Ev Dekorasyonu 2017

Ev Dekorasyonu

Evlerimiz bizim kalelerimiz; her anlamda iyi hissettiğimiz yerler. Bu nedenle, ev ile ilgili her ayrıntı çok önemli: Elbette başta ev dekorasyonu olmak üzere. Kendi zevklerinizi, kişilik özelliklerinizi yansıtamadığınız bir ev, yalnızca odalardan ibaret bir yapıdır aslında; orası yuva sıcaklığını taşımaz. Oysa ev dekorasyonu için özenilmişse, sizin için dünyanın en sıcak, en samimi yeri oluverir. İçinde mutlu olmamanız imkânsız. Ev dekorasyonu konusunda siz de kendinizi ortaya koymak isteyenlerdenseniz ama bir yandan da en son ev dekorasyonu trendlerini de takip ediyor ve kendinize uygun olan trendleri uygulamayı seviyorsanız, ev dekorasyonu 2017 için karşınıza çıkacak renkler, modeller ve en güzel ev dekorasyonu fikirleri için doğru yazıyı okumaktasınız!

Önce renklere bir bakalım!

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu 2017 renkleri ile adeta yumuşacık bir karaktere bürünüyor. Çeşitli büyük boya şirketleri tarafından ev dekorasyonunda renk trendlerini belirleyecek olan renkler mavinin daha gölgeli tonları, küf yeşili, limon sarısı, kahverengimsi griler, pastel kırmızılar… Ayrıca 2016 renklerinin etkisi biraz daha süreceğe benziyor. Ev dekorasyonu için hâlâ açık pembe, açık mavi ve açık sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Pantone Renk Enstitüsü’nün 2017 için belirlediği renk ise umudun rengi yeşil!

Ev dekorasyonunda kelebekler uçuşuyor!

Ev Dekorasyonu

Kelebek motifleri ev dekorasyonu 2017 trendleri arasında öne çıkan motiflerden biri. Gerek duvarlarınız için gerek oturma odası dekorasyonu için seçtiğiniz minik parçalarda artık kelebekler uçuşacak. Çoğunlukla çocuksu bir trend olarak görülen kelebekler modern ev dekorasyonu fikirleri için de kullanılabilir hale geliyor bu sene.

Uyumlu yamalar!

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu 2017 için vazgeçilmez olan ev tekstili ürünlerinde bu sene karışık paternler öne çıkıyor. Birbirinden farklı motif ve desenleri aynı üründe birleştiren bu trend, farklılıkların bir aradalığından doğan uyumla ev dekorasyonunuz için kışkırtıcı olduğu kadar şık da görünecek.

Mermer yüzeyler…

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu, hatta özellikle mutfak dekorasyonu için 2017 trendlerinden biri de malzeme olarak mermerin tarih sahnesine yeniden çıkışı olarak görülüyor. Özellikle mutfak tezgâhlarında mermer seçimi öne çıkıyor. Oturma odası dekorasyonu için seçeceğiniz orta sehpa modellerinde de mermer modeller 2017 havasını yakalamak isteyenler için ideal.

Hantal mobilyalara elveda!

Ev Dekorasyonu

Bu senenin ev dekorasyonunda oturma odalarımızı ve salonlarımızı haşmetli bir biçimde kaplayan oturma grupları ya da görkemli kanepeler yer almıyor. Tasarımcılar ev dekorasyonu için alanın önemine vurgu yaparak mobilya seçimlerinde daha alçakgönüllü boyutları övmeye başladılar bile. Eviniz daha da ferah görünsün diye.

Yatak odalarında romantik renkler…

Ev Dekorasyonu

Romantik yatak odası isteyenler için kullanacakları renkler oldukça önemli. Bu sene ev dekorasyonunun yatak odası kısmında yakut kırmızısı, böğürtlen pembe, karamel ve bej tonlarının birleşimi ve siyah ve grinin tonları göze çarpıyor.

Ev dekorasyonu ürünlerinde bronzun egemenliği…

Ev Dekorasyonu

Vazolar, lambalar, avizeler ya da diğer dekoratif ürünler ev dekorasyonunu daha da belirginleştiren objelerdir. Ev dekorasyonu 2017 trendlerinde bu dekoratif ürünlerde bronz kullanımının daha da yaygınlaşacağını görüyoruz. Bronz size daha klasik bir görünüm gibi gelmesin; modern ev dekorasyonu örnekleri için de kullanılabilir bir materyaldir.

Tüylü, yumuşacık mobilyalar…

Ev Dekorasyonu

2017 yılı ev dekorasyonu için mobilya seçiminizde karşı koymanızın imkânsız olacağı bir başka trend de tüylü, sıcak, yumuşacık mobilyalar… Hem estetik hem de konforu bir araya getiren bu yeni trendde sahte kürk kaplı berjerler ve kanepe/koltuklar sıklıkla karşımıza çıkacak.

Ev dekorasyonunda alanı verimli kullanmak önemli: Stüdyo Daireler İçin Ev Dekorasyon Önerileri yazımızı okudunuz mu?

Önceki YazıSonraki Yazı