Ayşe Tolga ile Sağlıklı Yaşam Tüyoları – Röportaj

Ayşe Tolga

Ayşe Tolga, 2004 yılından beri beslenme sistemleri, sağlıklı yaşam, detoks ve vücut terapileri üzerine kendini geliştirerek bu konularda pek çok insanı olumlu olarak yönlendirmeye devam ediyor. Ayşe Tolga ayrıca hem çeşitli dergilerde hem de kendi blog sitesinde bu konularda yazılar kaleme alıyor. Güzellik, fitness, yoga, sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda yazdığı yazılarla deneyim ve bilgilerini paylaşmayı sürdüren Ayşe Tolga’ya sizler için hakkında bilinmeyenleri ve merak edilenleri sorduk. Keyifli okumalar!

Ayşe Tolga kimdir? Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

9 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam bölümünden mezun oldum. Daha sonra Studio Oyuncuları’nda Şahika Tekand bana oyunculuk eğitimi aldım. 1994 senesinde Şehnaz Tango ile tv oyunculuğuna başladım. 2006 senesine kadar tiyatro, sinema, Tv dizilerinde oyunculuk yaptım. Televizyon programları, yarışmaları ve özel pek çok organizasyonda sunuculuk yaptım. Son 7 senedir ise aromaterapi, doğal terapiler ve spa operasyonları ile ilgileniyorum. Bu merakım doğrultusunda yaptığım araştırma ve çalışmalar sonucunda 2007 kasım ayında aromaterapi markam ‘Aisha’yı ‘ piyasaya sürdüm. Bununla beraber TRT 1 de yayınlanan Seksenler dizisinde rol alıyorum.

Ayşe Tolga sağlıklı bir yaşam için neler yapıyor?

Haftada 3 kez özel hoca ile cardio ve fitness çalışıyorum. Daha çok kondüsyonu arttırmaya, yağ yakmaya yönelik bir program uyguluyoruz. Onun dışında her sabah 20 dakika yoga yapıyorum. Temiz havada bisiklete binmek, yürüyüşler yapmak da çok faydalı aktivitelerden. Fırsat buldukça bunları da yapıyorum.”Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur”, “Yediklerin kim olduğunu gösterir”, “Düşüncene dikkat et fikrin olur, Fikrin sözün, sözün de hayatın olur” benim hayat felsefemi en iyi ifade eden özlü sözlerdir.

Aisha ne gibi ürünler içeriyor?

Koleksiyon 3 ürün grubundan oluşuyor. Aromaterapi grubunda Bitkisel ve öz yağlar, çiçek suları, masaj yağları var. Bebek grubunda; banyo ve vücut ürünleri, pişik kremi, masaj yağları var. Anne serimizde; annenin hamilelikte ve sonrasında yaşayacağı sıkıntıları doğal yollardan çözmek için kremler, yağlar ve banyo ürünleri var.Ürün satışımızın yanı sıra, ülkemizde aromaterapiyi yaygınlaştırma misyonuyla 2007’den beri düzenlemekte olduğum aromaterapi, bütünsel anne ve bebek bakımı, doğal kozmetikler isimli seminerlerim bulunmakta.

Neden n11.com ‘u tercih ettiniz?

n11.com, yenilikçi ve vizyoner bir kuruma bağlı olduğu için ilk tercihim bu yönde oldu. Bunun dışında geleneksel bir satış sitesinden daha sofistike ve daha yenilikçi . Ben ve markam da kendimizi bu şekilde konumlandırdığımız için aisha’yı bu vizyon ve felsefedeki bir çatı altında sunmanın doğru bir fikir olduğunu düşündüm. Yanılmadım da.

Güzellik sırlarınız neler?

Aslında babaannem ve annemden bana kalan doğal güzellik sırlarım vardı evet. Ayvalıklı babaannemin su dolu tabaklara koyduğu yaseminlerin olduğu bir evde büyüdüm ben. Çocukluğumda saçlarına badem yağı yüzüne de salatalık maskesi uygulayan annemi seyrederek büyüdüm. Ondan aldığım çok sır var tabi, mesela ta o zaman elma sirkesini yüz temizleyici olarak kullanırdı. Maden suyu ve gül suyundan yaptığı karışımı yüz toniği olarak kullanmasından aldığım ilhamla bende koleksiyonuma aisha saf çiçek sularını ekledim.

Kariyerinizle ilgili en büyük hayaliniz nedir?

Yurtdışındaki başarılarım.Şu anda Aisha-İstanbul markasını uluslarası pazarda İstanbul’dan çıkan bir marka olarak tanıtarak beğeni kazanmak en büyük hayalim.

Sağlıklı yaşam önerilerimize göz atmak için buradan buyurun!

Sonraki Yazı