Mutfak Gereçleri: Hem Kullanışlı Hem Pratik

Özellikle sağlıklı ve düzenli bir hayat sürenler günlük yaşantılarında mutfaklarının ne kadar önemli bir yer kapladığının farkındalardır. Günün belli saatlerinde yemek hazırlamak, sofra kurmak, sonra bu sofrayı kaldırmak ve mutfağı temizlemek gibi süreçleri göz önünde bulundurduğumuzda mutfaklarımızda geçirdiğimiz sürenin aslında ne kadar uzun olduğunu anlayabiliriz. Peki, mutfakta geçirdiğimiz bu vakti çok daha eğlenceli kılabilecek olan kullanışlı mutfak gereçleri nelerdir?

Mutfak Gereçleri Saklama Kabı

Vakumlu Saklama Kapları

Vakumlu saklama kapları, içerisindeki havayı dışarı atabildiklerinden, yiyeceklerin besin değerlerini koruyarak çok daha uzun süre ve taze bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Sizce de artık deforme olmuş ve eskimiş dondurma kaplarını atıp yerine çok daha kullanışlı ve sağlıklı yeni vakumlu saklama kapları almanın vakti gelmedi mi?

Mutfak Gereçleri Mutfak Makası

Mutfak Makası

Mutfak makası artık mutfaklarımızdaki kullanışlı mutfak gereçleri arasında ilk sıralarda. Börek, ekmek, pizza gibi bıçaklarla kesmeye çalışırken zorlandığımız besinleri mutfak makasları ile çok daha zahmetsiz ve muntazam bir şekilde kesebiliriz. Üstelik daha az kırıntı çıkardığı için ortalığı daha az dağıtır ve kirletir.

Mutfak Gereçleri Kanca

Duvar Rayları ve Kancalar

Mutfak rayları ve kancalar tezgâhları düzenlemek ve sadeleştirmek konusunda oldukça etkilidir. Ellerinizi kurulamak için mutfağınızda bulundurduğunuz havlunuzdan tutun da kepçe, kenevir gibi büyük kaşıklara hatta bulaşıklığa kadar her şeyi bu kullanışlı mutfak ürünü sayesinde düzenleyebilir ve elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Mutfak Gereçleri Tencere Rafı

Tencere Rafları

Kullanışlı mutfak gereçleri arasında yer alan tencere rafları şimdiye kadar pek dikkatimizi çekmeyen ancak edindiğimizde kıymetini hemen anlayacağımız ürünlerden biridir. Bu düzenleyiciler sayesinde yemek yapmak için dolabı her açtığınızda müthiş bir karmaşayla ve gürültüyle karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Mutfak Gereçleri Tabak Rafı

Tabak Rafları

Tabak rafları da tencere rafları gibi dolap içi düzenleyicisi olarak anılırlar. Tabak rafları, ister dolabınızın içine yerleştirerek ister mutfağınızda ayrı bir köşeye monte ederek kullanabileceğiniz kullanışlı mutfak gereçleri arasındadır. Bu ürün sayesinde altta olan tabağı her almaya kalkıştığınızda  kocaman bir seramik kütlesinin yıkılması riskinden kurtulmuş olursunuz.

Mutfak Gereçleri Çöp Kutuları

Dolap İçi Çöp Kutuları

Şüphesiz ki çöp kutuları her kullanışlı mutfak gereçleri arasında vardır. Ancak bizim size önerimiz dolap içine bir mekanizma ile tutturulanlar. Dolap içinde siz kullanmadığınız sürece ağzı kapalı duran çöp kutuları, yemeklerinizi pişirdiğiniz ortama çöp kokusu yayılmasını engeller ve daha hijyenik bir ortam sağlar.

Mutfak Gereçleri Tencere Süzgeci

Tencere İçi Süzgeçler

Tencere içi süzgeçler yemek yapma serüveninizde sağ kolunuz olmaya aday görünüyor. Gerek haşladığınız makarnaları gerek diğer sebzeleri süzerken tencerenizin içine yerleştirebileceğiniz bir aparat sayesinde ellerinizi yakma riskinde kurtulabilir ve çok daha pratik bir şekilde yiyeceklerinizi süzebilirsiniz.

Mutfak Gereçleri Çift Taraflı Tava

Çift Taraflı Tava

Çift taraflı tava son zamanlarda mutfaklarda oldukça sık gördüğümüz kullanışlı mutfak gereçleri arasındadır. Bu tava sayesinde pişirmek istediğiniz yiyeceğin her tarafının eşit derecede piştiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca bu süreç içinde mutfağınıza daha az yağ sıçratmış olursunuz.

Mutfak Gereçleri Tartı

Mutfak Tartıları

Mutfak tartıları, özellikle sağlıklı beslenmek isteyen insanlar için vazgeçilmez mutfak gereçleridir. Her ne kadar ailelerimizden göz kararı yemek yapmayı öğrenmiş olsak da, yiyeceklerimizde kalori hesaplaması yapmak ve internetten öğrendiğimiz tarifleri tam anlamıyla uygulayabilmemiz için çok sık yardım alacağımız bir üründür.

Mutfak Gereçleri Süzgeç

Mutfak Gereçleri Bonusu: Lavabo Süzgeci

Lavabo süzgeçleri önemsiz gibi görünen ancak zor zamanlarınızda hayat kurtaracak kullanışlı mutfak gereçleri arasındadır. Tıkanan gideri açmak için gidere çok miktarda kimyasal dökmek uzun vadede yaşadığımız dairenin borularına zarar verir. Bu yüzden bu tıkanmaları daha oluşmadan engellemenin en önemi yollarından biri lavabo süzgeci kullanmaktır.

Yaşam alanınızda işinizi kolaylaştıracak 11 ilginç ürünü görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı