Akrep Burcu Bebeği

Akrep Burcu Bebeği

Aylara göre burçlar serimizde sıra burçların en inatçısı, en gizemlisi ve en tutkulusunda: Akrep burcu bebeği! Çok büyük bir ihtimalle büyüdüğünde tipik bir akrep burcu erkeği ya da akrep burcu kadını olup çıkacak olan 24 Ekim-22 Kasım arası doğumlu bebeğiniz, sıfırıncı günden itibaren burcunun en temel özelliklerini taşıyacaktır, bizden söylemesi. En zor burçlardan biri olan akrep burcu için önceden hazırlıklı olmakta fayda var! İşte karşınızda mini bir akrep burcu bebeği derlemesi.

Akrep Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Akrep burcunun en zeki burçlardan biri olduğunu halihazırda biliyoruz; bebeğiniz de buna istisna değil. Akrep burcu bebekleri doğuştan kıvrak zekaları ile çevresinde olan biteni çabucak kavrar ve şaşırtıcı bir hızda öğrenir. Bu zeka ile birlikte akrep burcu bebeği aynı zamanda her daim meraklıdır ve çok iyi bir gözlemcidir, bu nedenle çocuğun etrafındayken yapılan hareketlere özellikle dikkat etmek gerekir.

Akrep Burcu Bebeği

Her ne kadar gözlem yeteneği ona büyük artılar katsa da bazı durumlarda çekingen durmasına ve geri planda kalmasına sebep olabilir. Akrep burcu bebeği tanımadığı bir ortama girdiğinde her şeyden önce ortamı gözlemler, çevresindeki insanları ve objeleri inceler, ancak ve ancak kendini rahat hissedebileceği kanısına varırsa çekingen kabuğunu atarak sosyalleşmeye başlar. Başka bir deyişle akrep burcu bebeğinin güvenini kazanmak ve kabuğundan çıkmasını sağlamak biraz zordur – tıpkı yetişkin bir akrep burcu gibi.

Akrep Burcu Bebeği Özellikleri Nelerdir?

Yalnızlığı sever.

Doğuştan bağımsız bir yapıya sahip olan akrepler, bebekliklerinden beri yalnız vakit geçirmekten haz alırlar. Emekleme dönemine girdiği andan itibaren çocuğunuzun odada tek başına kaldığında asla sıkılmadığını fark edeceksiniz; başına buyruk ve özgüveni yüksek akrep kendi kendine vakit geçirmekten her zaman büyük keyif alacaktır.

Akrep Burcu Bebeği Özellikleri

Soğuk görünür ama ilgi ve sevgi görmek ister.

Akrep burcu bebeğinizin kimi zaman size uzak, mesafeli ve soğuk davrandığına tanık olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda tam olarak ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu kestiremeyebilirsiniz, ancak her daim sevgi ve ilgiye müteşekkir olacağını da bilmelisiniz.

Şımarma ihtimali yüksektir.

Akrep burcu özellikleri arasında inat, huysuzluk ve kapris maalesef başta geliyor. Bebeğinizin zekası, gözlem yeteneği ve yaratıcılığı onda doğal olarak bir özgüven patlaması yaratacak ve bu patlama beraberinde kaprisi, kendini beğenmişliği ve şımarıklığı getirecektir. Kaprislerinin altında yatan sebepleri anlayabilmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz çocuğunuzun gereğinden fazla şımarmasını önleyecektir.

Gizliliğe önem verir.

Sizin için pek bir önemi olmayabilir ama bir akrep bebeği sakladığı bir oyuncağın bulunmasına inanılmaz derecede kinlenip üzülebilir. Bununla birlikte kendisinden bir şey saklanmasına da katlanamaz ve inat ederek o şeyi eninde sonunda bulmak için elinden geleni yapar. Kısacası siz siz olun, bebeğinizden gizli işler çevirmeyin.

Aile onun için çok önemlidir.

Akrep burcu bebeği büyümeye başladığı andan itibaren ailesini, aile sevgisini ve desteğini her şeyden önde tutar. Aslında soğuk ve gizemli yapısının altında duygusal ve hassas bir kalp yatmaktadır. Söz konusu annesi olduğu zaman ise akrep burcu bebeği için akan sular durur desek yeridir.

Akrep Burcu Bebeği Nasıl Olur

Kolay kolay gülmez.

Akrep burcu bebeğinizin önüne gelen her oyuna, oyuncağa ve eğlenceye gülmesini beklemeyin. Kendisi ancak gerçekten ilgisini çeken, zekasını kurcalatan ve kafasını çalıştıran oyuncaklar olduğunda tebessüm edecek ve eğlenecektir.

Deneycidir.

Akrep burcunun hayatı bir deney tahtası olarak gördüğünü söylemek mümkün. Bebeğiniz zekasını ve bilincini keşfetmeye başladığı andan itibaren uygulamalı deneyler yapacak, kendini ve çevresini test edecek, eline aldığı her şeyi aşırı bir ciddiyet ile yaparak kendi kendine hayatı öğretecektir. Sizin bu noktada yapmanız gereken en önemli şey, ona keşfetmesi ve deneyimlemesi için yeteri kadar özgürlük alanı tanımanız.

Başak burcu bebeği özelliklerini öğrenmek için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı