En İyi Robot Süpürge Hangisi?

en iyi robot süpürge

Ev temizliğini kolaylaştıran ve sevdiren cihazların sayısı gün geçtikçe artıyor. Neredeyse her gün yapılan ev temizliğinin yarattığı zaman kaybını önleyecek olan araçlar, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmeye devam ediyor. Oldukça fazla modele sahip olan akıllı süpürge çeşitleri, ev işlerinde yardımcı olurken, hayatınıza kattığı kolaylıklarla zamanınızı daha iyi yönetmenize katkı sağlıyor.

Temizleme işini daha fonksiyonel ve kolay hale getiren robot süpürgeler, insan gücüne ihtiyaç olmadan çalışıyor. Akıllı robot süpürge ilk çalıştırıldığında evinizin haritasını çıkararak rota oluşturuyor ve evinizin her köşesini derinlemesine temizlik için hesaplıyor. 

Yaşam alanınızın temiz olması ve bu durumun sürekliliği hem kendiniz hem de aileniz için oldukça önemlidir. Temizlik yapılan yüzeylerin farklılığı kimi zaman farklı araçlara ihtiyaçları doğuruyorken robot süpürgeler, sert yüzeylere takılmadan hareket eder ve komut alma ihtiyacı duymadan yüksek hijyenle işinizi halledebilir. Robot süpürgeler -modeline göre- katı ve sıvı maddeleri haznesine çekerek, temizliği ve hijyeni yüksek kalitede gerçekleştirmeyi hedeflerler.

robot süpürge

Robot Süpürge Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robot süpürge tercihi yaparken ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri tercih ederek, zamanınızı ve ev işlerinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Elbette ki, uygun akıllı süpürgeyi bulmak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Cihazların niteliklerini inceleyip, seçenekleri azalttıktan sonra robot süpürge karşılaştırmaları yapmaya başlayabilirsiniz. Gelin öncelikle, robot süpürgelerin özelliklerine bir göz atalım!

●  Robot süpürgenin pil ömrü: Pil ömrünün uzun olması evin her alanının tam anlamıyla temizlenmesini sağlayacaktır. Pil ömrünün uzun süre gittiği robot süpürgeler kullanmak, ev işlerinizi yarıda bırakmadan halletmenizi sağlar.

●  Robot süpürgenin şarj hızı: Hızlı şarj özelliği sağlayan robot süpürgeler, temizliğin yarıda bırakılmaması için zamandan tasarruf sağlamalıdır. Şarj özellikleri arasında “otomatik şarj özelliği” bulunan süpürgeler, temizlenmemiş yer bırakmadan şarjın azaldığını fark ederek harekete geçer.

●  Evin genişliği: Evinizin genişliği ve evinizde bulunan merdiven, halı, yerin dokusu süpürme işlemini etkileyen etkenlerdir. Evinize uygun robot süpürge, süpürme işlemini gerçekleştirirken her yüzeye uygun hareket sergileyerek tam anlamıyla temizlik gerçekleştirir.

●  Harita çıkartması: Evinizin haritasını çıkartan robot süpürgeler, temizlenmesi gereken yerleri belirleyerek evinizi tanır. Temizlenmesi gereken yerlerin rotasını oluşturan robot süpürgeler, uzaktan kontrol ile temizlenmesini istemediğiniz alanlara dokunmaz. Harita çıkartma özelliğinin güçlü olması sayesinde, evin her noktasını hafızasına kaydeder ve tüm alanı  derinlemesine temizler.

●  Komut verebilme: Akıllı telefonlarınızdan veya uzaktan kumandasından komut verme özelliğine sahip ürünler, manuel ayarlamaya gerek kalmaksızın nerede olursanız olun yönlendirmenizi sağlar. Navigasyonu ile evi tarayan ve haritasını telefonunuzda gösteren cihazlar sayesinde, temizlenmesi gereken alana siz karar verebilirsiniz.

●  Emiş gücü: Kuru ve ıslak emiş gücü sergileyen akıllı süpürgeler, yüzey temizliği yaparken yerde saç, kıl ve toz bırakmaz.

●  Sensörlü robot süpürgeler: Sensöre sahip robot süpürgeler, evi tarama ve temizliği en verimli şekilde gerçekleştirme imkânı sağlar.

●  Halı modu: Halının modelindeki çıkıntılar, pürüzlü yapılar ve tüyler robot süpürgenin ilerlemesinde problem yaratabilir. Tüylü halıların diplerini algılamayan robot süpürgeler, derin temizleme gerçekleştiremez. Halı modu sayesinde halınızın modeli ne olursa olsun, zeminde pürüzsüz bir ilerleme gerçekleştirerek derinlemesine temizler.

Robot Süpürge Karşılaştırma – Öne Çıkan Robot Süpürge Modelleri

Modellerin farklılığı ve ihtiyaca göre çeşitlenmesinden kaynaklı olarak, tercih edebileceğiniz birkaç akıllı süpürge modelini derledik. Özellikle son dönemde sıkça tercih edilen bu modellerin arasından evinize, kullanım alanınıza, kullanım sıklığınıza uygun olan robot süpürgeyi tercih edebilirsiniz.

Roborock S5 Max Robot Süpürge

Roborock S5 Max Robot Süpürge

Kullanıcılara zaman tasarrufu sağlayan Roborock S5 Max robot süpürge insan gücüne ihtiyaç duymayan teknolojisiyle, zamanınızı daha faydalı kullanmanıza fırsat tanıyor.  Özel kir algılayıcı yapısı ile, derinlemesine temizlik sağlayarak yerde kalıntı bırakmıyor. Ürün her yüzeyde farklı bir temizleme moduna geçerek, sizin ayarlamanıza gerek duymadan ev temizliğini bitiriyor. Lazer sensörü ile evinizin haritasını anında çıkartarak rotayı tespit ediyor. Sesli komut özelliği sayesinde, seslenmenizle durmaya ve çalışmaya devam eden bir mekanizmaya sahiptir. Temizlenmesi gereken yerleri belirleyen robot süpürge beyaz rengi ile evinize de uyum sağlıyor. Roborock S5 Max beyaz robot süpürge süpürme işleminin zamanı ayarlandıktan sonra dilediğiniz an süpürme işlemini bitirmenize imkan tanıyor.

Temizliğe yeni bir boyut katan Roborock akıllı süpürge, uzaktan kumandası sayesinde istediğiniz zaman durdurup çalışma olanağı bulabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Robot süpürge manuel olarak da yönlendirme imkanı sağlıyor. Su akış kontrolü ayarlanabilen ürünün 3 farklı modu bulunuyor. Sıvı akışını kontrol ederken, zemine göre ayarlama yaparak temizliğin daha derinlemesine olmasını sağlayabilirsiniz. Evinizin içerisinde temizlenmesini istemediğiniz alanları belirleyebilir ve kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz uygulaması sayesinde kontrol altında tutabileceğiniz robot süpürge, 3 saat kesintisiz süpürme ve temizlik olanağı sağlıyor.

Roborock S5 Max Robot Süpürge, 4 çekirdekli işlemcisi ve yeni teknolojiye uyum sağlayan üretimiyle her köşeyi ayırt eder ve derinlemesine temizler. Otomatik park sensörü özelliği sayesinde şarjı bitmeden bunu algılar ve temizliği yarıda bırakmamak için şarj ünitesine dönerek şarj eder. Şarj süresi 2,5 saat, çalışma süresi ise 180 dakikadır ve 28 Watt güce sahiptir. Robot süpürge tavsiye edilirken ilk sıralarda gelen ürün, yapay zeka teknolojisi ile üretilmiştir.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi tarafından üretilen yeni nesil robot süpürge şarj gücüyle temizliği uzun süre devam ettiriyor. Önce süpürme daha sonra silme işlemi gerçekleştiren akıllı robot süpürge siz hiç temizliğe karışmadan tüm işi güvenle ve yüksek tasarrufla yapıyor. Evinizin haritasını çıkartma özelliği ile temizlenmesi gereken alanlara karar vererek işini en doğru sürede gerçekleştiriyor. 2 adet renk seçeneği bulunan ürün, siyah ve beyaz renklerinden oluşmaktadır. Evinizin dekoruna ve tercihinize göre rengi belirleyebilirsiniz. Xiaomi robot süpürge akıllı tasarımı ve yapay zekaya uygun mekanizması ile evinizde güvenle ve derinlemesine temizlik yapılmasını sağlayacak.

●  300 dakikada şarj olabilen ürün, 120 dakika çalışma süresi ile temizlik işlevini en kısa sürede en iyi şekilde gerçekleştiriyor.

●  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro siyah akıllı robot süpürge kurulumu oldukça kolay olan mekanizması sayesinde, kutudan çıktıktan sonra otomatik evinizin haritasını çıkararak süpürme işlemine başlayabilir.

●  2 cm olan yükseklikleri kendisi aşabilir, onu takip etmenize ve kontrol etmenize gerek olmaksızın temizleme işlemini en güvenli şekilde yerine getirir.

●  Sessiz modu sayesinde, siz uyurken veya işinizi yaparken rahatsız etmez ve sanki yokmuş gibi çalışır.

●  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro beyaz akıllı robot süpürge uzaktan kumandası sayesinde, kontrol edilebilir ve yerinizden kalkmadan ayarları değiştirilebilir olarak tasarlanmıştır.

●  Gürültü seviyesi 55 dB’dir. 

●  Kuru emiş gücüne sahiptir. 3 mod sayısına sahiptir.

●  2 saat aralıksız kullanım olanağı sağlar.

●  Belirli bir bölgeyi temizletme imkânı sağlar. Temizlenmesi gereken bölgeyi ayarlayabilir ve komut verebilirsiniz.

●  3 farklı paspas modu ile paspas yapma işlemini de gerçekleştirerek, kendinizi yormadan ev temizliğini gerçekleştiriyor.

●  33 W motor gücü ile çalışır.

●  EPA/HEPA filtreye sahiptir.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Akıllı Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Akıllı Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop akıllı süpürge, Xiaomi’nin ürettiği yeni nesil yapay zeka ürünleri arasındaki akıllı süpürgelerden biridir. Xiaomi robot süpürge fiyat performansıyla kullanıcıyla buluşmaya devam ediyor.

●  Xiaomi akıllı robot süpürge 2 saat boyunca çalışma olanağı sağlar, 4 saatte ise tamamen şarj olur.

●  Toz hapsetme kapasitesinin fazla olması sayesinde, geniş alanda uzun süre tüm tozları içerisine hapsederek temizlik gerçekleştirir.

●  Akıllı navigasyon özelliğine sahip olan Xiaomi süpürge robot evinizin haritasını çıkartarak evinizi kolayca tanır ve temizlenmesi gereken yerleri belirler.

●  Tasarruf sağlama konusunda yüksek avantajlar sağlayan akıllı süpürge, bütçenizi koruyarak 40 Watt güçle çalışıyor.

●  Nemli temizleme özelliği ile lekelemeleri derinlemesine çıkartarak, üzerinden geçer.

●  Evde olmadığınız zamanlarda uzaktan kontrol özelliği ile verdiğiniz komut doğrultusunda otomatik çalışırken engellere takılmaz ve kolaylıkla çalışmaya devam eder.

●  20 mm engel aşma özelliği vardır.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi, kullanışlı ürünler üretmeye devam ederken akıllı robot süpürge deneyimini en yüksek kalitede ve en hijyenik şekilde sürdürmeye devam ediyor. Xiaomi robot süpürge karşılaştırma yapılırken dikkate alınan özelliklerin başında emiş gücü ve hijyeni gelmektedir. Xiaomi robot süpürge yorum ve önerileri ürünü kullananların uzun çalışma süresi ve sağladığı diplerde ve derinlemesine temizlikten memnuniyeti ortaya koyuyor. Sizler de Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential akıllı robot süpürge özelliklerini keşfedebilirsiniz.

●  2500 mAh’lık pile sahiptir, 90 metrekarelik alanı tek seferde temizleme olanağı ile kolay ve güvenli bir alanda temizlik imkânı sunar.

●  Filtresindeki hassasiyet sayesinde kirleri tozları en çabuk sürede algılayarak içine hapseder.

●  Filtresindeki çeşitlilik ile Nylon, sünger, HEPA filtresi ile derinlemesine bir temizlik gerçekleştirir.

●  3 kademeli su ayarı sayesinde, temizliği nemli bir şekilde gerçekleştirir ve daha sonrasında paspas işlevi görür.

●  Mobil uygulaması sayesinde komut verebilirsiniz.

●  4 saat şarj süresi ve 2 saat çalışma süresine sahiptir.

●  17 mm aşılabilir engel ile sizin kontrolünüze gerek kalmadan, engellere takılmadan hareket eder.

●  220 ml su haznesine sahiptir.

●  25 Watt güçle çalışır.

Viomi V3 Akıllı Robot Süpürge

Viomi V3 Akıllı Robot Süpürge

Robot süpürgelerin çeşitlerinin artmasıyla iihtiyaca yönelik özellikler de her yeni model ile birlikte artmaktadır.  Viomi V3 akıllı robot süpürge yapay zeka teknolojisiyle son derece yüksek özelliklere sahip ve planlı bir temizlik gerçekleştirmektedir. Siyah rengi ve mekanik yüzeyi ile ortama uyum sağlayan bir görünüme sahiptir. %99’a kadar virüs önleyici sistemi sayesinde mikropları üst düzey filtresinden geçirerek yok eder.

●  Virüs öldürücü sisteme sahiptir.

●  Gümüş bakır iyonundan oluşturulmuş HEPA filtreye sahiptir.

●  Sterilizasyonu %99 sağlayan yapısıyla ev içi hijyeni güçlü tutar.

●  Tek kullanımlık sterilize bezle, kir kıl saç gibi döküntüleri hijyenik bir şekilde toparlar.

●  Doğru harita oluşturma teknolojisi sayesinde engellerden kaçarak, işini daha güvenli şekilde gerçekleştirir. LSD haritalama teknolojisi sayesinde ev içerisinde karmaşık ortamlarda temizliği en kaliteli şekilde gerçekleştirir.

●  %30 temizlik verimini artıran lazer radar tarama teknolojisi sayesinde kararlı bir hareket ve rota belirleyerek, aynı yerleri temizlemek yerine kirli yerleri belirleyerek verimliliğini artırır.

●  550 ml su deposu hacmi bulundurur.

●  4900 mAh pil gücüne sahiptir.

●  Zemini ıslatarak temizledikten sonra paspas işlemiyle kaygan bir zemine sebep olmadan anında kurulama işlemini de gerçekleştirir.

●  3 seviyedeki su hacmi kontrol mekanizması sayesinde dışarıdan etkiye gerek olmaksızın su kontrolünü gerçekleştirebilir.

●  3 tip paspas ve sürdürme moduna sahip olan ürün, yüzeydeki kirleri kirin derecesine göre ayarlamanızı ve sürdürülebilir ve etkin temizlik yapmayı sağlıyor.

●  2600 Pa emiş gücü ile evinizin büyük olmasına aldırmadan en kısa sürede temizliği yüksek hijyenle gerçekleştirmeyi sağlar.

●  Aşağıya doğru bakan sensör ve çarpışma düşmeyi önleyen modu ile ürünü uzun yıllar kırılmadan ve zarar görmeden kullanabilirsiniz.

●  Halınızı ve eşiklerinizi 2 cm tırmanma teknolojisi ile yönlendirmenize gerek olmadan temizler.

●  Otomatik şarj özelliği sayesinde, şarjın azaldığı durumlarda bunu fark ederek temizlenmeyen köşe bırakmadan planlı bir temizlik gerçekleştirir.

●  150 dakika çalışma süresine sahiptir. 6 saat şarj süresi vardır.

●  Islak-kuru emiş gücü bulunmaktadır.

Viomi V2 Pro Vacuum Cleaner Lazer Sensör Robot Süpürge

Viomi V2 Pro Vacuum Cleaner Lazer Sensör Robot Süpürge

Akıllı süpürge robot kullanımını işlevsel hale getiren Viomi V2 Pro Vacuum Cleaner lazer sensör robot süpürge 360 derece evi tarama özelliği sayesinde evinizin haritasını kolayca çıkartır. Gri rengi ile evinizin dekoruna uyum sağlayan ürün, yüksek emiş gücü ile kontrollü bir temizlik gerçekleştirir.

●  Evinizin haritasının cep telefonunuzda görüntüleyerek temizlenmesi gereken alanları belirleyebilir. Temizlenmesini istemediğiniz alanların ise sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

●  LSD radar telemetresine ve SLAM algoritmasına sahiptir. Süpürme rotasını zikzak olarak ayarlayabilir ve komutunuza göre planlı bir süpürme işlemi gerçekleştirmeyi sağlayabilirsiniz.

●  Hemen her saat kullanımınıza hazır bir akıllı şarj özelliğine sahiptir.

●  Şarjı azaldığı zaman, otomatik şarj etmeye yönelir ve sizin komutunuza ihtiyaç duymaz.

●  HEPA filtresi ile kirleri ve tozları filtresine çeker.

●  2 saat boyunca çalışma süresine sahiptir.

●  4 saat şarj süresi bulunur.

●  Islak-kuru emiş gücü ile derinlemesine temizleyerek kirli bir alan bırakmaz.

●  35 Watt enerjiyle yüksek performansta çalışarak bütçenizde tasarruf sağlar.

●  3 modda kullanım imkanı sağlar.

robot süpürge

Robot Süpürge Fiyatları

Hayatınızı kolaylaştıracak robot süpürgelerin özellikleri, robot süpürge fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Birürünün şarj süresi, pil ömrü ve sensör özelliklerine göre fiyatları değişebilmektedir. Ayrıca fiyatları etkileyen bir diğer unsur olan “halı modu” sayesinde, çeşitli modeller tüylü, düz ve çeşitli formlardaki halılar üzerinde hareket edebilme ve derinlemesine temizlik yapabilme kabiliyetine sahiptir. Aşılabilir engel yüksekliğinin kaç santimetre olduğu ve harcanan elektrik de fiyatını doğrudan etkileyen değişkenler olmaktadır. Robot süpürge yorum ve incelemeleri dikkate alınarak bütçenize en uygun ve en fonksiyonel ürünü tercih edebilirsiniz.

Robot Süpürge Yorumları

Robot süpürge tercihi yaparken ürünlere halihazırda sahip olan kullanıcıların önerilerini incelemekte fayda vardır. Çeşitli robot süpürge modellerine sahip kullanıcılar, eve uygun modelin tercih edilmesini tavsiye ediyor. Bu doğrultuda hareket alanı en geniş olan ürünler sıklıkla tercih edilenler arasında yer alıyor. Farklı yüzeylere ve ihtiyaçlarınıza uygun en iyi robot süpürge modelini satın almak için ürünlerin yorumlarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. 

Önceki YazıSonraki Yazı