İkizler Burcu Bebeği

İkizler Burcu Bebeği

Ele avuca sığmaz İkizler yetişkinlerinin bebeklikleri nasıl olur biliyor musunuz? Öğrenmenin tam zamanı. İkizler burcu bebeği sahibi olmak başta gözünüzü korkutabilir. Sürekli hareket, sürekli koşuşturmaca… Ama kendinizi İkizler’in akışınıza bıraktığınızda hayatın ne kadar eğlenceli hale geldiğini de göreceksiniz. İşte İkizler bebeği hakkında bilmek istediğiniz her şey…

İkizler Bebeği Nasıl Olur?

İkizler Burcu Bebeği

İkizler bebeğinin özellikleri, onun diğer bebeklerin arasından hemen sıyrılmasını sağlar. Özellikle, İkizler bebeğini kısıtlayan bir sağlık sorunu yoksa, konuşma konusunda sıkıntı yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. İkizler bebeği muhabbete bayılır. Konuşmayı bilmese bile mırıldanarak size bir şeyler anlatmaya çalışacaktır. İkizler burcu çocuğu konuşmayı öğrenir öğrenmez size hayatındaki en küçük ayrıntıyı bile anlatmaya başlayacaktır. Bunu sırf gösteri amaçlı yapmaz, aynı zamanda bu onun ilişkilerini kurma biçimidir.

Bir anne veya baba olarak İkizler çocuğu ile vakit geçirirken onun kıvrak zekasına ve zengin hayal gücüne hayran kalabilirsiniz. Ama İkizler burcu üyelerinin bir zayıflığı muhtemelen bebeğinize de etki edecek: iki zihinli olmak. Kafası sürekli çalışan İkizler burcu bebeği, bu iki zihin yüzünden sürekli fikirler arası gelgitler yaşar ama bir yandan da bu seri işleyişi sizin de takip etmenizi bekler. Dolayısıyla, onun bu huyuna alışana kadar biraz yorulabilirsiniz.

Bu iki zihinli olma durumu sadece olumsuz sonuçlar yaratmaz. Olumlu sonuçları arasında İkizler burcunun daha bebeklikten itibaren dünyayı farklı bakış açılarıyla görebilmesini ve sürekli empati kurmasını sağlar. Yin Yang aslında tam da onları açıklayan felsefedir. Bebeğinizin ileride etrafını sorgulayan bir yetişkin haline geleceğini tahmin etmek zor değil.

İkizler burcunun meşhur olduğu bir konu da kararsızlık. O yüzden, her ne kadar çeşitliliği sevseler de en baştan itibaren ona sınırlı seçenek sunarak uzun süren kararsızlık nöbetlerinin önüne biraz olsun geçebilirsiniz. Yine “Hangi dondurmadan istersin?” sorunuzun cevabını bile hemen alamayabileceğinize karşı hazırlıklı olmanızda fayda var.

İkizler burcu bebeğinin adaptasyon sorunu yaşamadığına birebir tanık olacaksınız. Aslında katı olmaması ve iki karakterli olup fikirlere açık olmasının bu adaptasyon yeteneğine katkısı büyük. Yalnız, bu kadar kolay adapte olan bir çocuğun bir o kadar kolay bir şekilde de bulunduğu ortamdan veya yaptığı işlerden sıkılabileceğini unutmayın. Ona aynı anda birden farklı hobi yaratın veya görev verin. Böylece birinden sıkılırsa diğerine, diğerinden sıkılırsa ötekine geçiş yaparak kendini bir süre oyalamayı başarabilir.

İkizler Burcu Bebeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İkizler Burcu Bebeği

1. İkizler burcu bebeği müthiş akıllıdır.

Zodyak’ın en zekileri İkizler burcu bebekleridir desek abartmış olmayız. Öğrenmeye karşı büyük bir kapasiteleri vardır. Birçok şeyi yaşıtlarından daha önce kavrarlar. Bilgisayar ve tablet gibi teknolojik aletleri nasıl hızlı öğrendiğine şaşırabilirsiniz. Müzik enstrümanları ve bilim setleri zeki İkizler bebeğinin kapasitesini kullanabilmesi için iyi fırsatlardır. İkizler çocukları aynı anda birçok şeyi yapmak isteyen açlık derecesinde hevesli çocuklardır. Bir şeyden sıkıldığında geçebileceği seçenekler sunmanız iyi olur.

2. İkizler burcu bebeği tam bir muhabbet kuşudur.

Yukarıda da bahsetmiştik ama İkizler bebeğinin bu yönü tekrar tekrar anlatmaya değer. Konuşma kapasitesi oldukça kuvvetli olan bu bebeği beslemek sizin elinizde. Doğduğu günden itibaren ona çocuk kitapları okuyabilir veya onu ikinci bir dille tanıştırabilirsiniz. Hepsini gayet çabuk bir şekilde öğrenecektir. Ayrıca, İkizler çocuğu tam bir hikaye anlatıcısıdır. Onu dinlemeye mutlaka vakit ayırın. Abartılarıyla dalga geçip hevesini kırmayın.

3. İkizler burcu bebeği enerji yumağıdır.

Doğal bir kaşif olan İkizler burcu bebeği erkenden emeklemeye ve yürümeye başlar. Bir yerde uzun süre durmaya tahammülleri yoktur. Bebeğiniz bir kez iki ayağı üstüne kalktı mı onu zapt edebilene aşk olsun. Evinizi bebek için koruma haline getirmeniz iyi olur çünkü gözünüzü ne kadar ondan ayırmasanız da sizin boş anınızı yakalama ve kendini riske atma ihtimali yüksektir.

4. İkizler burcu bebeği sosyalleşmeyi sever.

İkizler Burcu Bebeği

İkizler burcu çocuklar genelde sosyal çocuklardır ve kendi yaşıtları olan çocuklarla bir arada olmayı severler. Hiç bitmeyen enerjileri, espri anlayışları ve güçlü liderlik becerileriyle İkizler burcu çocukları popüler olmaya ve etrafı tarafından sevilmeye yatkındır. Bebeğinizi en baştan itibaren oyun grupları arasına katmaya ve aktivitelere dahil etmeye özen gösterin.

5. İkizler burcu bebeği sürprizlerle doludur.

İkizler burcu bebeğin diğer burçlara göre çok daha katmanlı ve karmaşık olan kişilikleri vardır. Bundan dolayı farklı kişilere farklı yönlerini gösterirler. O yüzden İkizler burcunun hareketleri tahmin edilemez. Rutin hiç de İkizler burcuna göre değildir. Bebeğiniz bir uyku düzeni oturtamayabilir, hatta uykuya ihtiyacı olup olmadığını bile göstermeyebilir.

6. İkizler burcu bebeği için seçimler zor olabilir.

İki karakterli İkizler burcu çocuğu için karar vermek hiç de kolay bir iş değildir. İki seçenek arasında sürekli bir ileri bir geri gidebilir. İkizler burcu çocuğu oldukça sabırsızdır ve etrafındakilerden, arkadaşlarından kolayca etkilenebilir. Bir karar verebilmek ve ona bağlı kalabilmek için bazen sizin sabit ve güvenilir rehberliğinize ihtiyaç duyarlar.

7. İkizler burcu bebeği etkileşimi ve uyarımı sever.

İkizler burcu bebeği doğduğu andan itibaren sürekli tetiktedir. Anne babasından gelen ilgi ve etkileşime bayılır. Yalnız kalmaya hiç gelemez ve birilerinin sürekli onunla konuşmasını tercih eder. Küçücük yaştan itibaren, hatta yaşıtlarından daha erken bir yaşta sesler çıkartmaya ve konuşma çabalarına başlarlar, hal böyle olunca erkenden de konuşurlar. Tuhaf sesler ve kahkaha sesi İkizler bebeğinizi epey keyiflendirir ama aşırı gürültü ve kaosu o kadar sevmezler.

8. İkizler burcu bebeği hep çocuk kalır.

İkizler burcu üyeleri acayip zekidir ama yetişkinliklerinde ağır entelektüeller olma ihtimalleri pek yok. Sonsuza dek çocuk kalan Peter Pan’in İkizler burcu olması muhtemel. İkizler burcunda doğanlar yetişkinliklerinde bile dünyaya bir çocuk hayranlığıyla bakarlar. Genelde müthiş bir espri anlayışları, keskin bir zekaları ve doğaçlama şaka kabiliyetleri bulunur.

İkizler Burcu Kız Bebeği

İkizler Burcu Bebeği

İkizler bebekleri veya herhangi bir burcun bebekleri arasında kız ya da erkek ayrımı yapmanın pek taraftarı değiliz (aslında çok benzer özelliklere sahipler) ama merakınızı gidermek için birazcık anlatalım.

İkizler bebeği kız ise, sürekli merak ve macera arayışı içinde olacağını bilmelisiniz. Daha bebeklikten itibaren bir yerlere tırmanma, oyuncak ayısıyla işbirliği yapma, keşif peşinde koşma gibi davranışlarına hazır olun. Sürekli soru sorabilir; sorulardan bıkmamaya ve ona sabırla cevap vermeye çalışın. Unutmayın, merak ve bilgiye hasret olmak İkizler burcunun en temel özelliği.

İkizler Burcu Erkek Bebeği

İkizler Burcu Bebeği

İkizler bebeği erkek ise, öncelikle sizi bir bedende iki çocuğa sahip olduğunuz için tebrik etmek lazım. İkizler bebeğinizin bu iki yönü birbirinden o kadar farklı olabilir ki bazen çılgına dönebilirsiniz. Bir gün kabul ettiği şeyi, ertesi gün reddedebilir. Zihni sürekli çalışma halindedir. Sadece fikir ve hayal değil sık sık şakalar da üretir. Gülmeyi ve eğlenmeyi bu kadar seven bir çocuğa siz de kayıtsız kalamayacaksınız.

Hareketli ikizler bebeğiniz rahat etsin diye bebek arabası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atmaya ne dersiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı