Samsung TV Modelleri

Samsung TV Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte piyasaya sunulan televizyon modellerinin sayısı günden güne artıyor. Her yeni gün yeni bir özellik ve yeni bir teknoloji televizyonlarda bizleri karşılıyor. Televizyon satın almak için bir araştırmaya girdiğinizde karşınıza pek çok özellik, pek çok model ve pek çok marka çıkacak. Bu markalardan biri de Samsung. Samsung TV modelleri kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen televizyonlar arasında yer alıyor. Onlarca farklı teknolojik yenilik ve özellikle donatılan Samsung televizyonlar kusursuz bir seyir deneyimi yaşamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. En sevilen Samsung televizyon modellerinin özelliklerini sizler için bir araya getirdik ve sizlere kısa bir Samsung TV satın alma rehberi hazırldadık. Keyifli okumalar!

1. Samsung NU7100 Televizyon

Samsung TV Modelleri Nu7100Samsung TV modelleri arasında ele alacağımız ilk model olan NU7100 4K TV,  iki adet çatal ayak üzerinde duran şık ve modern tasarımla beğeninize sunuluyor. Şık ayakları ile TV sehpasında konumlandırarak kullanabileceğiniz televizyonu dilerseniz Samsung televizyon aparatı sayesinde duvara da monte edebilirsiniz. Samsung NU7100 4K TV 43, 49, 55, 65, 75 inç ekran seçeneklerine sahip bulunuyor. Televizyonu kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre bu ekran boyutlarından birini tercih edebilirsiniz. PurColour ve Dijital Clean View gibi yenilikçi teknolojiler ile donatılan Samsung TV, dört çekirdekli işlemci ve Tizen 4.0 işletim sistemi ile güçlendirilmiştir. PurColour teknolojisi sayesinde en küçük ayrıntıları bile canlı renklerle görebiliyor ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyorsunuz. Görüntü deneyimini en üst seviyelerde yaşamanızı sağlayan Samsung NU7100 televizyon gerçek 4K UHD çözünürlük ile geliyor. Samsung TV modelinin arka kısmında USB 2.0 ve HDMI bağlantı portları yer alıyor. Böylece dilediğinizde farklı cihazlar arasında erişim sağlayabilmeniz mümkün oluyor. Genel kullanıma son derece uygun bir TV kumandası ile gelen NU7100; Live TV, Netflix, Prime Video ve YouTube gibi platformlara kolayca ulaşabilmenizi ve eğlenceden geri kalmamanızı sağlıyor. Teknolojiyi evinizde hissetmek, eşsiz bir seyir deneyimi yaşamak ve eğlenceden geri kalmamak için NU7100 UHD 4K Samsung TV modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

2. Samsung NU7400 Televizyon

Samsung TV Modelleri Nu7400Ultra HD 4K çözünürlük, HDR 10+ teknolojisi gibi özellikleri NU7100 televizyon ile ortak olan Samsung Nu7400; 43, 50, 55, 65 inç ekran seçenekleri ile sunuluyor. NU7100 gibi  dört çekirdekli işlemci ve Tizen 4.0 işletim sistemi ile güçlendirilen Samsung TV akıllı kumanda ile geliyor. Bu kumanda sayesinde tek bir kumanda üzerinden televizyona bağlı tüm cihazları ve içerikleri pratik bir şekilde yönetebilme imkanınız oluyor. Akıllı kumanda üzerinde az sayıda tuş bulunduğundan kontrol işleminin büyük bir çoğunluğu kumanda üzerinde yer alan merkez kontrol butonu ile gerçekleştirilebiliyor. Multimedya deneyimini kusursuzlaştıran bir akıllı TV deneyimi yaşamak istiyorsanız NU7400 televizyon tam size göre! Samsung NU7400 TV tek platform Y tipi bir ayak üzerinde konumlandırılarak beğeninize sunuluyor. Dilerseniz bu televizyonu da duvara monte ederek kullanabiliyorsunuz.

3. Samsung NU8000 Premium UHD Televizyon

Samsung TV Modelleri Nu8000Premium UHD özelliği ile öne çıkan Samsung NU8000, güncel donanımları ve etkileyici özellikleriyle kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Tıpkı NU7400 gibi UHD 4K, HDR 10+ ve Dynamic Crystal Colour gibi en güncel özellikleri bünyesinde barındıran TV modeli, Dynamic Crystal Colour teknolojisinin yanı sıra 1 milyar renk skalası ile tüm renkleri detaylı bir şekilde görüntüleyebilmenize imkan tanıyor. 360 derece üç tarafı çerçevesiz tasarımı ve T tipi metal ayakları ile ortamınızın şıklığına şıklık katacak olan NU800 TV modeli, estetik bir görünüme sahip bulunuyor. NU8000 Premium UHD TV; 43, 55, 65, 75 ve 82 inç ekran seçenekleri ile beğeninize sunuluyor. Yalnızca kusursuz bir seyir deneyimi yaşamak isteyenler için değil oyunseverler için de tatmin edici özelliklerle donatılan televizyon; oyun modu sayesinde hem PC hem de oyun konsolu üzerinden oynayacağınız tüm oyunları daha keyifli hale getiriyor. Sahip olduğu otomatik oyun modu ile oyun konsoluna geçiş yaptığınız anda video ayarları oyun için hızlıca optimize edilebiliyor. Böylece oyun içinde görüntü ayarlarını tekrar düzenlemnize ihtiyacınız kalmıyor. Eğer televizyonunuzdan hem eşsiz görsel deneyim hem de kusursuz oyun imkanı beklentiniz varsa Samsung NU8000, aradığınız televizyon olabilir.

4. Samsung  Q6 QLED Televizyon

Samsung TV Modelleri Q6Samsung Q6 QLED UHD 4K TV, HDR, HDR Elite ve HDR 10+ özellikleri ile yüksek kaliteli HDR yayınlarında en ufak detay kaybı yaşatmıyor. Eğer siz de televizyon izlerken yansımalara maruz kalmaktan sıkıldıysanız Q6 imdadınıza yetişiyor. Samsung Q6, Q kontrast özelliği ile aydınlık ortamlarda dahi ekranın tamamının görülebilmenize olanak sağlıyor. Samsung Q6 TV 49, 55, 65 ve 75 inç ekran seçenekleri ile beğeninize sunuluyor. Quantum DOT teknolojisi ile göz dolduran Q6 QLED TV, %100 renk hacmi ile ekranın sadece bir kısmından değil tamamından verim alınabilmesine imkan tanıyor. Uzun ömürlü, sağlam ve dayanıklı olan Bu QLED TV aynı zamanda 10 yıl boyunca Samsung garantisi altında bulunuyor. Q6’nın diğer Samsung TV modelleri arasından öne çıkan bir özelliği de şeffaf arka plan fonksiyonu. Bu özellik sayesinde simsiyah bir ekran yerine çevreden tamamen soyutlanmış ve şeffaf bir algı oluşturan fütüristik bir arka plan elde edebiliyorsunuz. Alışılagelmişin dışında bir televizyon deneyimi yaşamak isteyenlerin çok seveceği Samsung Q6 şık tasarımını çift destekli çatal ayaklarla bütünlüyor. Ultra ince gövde yapısıyla evinizin en güzel köşesini zengişleştirecek olan bu televizyon kablo kirliliğini ortadan kaldıran ince düşünülmüş tasarım detaylarıyla da kullanıcılardan tam not almayı başarıyor.

5. Samsung Q7 QLED Televizyon

Samsung TV modelleri arasında yer alan ve son teknolojiyle donatılmış modellerden biri de Q7. Samsung Q6 ve Q7 serisi QLED TV 4K akıllı televizyonlar hem teknolojik hem de ergonomik özellikleri incelendiğinde birbirleriyle benzerlik gösteriyor. Q6 modeli, HDR 1000 NIT parlaklık seviyesini sizlerle buluştururken Samsung Q7, HDR 15000 NIT gibi oldukça yüksek bir parlaklık seviyesine ulaşıyor. Bu özelliği sayesinde tüm ışık koşullarında sorunsuz bir TV izleme deneyimi yaşamanızı sağlayan televizyon, ekran yansıması ve sabit ekran gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Mükemmel görüntü deneyimi yaşamanız için Q işlemci ile gelen ürün size en uygun resim kalitesini sunmak için içeriği son derece hızlı bir şekilde analiz edebiliyor. Metal gövdeli T tipi ayaklara sahip olan Samsung Q7 tıpkı Q6 gibi kablo derdi olmayan şık ve sade bir tasarıma sahip bulunuyor. 55, 65 ve 75 inçlik ekran seçenekleri ile sunulan Q7, şeffaf arka plan fonksiyonuna da sahip bulunuyor. Q6 özellikleri ile pek çok açıdan benzerlik gösteren Samsung Q7; parlaklık seviyesi, ekran boyutları gibi özelliklerle de farkını ortaya koyuyor. Televizyon seyretme ve görüntü deneyiminizi en üst noktalarda yaşamak, teknolojinin tüm avantajlarından faydalanmak istiyorsanız bütçenizi biraz esneterek Samsung Q7’ye hemen sahip olabilirsiniz. Bunlar ve diğer tüm Samsung TV modelleri Televizyon kategorimizde sizleri bekliyor!

Merak Edilen Samsung TV Özellikleri

Samsung Televizyonlar

4K Nedir? 4K Samsung TV modelleri özellikleri arasında da sıkça duyduğumuz özelliklerden biri. 4K, full HD çözünürlüğü 4’e katlayacak olan bir çözünürlük terimidir. Son dönemin en popüler ekran ve video çözünürlüğü olan 4K, yaklaşık olarak 4000 pikselden oluştuğu için “4K” şeklinde ifade edilir. 4K çözünürlük, 4K altında çözünürlük sunan diğer televizyonlardaki Full HD ve HD ekranlara kıyasla, çok daha fazla detay sunduğu için seyir keyfini de çok daha üst noktalara taşır. Ultra High Definition sözcüklerinin kısaltması olan UHD ise; 4K gibi Full HD’ye oranla dört kat daha iyi görüntü ve çözünürlük oranına sahip olan yeni nesil çekim teknolojisidir. Ancak 4K, profesyonel prodüksiyon ve sinema standardı iken, UHD ise tüketiciye yönelik bir ekran ve yayın standardıdır. Bu yüzden UHD’nin çözünürlüğü ile 4K’nın çözünürlüğü aynı değildir. UHD çözünürlük için Full HD çözünürlüğün bir adım ilerisi demek de mümkündür.

QLED Nedir? Quantum Dot Light Emitting Diode sözcüklerinin kısaltması olan QLED TV’ler kendinden önceki TV’ler ile farklı bir çalışma prensibine sahipti. Çünkü saf monokromatik kırmızı, yeşil ve mavi ışık üretebilen kuantum noktaları QLED TV’lerde farklı bir prensiple çalışır. QLED’lerdeki kuantum noktaları TV’ye güç verildiğinde kendi ışığını yayabilecek şekilde çalışıyorlar. Bu sayede kuantumlar, daha parlak görüntü elde edilebiliyor ve noktaların her birinin ekrandaki görüntüye göre tek tek kapanabilmesiyle daha derin siyahlar sunabiliyorlar.

LED, LCD, OLED & Smart TV’lerle ilgili detaylı bilgi “Televizyon Çeşitleri” başlıklı yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı