Bebek Örgü Modelleri

Bebek Örgü Modelleri

Eğer anne ya da anne adayıysanız, bebek örgü modelleri ve yapılışı üzerine kaynaklar araştırmayı seviyorsanız yazımızda cezbedici pek çok modelle karşılaşacaksınız. Yalnızca anne ya da anne adayları bebek örgü modelleri konusunda araştırma yapmıyor elbette. Babaanneler, anneanneler de örgü konusunda hayli yetenekli ve meraklılar. Geçmişten günümüze bebek giyim ürünleri arasında el emeği bebek örgüleri her zaman kullanılmaya ve revaçta olmaya devam ediyor. Kış aylarında o minicik bedenleri daha da sıcak tutmak için çıkarın şişleri ve şu birbirinden güzel bebek örgü modellerinden birini örmeye başlayın!

Gökkuşağı gibi görünsünler!

Bebek Örgü Modelleri Bere

Eğer bebeğiniz için örgü bere hazırlamak isiyorsanız bu gökkuşağını andıran modele ne dersiniz? Dilediğiniz renklerde satın alacağınız iplerle öreceğiniz bir bere ile onun renkli dünyasına bir renk de siz katın!

İkiz bebek annelerine ikiz bereler

Bebek Örgü Modelleri İkiz Bere

İkiz bebeği olan anneler ya da ikiz bebek bekleyen anne adayları için bu ikiz bebek bereleri modeli oldukça eğlenceli bir alternatif. Minik kafalarının üşümesini engellemenin yanı sıra keyifli fotoğraflarla da bu anlarını ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bereler eldivensiz düşünülemez

Bebek Örgü Modelleri Eldiven

Örgü bebek berelerinin en iyi tamamlayıcıları olan örgü eldiven ve atkılar kusursuz bir takım olacaktır. Bu modelde olduğu gibi bir örnek bere, eldiven ve atkı örerek onu kışa tam tedarik hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bunların üzerine ekleyebileceğiniz figürlerle çok daha keyifli bir örgü elde edebilirsiniz.

Minik ayakları üşümesin

Bebek Örgü Modelleri PatikBebek Örgü Modelleri Patik

Örgü bebek patikleri de bebek örgüleri arasında en çok takip edileni. Bebeğinizin patiğine farklı bir dokunuş katmak için bunun gibi düğmeler ekleyebilirsiniz. Böylece giydirmek ve çıkarmak da daha kolaylaşcaktır.

Ayrıca bu şekildeki hayvan figürlü patikler hazırlayarak hayli eğlenceli ve sevimli modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Bebek Örgü Modelleri Patik 1

Bebek örgü modelleri yeleksiz olmaz

Bebek Örgü Modelleri Yelek

Bebek örgü modelleri deyince ilk akla gelen örgü bebek yelekleri oluyor. Bebek örgü yelek modellerini bunun gibi nakışlarla süsleyerek farklılaştırmaya ne dersiniz?

Güneş gibi ısıtır: Örgü bebek battaniyeleri

Bebek Örgü Modelleri Battaniye

Örgü bebek battaniyeleri her bebeğin olmazsa olmaz eşyaları arasındadır. Adeta güneş gibi ısıtan örgü bebek battaniyleri, bir sonraki çocuğunuzda da kullanabileceğiniz zamansız örgü modellerinden.

Gevşek örgülerle bebek battaniyesi

Bebek Örgü Modelleri Battaniye 1

Örgü bebek battaniyelerinde de şimdi tıpkı atkı örgülerinde olduğu gibi gevşek örgüler moda. Bebeğiniz için rahatça kullanabileceğiniz bu örgü battaniyeleri yumuşak dokuları sayesinde onlar da çok sevecek.

Onunla daima uyumlu olmaya ne dersiniz?

Bebek Örgü Modelleri Anne Bebek

Bebekleriyle daima uyumlu görünmeye seven çocuk ruhlu anneler için anne-bebek bereleri oldukça güzel bir seçenek olabilir. Dilediğiniz renkte seçeceğiniz iplerle hem kendinize hem de bebeğinize el emeği bir bere hazırlayabilirsiniz.

İster düğmeli ister düğmesiz hırkalar

Bebek Örgü Modelleri Hırka

Kış aylarında bebek örgüsü modellerinde en çok kullanılan örgülerden biri de hırkalar. Bebeğinizin cinsiyetine göre seçeceğiniz renkteki iplerle ister düğmeli isterseniz de düğmesiz hırka modelleri örebilirsiniz.

Örgü ile İlgili İpuçları

  • İki şişle bebek battaniyesi örmek için ilmek sayısı olarak tek sayı olmasına dikkat edin. Bu modeli istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Bunun için şişinize isyediğiniz uzunlukta tek sayı olacak şekilde ilmek atarak başlayabilirsiniz.
  • Bebek patiği örerken zincir sayılarını ve turları bebeğinizin yaş grubuna göre ayarlamanız gerekir. Örneğin; 5 aylık bir bebek patiği için modelin taban ölçüsü 10 cm’dir. 2 yaş için ise örgüye 20 zincir atarak başlanır.
  • Bebek hırkası örmek istiyorsanız yine aynı şekilde ilmek sayılarını bedene göre ayarlamalısınız.
  • Eğer örgü için birden fazla ip kullanacaksanız iplerin aynı marka ve aynı parti numarasına sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Örgüyü bitirdikten sonra ipin talimatina uygun olarak ütülemeyi unutmayın. Eğer ütü yapılmayacak türde bir ip kullandıysanız örgüyü düzleştirmek için kanepe ya da koltuk altına koyabilirsiniz.
  • Eğer örgü için kullanacağınız iplerin tüyleri çok dökülüyorsa bunu önlemek için tüylü ipi bir poşete koyup bir gece buzlukta bekletebilirsiniz.
  • Yelek ve hırka kenar ilmeklerini örmeden direkt şiş üzerine alın. Bu şekilde yaparak örgünüzün yanlara doğru sürekli artmasını engelleyebilirsiniz.

Anne adayları! Hastane çıkışı olmazsa olmazlarını biliyor musunuz? Hastane çantanız hazır mı? Endişelenmeyin, hastane çıkışı ihtiyaç listesi burada!

Önceki YazıSonraki Yazı