Siyah Elbise Modelleri

Siyah Elbise

Tarzına önem veren kadınların gardıroplarında siyah elbise haricinde daha önemli bir parça daha var mıdır, bilemiyoruz. Aslında sade, siyah elbise bir şekilde beklenmedik değişikliklere adapte olabilen, muhteşem kullanışlı bir parça olarak karşımıza çıkıyor. Dolabınızda bulundurmanız gereken elbise modelleri arasında en az birkaç parça siyah elbise olmalı. Hem zamanın ötesinde bir klasik olarak hem de farklı şekillerde hareketlendirebileceğiniz bir elbise olarak siyah elbise, siyah bir tuval gibi adeta. Üstünde tarzınızı konuşturabileceğiniz ve sizi hem gündelik hem de özel durumlarda kurtaran bu tuval, ister parti elbisesi ister günlük elbise olarak imdadınıza yetişiyor.

Baştan aşağıya siyah…

Hem şık, hem de seksi görünmenin yerleşmiş bir biçimi olarak baştan aşağıya siyahlara bürünmek, parçalardan biri siyah elbise olunca ayrı bir hava yaratıyor adeta. Sahip olduğunuz siyah elbise ile daha sofistike bir görüntü yaratmamanız için hiçbir sebep yok. Özellikle mini elbise modelleri söz konusu olduğunda tercihinizi siyah elbiseden yana kullanmanız gecenin en şık kadını olma iddianızı pekiştirecek. Basic bir görünüm nasıl göz alıcı hale getirilir konusunda kendi tarzınızı konuşturabilirsiniz.

Siyah elbise illa basic olacak değil ya…

Önemli bir buluşma ya da resmi bir toplantı için seçtiğiniz siyah elbise elbette her zaman basic olmak zorunda değil. Tül ya da dantelden yapılan siyah panelleri olan bir siyah mini elbise ile bulunduğunuz ortamda daha cesur bir tavır sergilemenizi sağlar. İddialı, kendini ortaya koyan ve ağırlığı olan bir tarz istiyorsanız, ancak bir yandan da çekiciliğinizi ortaya koymak önemliyse, siyah elbise seçiminizde detaylı elbise modelleri tercihiniz olmalı.

Göz kamaştırıcı şıklık…

Düğün, nişan, balo, mezuniyet partileri, resmi davetler… Çekici bir dekoltesi olan siyah elbise ile gözlerin size çevrilmesine engel olamayacak olsanız, uzun siyah elbise bunu sağlayacak yegâne giysidir. Şık gece elbiseleri konusunda siyah renkten asla vazgeçemeyenler için siyahı hareketlendirmenin muhteşem yolları var. Örneğin, beyaz ya da gümüş rengi bir yapay kürk ile hareketlendirebileceğiniz siyah elbise aynı zamanda çeşitli takı ve mücevherlerle de kolaylıkla kombinlenebilir. Hemen her renk ile birleştirebileceğiniz bu asil tarz aynı zamanda en favori parti elbisesi listenize girecek.

Parti elbisesi demişken…

Gardırobunuzda yer alan bir siyah elbise, aynı zamanda muhteşem parti elbisesi kombinleri yaratmanızda size pratiklik sağlayacak. Siyah elbise her zaman ciddiyetin ve ağır ortamların tarzı gibi görünse de, bir siyah elbise ile daha genç, daha dinamik kombinler de yaratabilirsiniz. Ev partileri, doğum günleri, daha günlük kutlamalar ya da acilen bir eğlence programı için siyah elbise çoğu zaman kurtarıcı olur. Siyah elbisenizi işlemeli bir deri ceket ile kombinleyip daha punk bir görünüm elde edebilirsiniz örneğin. Bu sezonun modası bomber ceketler ile kombinleyebileceğiniz siyah mini elbise, uyumlu bir çanta ve şaşalı aksesuarlarla sizi partinin stil ikonu haline getirebilir.

Profesyonel bir görünüm için siyah elbise…

Önemli bir iş görüşmeniz ya da bir mülakatınız var diyelim. Risk almadan nasıl şık olacağınızı çok düşünmenize gerek yok: siyah elbise ile ilk izlenim konusunda bir adım öne geçeceğiniz kesin. Çok şatafatlı olmayan, ancak sizin varlığınızı ve iddianızı ortaya koyacak bir ofis şıklığı için siyah elbise en ideal seçim olacaktır.

Peki ya siz siyah elbise kombinlerinizi nasıl tamamlıyorsunuz?

Siyah elbiseleri deri ceketlerle birlikte kombinlemeye ne dersiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı