Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim Takımı Modelleri

Yatak odanız ve yatağınız için nevresim takımı modelleri arasından seçim yapmak, ev tekstili alışverişinin en keyifli kısımlarından biridir. Bir yatağı davetkar, samimi ve sıcak yapan en önemli unsurlardan biri, şüphesiz ki üzerindeki mis kokulu ve ütülü nevresim takımıdır. Baharın da gelmesi ile birlikte siz de evinizde kullandığınız nevresim takımlarına ufak bir güncelleme yapmak istiyorsanız, sezonun en popüler nevresim takımı modelleri arasından tarzınıza ve dekorasyon stilinize uygun bir model seçebilirsiniz. Gelin, evinizde çiçekler açacak bahara özel nevresim takımı modellerine yakından bakalım.

Çift Kişilik Nevresim Takımı Modelleri

Çift kişilik nevresim takımı seçerken nevresim ebatlarının yorganınızın ebatları ile birebir uyumlu olmasına, takımın içinde mutlaka en az iki adet yastık kılıfı olmasına ve çarşafın tercihen lastikli olmasına dikkat etmek gerekir. Aynı anda iki kişi tarafından kullanılacağı için çift kişilik çarşafın lastikli olması, yataktan kolaylıkla çıkmasını ve uykuda rahatsızlık vermesini engeller. Karaca Home, taç, Sarev, Soley gibi popüler ev tekstili markalarının bahara özel nevresim takımı modelleri, görülmeye değer.

Nevresim Takımı Modelleri

Yatağınızda Çiçekler Açsın

Elbette bahar ve ev tekstili dendiğinde akılda canlanan ilk şey, çiçekler oluyor. Her ne kadar artık klasikleşmiş olsa da, çiçekli nevresim takımı modelleri evinizdeki bahar coşkusunu yansıtmanın ideal yolu olmayı sürdürüyor.

Nevresim Takımı Modelleri

Toprak Tonlarının Gücü

Ne kadar avangart ya da ağır döşenmiş bir yatak odanız olursa olsun, doğal tonlarda bir nevresim takımı modeli seçmeniz hiçbir zaman yanlış bir karar olmayacaktır. Toprak tonların gücü, yatak odanıza dinginlik ve sükunet katacak.

Nevresim Takımı Modelleri

Çizgiler, Çizgiler, Çizgiler!

Bu sezon ev tekstilinde çizgilerin ve çizgili desenlerin yer bir ayrı önem taşıyor. Özellikle kırlent ve minderlerde görmeye alıştığımız çizgiler, oradan sıçrayarak nevresim takımı modelleri arasında da kendilerine yer buluyor.

Nevresim Takımı Modelleri

Gönlü Sadelikten Yana Olanlara…

Elbette bahar geldi diye sadelikten ve yalınlıktan yana olan tarzınızı rafa kaldırmak zorunda değilsiniz. Sade ve tek renk bir çift kişilik nevresim takımı modeli ile yatak odanızdaki asaleti bu bahar da sürdürmeniz mümkün. Tercihi pastel tonlardan yana kullanmakta fayda var.

Nevresim Takımı Modelleri

Bu Sezon Çok Moda: Pötikare

Pötikare desenini bu sezon sadece giyim sektöründe değil, ev tekstili alanlarında da sıklıkla görmeye başladık. Özellikle toprak tonlarının ve pastel renklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan pötikare desenler, nevresim takımı modellerinde de kendine yer buluyor.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Modelleri

Tek kişilik nevresim takımı modelleri, özellikle çocuk ve genç odalarında tercih edilen nevresim takımı modelleri arasında yer alıyor. Gençlerin özgür ve renkli ruhlarını yansıtacak tek kişilik nevresim takımı modelleri, odanın genel teması ile de uyumlu olduğu zaman dinamik ve yaratıcı bir ambiyans oluşturmaya yardımcı oluyor. Genç odası nevresim takımı modelleri arasında çocuğunuzun en sevdiği çizgi film kahramanını ya da tuttuğu takımı içeren lisanslı ürünler de bulmak mümkün.

Nevresim Takımı Modelleri

Şirin Mi Şirin Lisanslı Ürünler!

Şirinler, Arabalar, Örümcek Adam, Süpermen… Hepsi ve çok daha fazlası, tek kişilik nevresim takımı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri olan lisanslı takımlarda bir araya geliyor. Sizin favoriniz hangisi?

Nevresim Takımı Modelleri

Favori Çizgi Film Kahramanları

Lisanslı nevresim takımı modelleri arasında sıkça tercih edilen bir diğer model de çizgi film kahramanlarıyla bezenmiş olanlar. Bugs Bunny, Mickey Mouse, Tom & Jerry ve diğer Disney kahramanları bu eğlenceli nevresim takımlarında buluşuyor.

Nevresim Takımı Modelleri

Doğuştan Fanatik

Son dönemlerde özellikle bebek nevresim takımı modelleri arasında 3 büyüklerin renklerine ve armalarına sıklıkla rastlar olduk. Eğer siz de çocuğunuzun doğuştan fanatik yetişmesini istiyorsanız, futbol takımı armalı nevresim takımı modelleri tam size göre.

Nevresim Takımı Modelleri

Genç Yetişkinlere Özel…

Elbette tek kişilik nevresim takımı modelleri her zaman rengarenk, komikli ve şakalı olmak zorunda değil. Büyüyen ve olgunlaşan genç yetişkinlere özel sade ve zarif modeller de beğeni toplamayı başarıyor.

Nevresim Takımı Modelleri

Asla Modası Geçmez: Denizci Teması

Çocuk ve genç odalarında denizci temasının modasının hiç geçmediğini siz de fark ettiniz mi? Kırmızı – mavi – beyaz kombinasyonu ile göz dolduran denizci temalı tek kişilik nevresim takımı modelleri bu sezon da minik kaptanların favorileri arasında!

Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Uykuyu konforlu hale getiren birçok farklı etmen vardır ve nevresim takımının kumaşı, bunlardan bir tanesidir. Son dönemde rahatlığı ve kalitesi ile dikkat çeken nevresim takımı kumaşları arasında Ranforce kumaşlar göze çarpmaktadır. Pamuk ve saten karışımı olan bu nevresim takımları, yüzde yüz doğal hammaddeden üretildiği için terleme yapmaz ve rahat bir uyku deneyimi vaat eder.
  • Daha rahat bir uyku için özellikle sentetik oranı yüksek nevresim takımı modellerinden uzak durmak gerekir.
  • Büyük yataklarda lastikli çarşaf kullanılması, çarşafın yatağın altından kolay kolay çıkmasını engeller ve kişinin altında büzüşerek rahatsızlık oluşturmasını önlemiş olur.
  • Nevresim takımı seçiminde önemli olan noktalardan bir diğeri de iplik sayısıdır. En basit hali ile iplik sayısı ne kadar yüksekse, kumaş da o kadar yumuşak olur. Bu yüzden de satın almayı planladığınız nevresim takımının iplik sayısına özellikle dikkat etmeniz gerekir.
  • Eğer çeyizlik nevresim takımı modelleri arıyorsanız, uzun süre kullanmama ihtimalini göz önünde bulundurarak kolay kolay rengi solmayacak bir model tercih etmenizde yarar olacaktır.
  • Nevresim takımı modelleri dantelli olarak tercih edildiğinde çamaşır makinesinden ziyade elde yıkanmaları tavsiye edilir.

Nevresim Takımı Modelleri

Yatak odası dekorasyonu tüyoları için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı