Trend Alarmı: Mom Jeans

Mom Jean

90’lara, annelerin pantolonlarına dönmeye hazır olun! Boyfriend jean’lerden sonra şimdi sırada mom jean’ler var! Modanın döngüselliğinden bu kez nasibini alan parça: Mom jeans! Zamanında annelerimizin dalga geçtiğimiz yüksek belli pantolonları şimdinin modası oldu.

Geçtiğimiz sezonlarda çok sevdiğimiz erkek arkadaşlarımızın jean’lerinin yerini alan ‘mom jean’ler hem rahat, hem uğraşılmamış havası veren duruşu ile stil öncülerinin çoktan favorisi oldu bile. Moda haftaları incelendiği zaman da görülüyor ki, sokak modası ‘mom jean’ trendini farklı yorumlayan modaseverlerle dolu.

Türkiye’de varlığını yeni yeni belli etse de, bu jean’ler mağazalarda yerini almaya başladı bile. Zamanında düşük belden deforme olan vücut proporsiyonumuz da bu sayede daha iyi bir forma kavuşuyor.

Peki bu jean’leri nasıl giymeliyiz? Aslına bakarsanız her duruma uydurabileceğiniz bir kurtarıcı bu jean’ler. Nedeni ise, beyaz tişörtle ve spor ayakkabıyla kombinlediğinizde ‘cool kız’; güzel bir gömlek ve minik bir topuzla kombinlediğinizde ‘French-chic’; altına bir topuklu giydiğinizde gecenin yıldızı olmanız. Seçim sizin!

 

Önceki YazıSonraki Yazı