unutmayın.

Paltomuzu seçtiğimize göre ona yakışır bir bere seçmeye ne dersiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı