Seyahat Rotaları

2015 Yılında Gitmeniz Gereken Yerler

Seyahat severler önümüzdeki senenin gidilecek yerlerini haritadan işaretlemeye başladı bile…

Siz de yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, gezmekten ve eğlenmekten büyük keyif alıyorsanız birazdan okuyacağınız liste tam size göre! Dünya üzerinde yeni popüler olmaya başlamış ve popülerliğini geri kazanmış bu destinasyonlardan görmüş olduklarınız varsa yenilerini ekleyebilir, ‘Gidilmesi Gereken Yerler’ haritanızı genişletebilirsiniz.

Pekçok kişinin gittiği klasik destinasyonlardan sıkıldıysanız, bu yıl yepyeni bir maceraya yelken açabilirsiniz. Dünyanın her yerinde keşfedilmeyi bekleyen şehirler sizi bekliyor. Vaktiniz ve bütçeniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz birçok keşif noktası bulunuyor. 

İşte popüler olacak ülke ve şehirler:

Bergen, Norveç: Renkli evleriyle, balık pazarıyla ve muhteşem doğal güzelliği ile Bergen keşfedilmeyi bekleyen şirin bir Norveç şehri.

Bhopal, Hindistan: Eğer alternatif bir tatil destinasyonu arıyorsanız Hindistan sizin için uygun olabilir. Bhopal şehrine giderek Hindistan kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

Japonya: Farklı kültürü, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, çiçekleri ve çay seremonileri ile Japonya seyahat edebileceğiniz en ilgi çekici ülkelerden biri. Siz de bu farklı kültürü daha yakından tanımak için şimdiden rezervasyon yapabilirsiniz.

Japonya
Japonya

İskoçya: Birleşik Krallık içerisindeki en farklı bölgelerden birisi olan İskoçya sizi doğal bir güzelliğin içerisine davet ediyor.

Cannes: Fransa’nın güney şehirlerinden birisi olan Cannes, özellikle Film Festivali ile tanınıyor. Bu deniz kenarı şehrinde Fransız yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Cape Town: Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en turistik şehirlerinden olan Cape Town doğanın tadını çıkarabileceğiniz, gerçek safari deneyimini yaşayabileceğiniz, dalış yapabileceğiniz aktivite dolu bir şehir.

Cape Town
Cape Town

Çin Seddi, Çin: Dünyanın en uzun duvarı olan Çin Seddi, farklı ve güzel bir seyahat deneyimi olabilir.

Floransa, İtalya: Sanat ve mimari sizin için vazgeçilmezlerden ise Floransa’yı ziyaret edebilirsiniz. Rönesans’ın doğduğu topraklar olan Floransa birçok ünlü müze ve sanat galerisini barındırıyor.

İrlanda: Bu küçük ülkede yapabileceğiniz pek çok şey var. Dublin’de şehir turu yapabilir, şatoları ziyaret edebilir, Guinness Storehouse’u gezebilirsiniz.

Karpacz, Polonya: Kayak yapmaktan ve sıcak sulardan hoşlanıyorsanız Karpacz doğru adres. Bu tatlı Polonya şehri bir SPA kenti olarak biliyor ve kayak için de tercih ediliyor.

Madagaskar: Afrika kıtasında yer alan Madagaskar; iklimi, birbirinden farklı yiyecekleri, doğal güzellikleri ve daha önce hiç görmediğinizi hayvan türleri ile bambaşka bir deneyim olacak.

Madagaskar
Madagaskar

Nafpaktos, Yunanistan: Özellikle yaz tatili için tercih edebileceğiniz Yunanistan’ın bu şirin kasabası, deniz ve doğayı bir arada yaşayabileceğiniz bir bölge.

Sofya, Bulgaristan: Tatil için yakın bir bölge arıyorsanız ve tarihi yapılardan hoşlanıyorsanız Sofya bunlardan birisi olabilir. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Sofya keşfedilmeyi bekliyor.

Tac Mahal, Hindistan: Hindistan denince akla ilk gelen yapı Tac Mahal. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.

Slovenya: Türkiye’ye yakın mesafede bulunan Slovenya, yemekleri ve tarihi mimarisi ile ilgi çekici bir ülke. Slovenya’ya gidecekseniz Bled kalesi ve Bled Gölü’nü ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bibirinden güzel doğa harikalarının tadını çıkarabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı