Kar Botu

Kar Botu

Karda yürüyüp izini belli etmek isteyenlerdenseniz kar botu bunun için en etkili yoldur. Kardaki adımlarınızı daha güvenli, daha konforlu ve daha sıcak atmanızı sağlayan kar botu, soğuk hava ve kışın olmazsa olmazıdır. Eksi derecelerdeki havalarla başa çıkmanın en büyük yardımcılarından biri olan kar botları, artık yalnızca kayak merkezlerinde ya da karı yoğun yaşayan şehirlerde değil; bir kış modası olarak her yerde karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca biz de sizler için en çok tercih edilen kar botu modellerini ele adık:

Kar Botu Tüylü

Tüylü Kar Botu

Kar kış demem, stilimden ödün vermem diyorsanız tüylü kar botu modelleri tam size göre. Ayak bileğinden başlayarak yaklaşık 10-15 cm boyunca devam eden bot üzerindeki tüyler, hem kar botunun ısıtıcılığının bonusu olmakta hem de şıklığı bir adım daha iddialılaştırmakta.

Kar Botu Termal

Termal Kar Botu

Kış şartları ve soğuk havalarda ayaklarınızın kuru ve sıcak kalmasını sağlayan termal kar botları, -15 dereceye kadar ayaklarınızı soğuktan korur. Termal kar botu kadın kullanıcıların hem şık hem de sıcak kalmanızı sağlayan bu termal botlarının ayrıca kaydırmaz tabanları ile yere sağlam basmanız kolaylaşır.

Kar Botu İçi Kürklü

İçi Kürklü Kar Botu

İçi kürklü kar botu da ayaklarınızı en az termal kar botu kadar soğuktan korumaktadır. Bu kar botu bayanlar tarafından günümüzde şehir hayatında da sıkça tercih edilmektedir. Özellikler tayt ve termal külotlu çoraplarla kombinlenen kürklü kat botları şıklığı sıcaklıkla birleştirmek isteyenlerin seçimi.

Kar Botu Bağcıklı

Bağcıklı Kar Botu

Bağcıklı kar botu, kışın günlük bot görünümünden uzaklaşamayanlar için ideal bir çözüm olabilir. Ayrıca  bağcık aracılığıyla sıkıştırılabilir yapıdaki bağcıklı kar botları yukarıdan ayağınıza soğuk girmesini de engeller. Spor kıyafetleriniz ile kolayca kombinleyebileceğiniz bağcıklı kar botları günlük kullanım için oldukça idealdir.

Kar Botu Outdoor

Trekking & Outdoor Kar Botu

Profesyonel sporcular ya da karda kışta bile yürümekten, spor yapmaktan vazgeçemeyenler için tasarlanan trekking & outdoor kar botu modelleri; ayakları soğuktan korumak ve sıcak tutmanın yanı sıra sağlam adımlar atmanızı da yüksek oranda garantiler. Kaymaz ve sağlam tabanları ile karda hatta buzda bile güvenle yürümek istiyorsanız outdoor kar botu modelleri tam size göre!

Kar Botu Almak İçin 5 Sebep

Kar botu sağlıktır: Ayak yapınıza ve ihtiyacınıza uygun olarak seçtiğiniz kar botu size sağlık getirecektir. Hem ayağınızın hava almasını hem de soğuktan korunmasını sağlayan kar botları bu özellikleri sayesinde ayaklarda oluşan; ayak mantarı, topuk ağrısı, kemik çıkıntısı olarak bilinen bunyon, ayağın su toplaması gibi pek çok rahatsızlığın önüne geçmiş olur.

Kar botu güvenlidir: İnsan anatomisi göz önünde bulundurularak tasarlanan kar botları, can güvenliğinizi de maksimum düzeyde garanti altına almıştır. Özel kaymaz tabanları sayesinde yere sağlam basmanızı sağlayan kar botu, özellikle buzlu, kar yağışlı yollarda kayıp düşme riskini diğer botlara göre çok daha yüksek ölçüde azaltır.

Kar botu cesarettir: Kar botu almakla ilgili sağlık, güvenlik ve konfor gibi kriterler bir yana dursun; size kar botunun kişiye getirdiği güven ve cesaretten bahsedelim. Konforlu, güvenli, kaymaz tabanlı, sağlıklı, su geçirmeyen ve kullanışlı bir kar botu size cesaret aşılayarak maceradan maceraya atılmanıza teşvik eder. Zira kar botu almışken evde oturmak olmaz!

Kar botu farklılıktır: Kar botlarınızı şehir hayatında da tayt, termal külotlu çoraplar ve jean pantolanlar ile kombinleyebileceğinizden bahsetmiştik. Kış aylarında hem farklı hem de tarz bir görünüme sahip olmanızı sağlayan kar botlarını ayrıca; kürk detaylı yakalar, desenli taytlar, geniş ve salaş kazaklar ile kombinleyerek de kombininize detay ve stil kazandırabilirsiniz. Soğuktan özgün bir tarzla korunmanızı sağlayan kar botları dolabınızın en iddialı parçası olacak.

Biraz daha uzun görünmek kar botu ile çok kolay: Kışın da uzun boylu görünmek birçoğumuzun beklentileri arasındadır. Topuklu botlar ya da ayakkabılarla kışın karda ve buzda yürümek zor olduğundan bunu sağlamak da kar botlarının görevi oluyor. Kar botlarının kaymaz tabana sahip olduğundan bahsetmiştik. Bu tabanlar en az 3-4 santim yüksekliğinde olduğundan boyunuzunda minimin 3-4 santim daha uzun görünmesini sağlar.

Kar botu almak için bu kadar sebep varken ve kar botlarının hayli fazla model çeşitliliği bulunurken bu kışın üstesinden kar botları ile gelmeye ne dersiniz? Elinizi çabuk tutun “Winter is coming.”

Kış mevsiminde kar botunun yanı sıra sıkça tercih edilen ayakkabılardan biri de kışlık botlar. Peki kışlık bot alırken nelere dikkat etmek gerekir? Cevaplar için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı