Oscar De La Renta Aramızdan Ayrıldı

Kırmızı halının gözde tasarımcısı Oscar de la Renta aramızdan ayrıldı.

Audrey Hepburn’den Nicole Kidman’a, Penelope Cruz’dan Cameron Diaz’a kadar onlarca yıldızın yıllardır vazgeçilmez stilisti olan Oscar de la Renta 82 yaşında moda dünyasına elveda dedi. En son George Clooney’nin eşi Amal Alamuddin Clooney’nin gelinliğiyle kendinden söz ettiren ünlü modacı Kent, Connecticut’taki evinde ailesi ve arkadaşlarının yanında hayata veda etti. Ünlü modacının ölüm sebebi henüz netlik kazanmadı fakat kendisine 2006 senesinde kanser teşhisi konulduğu biliniyor.

De la Renta 1960’lı yılların başında Jackie Kennedy’nin moda tasarımcısı olarak göze çarpmış ve birkaç yıl sonra kendi markasını oluşturmuştu. Bu süreçte Nancy Reagan’dan Michelle Obama’ya kadar çoğu First Lady’nin tercihi olan tasarımcı, son olarak Amal Alamuddin Clooney’le Vogue dergisine poz verdi. De la Renta verdiği bu pozdan bir hafta öncesindeyse Nina Ricci’nin sanat yönetmeni Peter Copping’i kendi markasının kreatif direktörü olarak ekibine kattığını açıklamıştı.

Nicole Kidman Oscar de la Renta imzalı elbiseyle...

De la Renta’nın şirket yöneticileri, ünlü tasarımcının vefatının ardından yaptıkları basın açıklamasında ‘’Oscar’ın çok sevdiği işini daha da güçlü bir şekilde devam ettirerek bizimle gurur duymasını sağlayacağız’’ sözlerine yer verdiler.

Önceki YazıSonraki Yazı