Yay Burcu Bebeği

Yay Burcu Bebeği

Bir ateş burcu olan yaylar için hayat büyük bir partidir; yay burcu bebeği için de durum pek farklı değil! 22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında doğum yaptıysanız tebrik ederiz; enerjik mi enerjik, pozitif mi pozitif, nur topu gibi bir yay bebeğiniz oldu. İster zihinsel, ister fiziksel, ister ruhsal olarak olsun; yay burcu bebeği her daim evreni keşfetmeye ve hayatın ona sunduğu keyiflerin peşinden gitmeye hazırdır. Keyif düşkünü yay burcu bebeğiniz ile sizleri neler bekliyor, öğrenmeye hazır mısınız?

Yay Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Yay burcu bebeğinin her daim yüzünde bir gülümseme, dudaklarında bir şarkı ve gözlerinde bir ışıltı vardır. Yaşama sevinci ile doğan bu minikleri çok az şey üzebilir. Yay burcu bebeğinin canını sıkacak o çok şey arasında en başta başkalarını üzüntü içinde görmek gelir. Yayların hassas ruhu başka birini – özellikle de sevdiği birini – acı çekerken görmeye dayanamaz, bu yüzden de yaralı olanı iyileştirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Yay Burcu Bebeği

Birkaç aylık yay burcu bebeği için çok iddialı gelen bu tanımlamaları ancak yay burcu bebeği sahibi olan bir anne ya da baba anlayabilir. Doğduğu andan itibaren ebeveynleri ile tarifi güç bir bağ kuran yay burcu bebeği, bilinçli düşünmeye ve hareket etmeye başladığı andan itibaren tıpkı kendisinin olduğu gibi çevresindeki herkesin de mutlu, huzurlu ve halinden memnun olmasını ister. Bebeğinizle birlikte oyun oynarken sizin de eğlendiğinizi gördüğünde keyfinin iki katlandığını fark ettiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Yay Burcu Bebeği Nasıl Olur

Bununla birlikte yay burcu bebeği inanılmaz derecede hareketli ve kıpır kıpırdır. Yay bebeği sahibi olan anne babaların dikkatine; ayağınıza rahat bir çift pabuç geçirme vakti geldi, zira bu minik yay sizi asla yerinizde oturtmayacak!

Yay Burcu Bebeği Özellikleri Nelerdir?

İlginin tamamen onda olmasına bayılır.

Yay burcu doğası gereği en popüler burçlar arasında sayılır, bu yüzden de yay burcu bebeklerinin her daim ilginin tamamını çekme konusunda hevesli olmalarına şaşırmamalı. Bununla birlikte eklemek gerekir ki minik okçunuza onun anlayışında “yeterli” ilgi göstermediğiniz zaman mızmızlanmaya ve şikayet etmeye başlaması an meselesidir. Yani dememiz o ki; olur da bebeğiniz size bir resim çizerse sakın onu buzdolabına asmayı unutmayın!

Kocaman bir kalbi vardır.

Yay burcu bebeğinin uçlarda yaşayan karakteri kocaman kalbi ile dengelenir. Yay burçları, üzgün, stresli ya da sıkıntıda görünen birini görüp de asla geçip gidemezler. Her daim birinin kalbinde izini bırakan da yine yaylar olur.

Her şeyin olumlu tarafından bakar.

Yay Burcu Bebeği Özellikleri

En küçük yaşlarından itibaren bile yay burcu, her daim her olayın pozitif tarafını görme konusunda ustadır. Doğası gereği umutlu olan ve daima ışıldayan yay burcu bebekleri, gittikleri her yere bu enerjiyi yayma konusunda da asla geri kalmazlar. Eğer bir ortamda bütün ilgiyi üzerine çekmiş, herkese ışıl ışıl gülümseyen ve çevresine ışık saçan bir bebek görürseniz o çok büyük bir ihtimalle yay burcu bebeğidir.

Her daim enerjiktir.

Ateş grubunun bir üyesi olan yay burcu, bitmek bilmeyen enerjisi ile tanınır. Yay burcu bebeği de bu özelliğinin hakkını vererek doğuştan hareketli ve maceraperest doğar. Her an oyun oynamaya hazır, gezmekten hiç yorulmayan ve açık havada hiç sıkılmayan yay burcu bebeği ile misafirliğe gittiğinizde sakin sakin oturmasını beklemek boşuna olur.

Kendi yolunu bulmak ister.

Tıpkı her okçunun kendi hedefini kendi yarattığı gibi, yay burçları da hayattaki hedefini kendi kendine belirlemek ve yolda ilerlemek isterler. Bu da yay burcu bebeği ebeveynleri için çocuğuna daha fazla özgürlük alanı yaratmaları gerektiği anlamına gelir. Eğer onu kısıtlar, kararlarına ket vurur ve onun yerine seçim yaparsanız elinizde asi, öfkeli ve başkaldıran bir yay burcu çocuğu ile kalakalırsınız.

Sözünü sakınmaz.

Yay burcu bebeğiniz büyümeye ve ergenlik çağına girmeye başladığında artık sözünü sakınmadığını ve ağzına geleni tabiri caizse patır patır söylemeye alıştığını fark edeceksiniz. Bunu ilk etapta ergenliğin getirdiği hormonal heyecana yorabilirsiniz; ancak evladınızın 40 yaşına geldiğinde de aynı patavatsızlık ve cesaret ile lafını esirgemediğini gözlemlediğinizde, bunun aslında tipik bir yay burcu özelliği olduğunu anlayacaksınız.

Akrep burcu bebeği özelliklerini öğrenmek için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı