2021’de Çıkacak Oyunlar – PC, PlayStation & Xbox

yeni çıkacak oyunlar

Oyun oynamayı seven birçok insan 2021’de çıkacak oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu yazımızda sizler için yeni çıkacak konsol oyunlarını derledik. Özellikle, kültleşmiş oyunların yeni serileri ve yeni piyasaya sürülecek oyunlar arasından birkaçı mutlaka ilginizi çekecektir. Şimdiden keyifli oyunlar!

Far Cry 6

Far Cry 6 

İlk versiyonu 2004 yılında piyasaya sürülen ve o zamandan bugüne kadar 5 gelişmiş versiyonu yayınlanan Ubisoft yapımı Far Cry, 2021’de 6. serisiyle sizlerle buluşacak. İlk oyunundan beri artırılmış gerçeklik konusunda son derece önemli bir yapıma imza atan Far Cry, 6. bölümünde de bu seviyeyi yukarı taşımış görünüyor. Her bölümü farklı bir ülkede ve atmosferde geçen oyunun son bölümü ise tropikal bir Karayip adası olan Yara’da geçecek şekilde tasarlandı. Yara, Küba’dan esinlenerek yaratılmış bir dünya. Görsel efektleri çok güçlü ve gerçekçi olan bu oyunun, kurgusal anlamda da tatmin edici bir hikâye sunması beklenmektedir. Far Cry 6’nın yeni çıkacak oyunlar arasında yerini alması birçok oyunseveri mutlu ediyor.

Yara’nın başında Anton Castillo adında bir diktatör yer alır. Anton’un amacı, Yara’yı eski refahına kavuşturmaktır. Bunun için baskıcı bir yönetim seçer ve ülkedeki tüm özgürlükçü anlayışlara karşı olacak bir yönetim şeklini hakim kılar. Bir yandan da oğlu Diego’yu Yara’nın bir sonraki başkanı olmak için yetiştirmeye çalışır. Ülkedeki halk baskıcı yönetimden bıkmış vaziyette bir ayaklanmaya girişir fakat bu ayaklanma kopuk kopuktur ve ülkenin farklı yerlerindedir. İnsanlar bir araya gelip topluluk oluşturamazlar, bu sebeple olaylar baskılanır ve pasifleşir. Bu noktada devreye oyuncu tarafından yönetilen Dani Rojas girer. Sizin göreviniz bu direnişi örgütlemek ve devrimci bir kimlik kazandırmaktır. 

En yeni bilgisayar oyunları arasında bulunan Far Cry 6, geniş bir oyun dünyasına sahiptir. Şehir merkezinden ormanlara kadar birçok farklı mekân bulunur. Bu mekânlarda geniş silah yelpazesindeki araçlarla ve halkla birlikte savaşmaya hazır olun. 

Far Cry Standart Edition, Gold Edition ve Ultimate Edition olmak üzere oyunun 3 farklı versiyonu bulunmaktadır. Gold Edition içinde oyun ve Season Pass bulunur. Ultimate Edition ise orman keşif paketi, timsah avcısı paketi ve vekil paketini içeren Ultimate Paket ile birlikte Season Pass içerir. 

Oyun PC, PlayStation 4-5, Xbox Series X-S, Stadia ve Xbox One platformlarında oynanabilir. 

deathloop

Deathloop

Yeni çıkacak oyunlar arasında olan, aksiyon macera türünde Arkane Studios tarafından yaratılan Deathloop, 1. şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, Blackreef adasında bir suikastçi olan Colt olarak uyanır. Oyunda bir zaman döngüsü hakimdir. Adada The Visionaries adı verilen 8 kişilik bir grup vardır, bu grup soğukkanlı katillerden oluşmaktadır. Colt olarak hedefiniz, günlük döngü sona ermeden bu 8 hedefi etkisiz hale getirmektir. Döngüyü ancak bu şekilde sona erdirebilirsiniz.

Öldüğünüzde döngüye tekrar başlarsınız. Başladığınız her yeni döngü içerisinde farklı stratejiler geliştirerek ilerlemeniz gerekmektedir. Döngülerde oyun hakkında sırlar öğreneceksiniz, bunları diğer döngüde kullanarak oyun hamlelerini ilerletmeniz gerekir. Döngü sırasında silahlar bularak cephanenizi geliştirmelisiniz. 

Oyun PC ve PS 5 için uygun olacaktır. Yeni bilgisayar oyunları ve yeni Xbox oyunları arasında olan Deathloop, sistem gereksinimi olarak 64 bit işlemci ve işletim sistemine ihtiyaç duyar. 

horizon forbidden west

Horizon: Forbidden West 

Aksiyon ve RPG türündeki oyun, uzak gelecekteki yemyeşil ormanlara ve batık şehirlere sahip Amerika’da geçer. Silah ve çeşitli teçhizatlarla oynanan bu oyunda tuzaklara, makinelere ve atlı insanlara karşı savaşılır. Stratejinin çok büyük yer tuttuğu bir kurguya sahiptir. 

Oyuncular bu dünyaya Nora kabilesinden atılan genç bir kadın olan Aloy olarak dahil olurlar. Aloy, 31. yüzyılda yaşam sürer ve daha önceki insanlara ne olduğunu, onları neyin yok ettiğini bulmaya çalışır. Dünyayı tehdit eden gücü bulmak Aloy’un görevidir. Bunu yaparken önüne çıkan engellerle savaşmak ise sizin göreviniz.

Yeni bilgisayar oyunları arasında olan Horizon Forbidden West, PS 4 ve 5 ile uyumludur.

Halo Infinite

Halo Infinite 

343 Industries tarafından geliştirilen Halo Infinite Xbox Game Studios tarafından yayımlanacaktır. Tek oyunculu 1. şahıs keskin nişancı kurgusu sunan bu oyunda çevrimiçi eşli oyun özelliği, çevrimiçi PvP ve oyun kumandası desteği bulunur. Halo serisinin 6. oyunudur. Xbox ve PC için kullanılabilir.

Halo serisinin en geniş Master Chief senaryosuna sahiptir. İnsanlığın en büyük kahramanı olarak tanımlanan Master Chief’in zırhının içine girerek oyuna dahil olabilirsiniz. Uzun soluklu bir macera deneyimlemek istiyorsanız yeni Xbox oyunları arasında yer alan Halo Infinite tam size göre.

hitman 3

Hitman 3 

Yeni çıkan oyunlar 2021 yılında da oyuncu dünyasını heyecanlandırmaya devam ediyor. IO Interactive tarafından geliştirilen efsanevi Hitman serisinin son oyunu olan Hitman 3 PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X/S ve Nintendo Switch platformlarında aktif şekilde oynanabilecek. World of Assassination serisinin dramatik sonu olan bu oyunun iki farklı versiyonu bulunur. PC kullanıcıları Standart Edition paket kullanmalıdır. Standart Edition içerisinde PS4 ve 5 sürümleri de bulunur. Deluxe Edition Deluxe ise gerginlik kontratları, dijital oyun müzikleri, dijital World of HITMAN kitabı, yönetmenin görev tanımı yorumları ve PS4 ve 5 sürümlerinden oluşur. 

Hitman 3, serinin ilk iki oyunundaki gibi Ajan 47 tarafından yerine getirilecek suikast görevlerini içeriyor. Bu görevler oldukça geniş bir dünyada geçiyor. Yolculuğunuz Londra’dan Dubai’ye kadar uzanır. Bu geniş dünya içindeyse keşfedilecek çok şey vardır. Yeni PC oyunları arasında yer alan Hitman 3’ü benzersiz grafikleri, ayrıntıların eklendiği mekânları ve adrenalin dolu görevleri sayesinde bırakmak istemeyeceksiniz. 

Yeni araçlar, silahlar ve eşyalar keşfedebilirsiniz. Bunlar görevi yerine getirmenizde size yardımcı olacaktır. Keşfetmek bu oyunda oldukça önemli. Etrafı ve görevleri keşfettikçe oyun stratejinizi değiştirebilirsiniz. Görevler sonrası değerlendirmeler mevcuttur ve bu değerlendirmeler sayesinde çırak Keskin Nişancı, Uzman Nişancı ve Sessiz Suikastçı rütbelerine ulaşabilirsiniz.

Hitman 3 oynamak için serinin önceki iki oyununu ayrıca satın almanıza gerek yok çünkü önceki oyunlarla Hitman 3 arasında sıkı bir bağ bulunuyor. Oyuncular eski lokasyonları ziyaret edebilir. Hitman 2 içerisinde kaydettiğiniz tüm ilerlemeleri Hitman 3’e de  aktarabilirsiniz.

En yeni çıkan oyunlar kategorisinde en çok merak edilen oyunlardan biri olan Hitman 3’te dünyanın en gizli örgütlerinden biri olan Providence’a karşı Diana Burnwood tarafından verilen destek sayesinde mücadele edebilirsiniz. 

resident evil 8 village

Resident Evil 8: Village

Yeni çıkacak oyunlar arasında en çok beklenenlerden birisi de şüphesiz ki, CaPCom tarafından geliştirilen Resident Evil serisinin 8. bölümü olan geniş kurgusal özellikleri sahip Resident Evil 8: Village, oyuncuların Ethan Winters olarak dahil olduğu 1. şahıs yakın dövüş oyunudur. Resident Evil 7: Biohazard oyunundan sonra maruz kaldığı korkunç ortamdan sıyrılıp uzaktaki karla kaplı gizemli bir köyde yaşamaya başlayan Ethan Winters ve eşi Mia‘nın başından geçen olaylar dizisi kurgulanmaktadır. Oyunun temel amacı hayatta kalmaktır. 

Yeni oyunlar içinde merak edilen Resident Evil 8: Village PC, PlayStation 5, Xbox X/S ile uyumludur. Bu gizemli dünyada hayatta kalmak için strateji geliştirmeye ihtiyacınız var. Yeni çıkan oyunlar PC uyumlu olmalarıyla daha geniş kitlelere ulaşmaktadır, Evil 8 de bunlardan biri olarak göze çarpmaktadır. 

diablo 4

2021’de Çıkacak Diğer Oyunlar 

2021 bunlarla kalmıyor. Çeşitli PlayStation 5 oyunları ile öne çıkan bu yıl, aynı zamanda pek çok PlayStation 4 oyunu, Xbox oyunu ve PC oyununa da ev sahipliği yapıyor. 

  • Endling – Extinction is Forever: PC, PS4, Switch, Xbox One uyumlu macera, hayatta kalma ve simülasyon oyunu.
  • Vampire: The Masquerade – Swansong: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S uyumlu rol yapma oyunu. Vampir dünyasındaki dengeyi sağlamak üzerine kurulu bir kurguya sahip.
  • Battlefield 6: Savaş simülasyonu türünde 2021’de çıkacak oyunlar arasında yer alır. Yeni PlayStation oyunları arasında merak edilen bir yere sahiptir. 
  • Diablo 4: Barbar, büyücü ve druid oyuncu karakterlerine sahip savaş ve strateji oyunudur. PC, PS4, Xbox One ile uyumludur. 

Oyun demişken, “Oyunun Geleceği Sony PlayStation 5” yazımızı okumadan geçmeyin!

Önceki YazıSonraki Yazı