2017 Güneş Gözlükleri Modelleri ve Trendleri

Güneş Gözlükleri 2017

Kışa veda ederken havalar ufak ufak ısınmaya, hasret kaldığımız güneş de ufak ufak yüzünü göstermeye başladı. Yazın müjdecisi güneşi hevesle karşılarken bir yandan kalın kazaklarımızı, yün hırkalarımızı ve uzun çizmelerimizi rafa kaldırıyor, bir yandan da efil efil bluzlarımıza, ince yağmurluklarımıza ve özlenen spor ayakkabılarımıza yer açıyoruz. Güneşin sıcaklığına kapılıp yer açmanız gereken bir diğer önemli yazlık aksesuarı atlamamak lazım: Tabii ki güneş gözlükleri!

Her ne kadar güneş gözlüklerini kış aylarında da olabildiğince takmaya çalışsak da onlardan en çok faydalandığımız mevsimler doğal olarak ilkbahar ve yaz oluyor. Her sezon değişen ve evrimleşen kadı güneş gözlüğü trendleri, bu sezon da modaseverleri hayal kırıklığına uğratmıyor ve özgün bir 2017 güneş gözlükleri koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. En sevdiğiniz güneş gözlükleri markaları, her tarza uygun güneş gözlüğü modelleri ve en uygun güneş gözlükleri fiyatları bu yazımızda sizleri bekliyor.

2017 Trendi: Fütüristik Hatlar, Modern Çizgiler

Güneş Gözlükleri OsseBu yılki güneş gözlükleri modası gerçekten de 21. yüzyılda olduğumuzu kanıtlar nitelikte. Çağın çok ötesinde hatlardan ve keskin çizgilerden ilham alınarak tasarlanmış Osse güneş gözlükleri bu sezon ön plana çıkanlar arasında. Adeta yokmuş hissi veren incecik çerçeveler, yuvarlak veya kare şekilli camlar ve alışılmışın dışında cam renkleri ile Osse güneş gözlükleri adeta 2017 güneş gözlüğü modasını belirler nitelikte. Özellikle altın, gümüş ve bronz renklerine bolca rastlayabileceğiniz bu hafif çerçeveler, istisnasız her kombininiz ile uyum oluşturmayı garantiliyor. Uçuk mavi, koyu pembe ve hardal sarısı gibi iddialı ve sezon trendi renklerin hakim olduğu camlar da tamamiyle UV korumalı oldukları için güneşten korunurken tarzınızı konuşturmanıza olanak sağlıyor.

Bu Sezon Çerçeveler Her Zamankinden Daha Renkli

Güneş Gözlükleri Çerçeve

2017 güneş gözlüğü modasında yepyeni tasarımlar ve trend renkler ile göz dolduran bir diğer parça da gözlük çerçeveleri. Eğer bu yaz güneş gözlükleri modasını 12’den vurmak istiyorsanız kaplumbağa kabuğu desenli çerçeveler tam anlamıyla mükemmel tercih olacaktır. Sezonun hit parçası olan bu çerçeveler, genellikle kalın hatlara sahiptir ve desenler birden fazla renkten oluştuğu için içinden seçim yapabileceğiniz pek çok farklı renk paleti bulunur. Bu trende ayak uydurmak isterseniz teninize ve saç renginize uygun bir çerçeve bulmanız çok kolay.

Güneş Gözlükleri Şeffaf

Sezonun bir diğer çerçeve trendi de şeffaf çerçeveler olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla koyu renkli olmasına alışkın olduğumuz güneş gözlükleri bu şeffaf ve hafif çerçeveler ile yepyeni bir boyut kazanarak yüzünüze aydınlık ve ferah bir görünüm getiriyor.

Güneş Gözlükleri 2017 RaybanSon olarak tabii ki bir güneş gözlüğü klasiği olan siyah çerçeveyi de es geçmemek lazım. Bu sezon da her sezon olduğu gibi gözlerden eksik olmayan siyah çerçeveli güneş gözlükleri özellikle yuvarlak camda yeniden hayat bularak 2017 trendine asil bir hava katıyor. Söz konusu güneş gözlükleri olduğunda 2017 yılında ön plana çıkan diğer renkler de kırmızı, pembe ve mor.

Unisex Güneş Gözlükleri Bu Yıl Ön Planda Olacak

Her ne kadar güneş gözlükleri erkek ve bayanlar için çoğunlukla ayrı ayrı üretilse de son dönemlerde unisex güneş gözlükleri de sektöre canlılık getirdi demek yanlış olmaz. Maskülen ve feminen çizgilerin muazzam bir denge içerisinde kullanıldığı unisex güneş gözlükleri özellikle çiftler için ideal bir seçim oluşturuyor. Özellikle Tom Ford, Hawk, Lacoste ve Rayban güneş gözlükleri bu trendin başını çeken markalar arasında yer alıyor.

2017 Kadın Güneş Gözlükleri Trendleri Neler?

Her ne kadar 2017’de unisex güneş gözlükleri revaçta olsa da tabii ki daha da detaya girerek bayan güneş gözlükleri ve erkek güneş gözlükleri olarak iki ayrı inceleme yapmak şart. Söz konusu 2017 kadın güneş gözlükleri modası olduğu zaman her şeyden önce pastel tonlar ön plana çıkıyor diyebiliriz. Pudra pembesi, bebek mavisi, leylak moru ve lila derken uçuş uçuş, efil efil tonlar güneş gözlüğü vitrinlerinde sizleri kucaklıyor. Üstelik bu hülyalı renkler yalnızca çerçevelerde değil, camlarda da hükmünü sürdürüyor. Sezonun favori tonları ile bu yaz kıyafet – güneş gözlüğü kombinleri yaratmak hiç olmadığı kadar zevkli olacak.

Güneş Gözlükleri Pastel TonlarDaha önce belki pastel tonlarda güneş gözlükleri ile karşılaşmış olabilirsiniz; ancak şimdi bahsedeceğimiz güneş gözlüğü trendinin ilk defa hayatınıza girdiğinden eminiz. Hangisinden mi bahsediyoruz? Tabii ki çift camlı modellerden! 2017 kadın güneş gözlükleri modelleri arasında üst üste takılmış havası veren sıradışı görünümlü modeller ile karşılaşırsanız hiç şaşırmayın; sezonun modası bu!

Güneş Gözlükleri Çift CamEn trend kadın güneş gözlüğü modellerinden bahsederken en trend güneş gözlüğü markasına değinmesek olmazdı. Söz konusu 2017 yılının öne çıkan gözlük markası olduğu zaman karşımıza Dolce&Gabbana’dan başkası çıkmıyor. İşlemeli çerçeve modelleri, yuvarlak kesimleri ve feminen, metalik detayların kusursuz uyumu ile 2017 yılının en inovatif güneş gözlükleri tasarımları kesinlikle Dolce&Gabbana’da.

Güneş Gözlükleri Dolce&GabbanaBayları da Unutmadık: 2017’nin Modası Erkek Güneş Gözlükleri

Bu yaz revaçta olan erkek güneş gözlüğü modelleri de 2017 trendlerinden nasibini almış gibi görünüyor. Erkek güneş gözlüğü dendiği zaman özellikle bayanlara özel üretilen gözlüklerle kıyaslandığında çok daha sade ve minimal tasarımların ortaya çıktığını söylemek mümkün. Ancak bu sezon bu genelgeçer kanıdan eser yok gibi; zira 2017 erkek güneş gözlükleri modelleri arasında en çok göze çarpan trend, kaplamalı lens modelleri oluyor. Bu tip modeller dikkat çekici tasarımlarının yanı sıra tam koruma ve yüksek çevresel görüş özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Güneş Gözlükleri ErkekErkek güneş gözlüğü markaları arasında bu sezon öne çıkan markalar Exess, Hawk ve tabii ki Rayban oluyor. Rayban erkek güneş gözlükleri 2017 yılında da klasik çizgilerini koruyor. Hawk erkek güneş gözlükleri ise fütüristik hatları ve sezona ayak uyduran renk dokunuşları ile popülerliğini yükseltiyor.

Güneş Gözlükleri Unisex

En popüler güneş gözlüğü markaları, son trend güneş gözlüğü modelleri ve bütçenize en uygun güneş gözlüğü fiyatları için buradan detaylı bilgi almanız mümkün. Hem güneşin zararlı ışınlarından korunmak, hem de stilinize stil katmak 2017 güneş gözlükleri modelleri ile çok kolay!

2017 trendlerine doyamadınız mı? O zaman sizi Micheal Kors’un akıllı saatini enine boyuna incelediğimiz yazımıza doğru alalım!

Önceki YazıSonraki Yazı