Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi

Vücut Tipine Göre Bikini Modelleri

Yaz demek tatil demek, tatil demek, “O bikinin içinde nasıl görüneceğim?” demek. Vücut tipiniz nasıl olursa olsun, plajda güzel görünmekiçin yapmanız gereken tek şey doğru bikini tercihi yapmak. Doğru bikiniyi seçmek için de vücut tipinizi iyi bilmeli, kusurlarınız neredeyse orayı saklayacak bikini seçimi yapmalısınız. Sizin için hazırladığımız tüyoları dikkate alarak kendinize uygun bikini modelleri ya da mayo modellerini kolayca belirleyebilir ve daha kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

1. Küçük Göğüsler İçin Bikini Seçimi

BikiniEğer küçük göğüslere sahipseniz üçgen bikini modellerini ya da fırfırlı bikini modellerini tercih ederek göğüs bölgenizin daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Biraz destek arıyorsanız, küçük hilelere başvurabilirsiniz; balenli ve dolgulu bikini üstleri bu konuda yardımcınız olacaktır.

2. Büyük Göğüslüler İçin Bikini Seçimi

Bikini
eğer büyük göğüslere sahipseniz ise; bikini seçiminde biraz daha titiz davranmalısınız.  Hele bir de vücudunuz inceyse, üst ve alt bedenler birbiri ile uymayabilir. Bu duruma çözüm bulmak için; bikini üstünü büyük beden, bikini altını ise küçük beden tercih edebilirsiniz. Boyundan ve arkadan bağlanan kalın askılı bikini üstleri, büyük göğüslerin daha orantılı görünmesine yardımcı olduğu için tercihinizi bu bikini modellerinden yana kullanabilirsiniz.

3. Uzun Bacaklılar İçin Bikini Modelleri

Bikini
Uzun bacaklara sahip olan kadınlar çok şanslı! Ama plajda çubuk gibi upuzun görünmek istemiyorsanız, bikinilerinizi canlı renklerde tercih edebilirsiniz. Koyu renkli ve dikey çizgilere sahip olan bikini modelleri bacaklarınızın daha uzun görünmesine neden olur. Şort bikini altları ve tropikal desenli parçalar, uzun bacakları orantılı göstermeye yardımcı olur.

4. Kısa Bacaklılar İçin Bikini Seçimi

Bikini
Kısa bacaklarınız varsa, vücudunuzu uzun göstermek için yüksek belli bikini modellerini ya da mayokini modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun bacaklı kadınlara önermediğimiz dikey çizgili ve koyu renkli bikini modellerini sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz. Desenli bir bikini üstü ve sade bir bikini altı ile vücudunuzun orantılı ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

5. Kum Saati Vücut Tipi İçin Bikini Seçimi

Bikini
Kum saati görünümünde bir vücudunuz varsa, neredeyse tüm bikini ve mayo modellerini tercih edebilirsiniz. Tek parça mayo ya da mayokini seçimi yaparken, ürünlerin vücudunuza tam oturması gerekmektedir, aksi durumda sizi olduğunuzdan daha kıvrımlı gösterebilir. Straplez bikini modelleri, göğüs bölgesini düzleştirdiği için dengeli kıvrımları olan vücutlara pek uygun değildir.

6. Armut Tipi Vücut İçin Bikini Seçimi

Bikini

Üçgen, armut şeklinde görünen vücudunuz varsa iki parçalı bikini seçmeniz doğru olacaktır. Omuzlarınız dar, kalçalarınız geniş olduğu için renkli ve desenli bikini modelleri giyerek dikkatleri üst tarafa çekmeniz gerekmektedir. Boyundan bağlanan üçgen bikiniler omuzları vurguladığı için tüm ilgiyi omuzlara çeker. Düşük belli ve bağlamalı bikini altları, armut şeklindeki vücudun ihtiyacı olan dengeyi sağlar. Tek parça modeller, bacakları kısa göstereceği ve beli ön plana çıkaracağı için iyi bir seçim olmayacaktır. Ayrıca sezonun en gözde bikini modelleri arasında yer alan yüksek belli retro bikini modelleri, bu vücut tipi için uygun değildir.

7. Geniş Omuz Dar Kalça Vücut Tipi İçin Bikini Seçimi

Bikini
Omuzlarınız geniş ve kalçanız dar ise, vücut orantınızı dengelemek için yüksek belli şort bikinileri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, bacaklarınızın daha uzun görünmesine neden olur. Atletik görünen bu vücut tipi için bikinilerde desenlere ve detaylara yer verebilir, omuzlarınızın güzelliğini gözler önüne serebilirsiniz.

Bu yazın favori bikini modellerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı