Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları, hayatımızda ister partnerimiz olsun ister olmasın en özel anlarımızı geçirdiğimiz yerlerdir. Modumuz nasıl olursa olsun herkes gün sonunda başını kendi yatağına koymayı arzular. Gecelerimizi sonlandırdığımız ve her yeni güne uyandığımız yatak odası dekorasyonu için özenilmesi gereken biricik alanlardan biridir diyebiliriz. Yatak odalarının dekorasyonu kişiliğimizi yansıttığı kadar ruh halimizi de etkiler. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu önemle ele alınması gereken bir meseledir. Bu yüzden sizlerle yatak odası dekorasyonu fikirleri ve önerilerini paylaşacağız. Eğer yatak odanızı yeniden dekore etmeyi ya da ufak değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız bu yazı tam size göre!

Yatak Odası Dekorasyonu Küçük

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Eğer yatak odanız küçükse hiç dert etmeyin! Çünkü doğru dekor yapıldığında oldukça ferah ve kullanışlı bir alan yaratılabilir. Küçük yatak odası dekorasyonunun en önemli püf noktası duvarları açık tonlarda boyamaktır. Bunun yanı sıra perde olarak ağır dantel ve fonlar yerine sadece stor ya da zebra perdeleri tercih ederek odada bir sakinlik sağlamalısınız. Son olarak, mobilyalarda da minimal boylara ve açık tonlara yönelin.

Yatak Odası Dekorasyonu Duvar

Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu sadece mobilyaları alıp odaya yerleştirmekten ibaret kalmasın. Odanızın her köşenize tarzınızı ve kendinizi yansıtabileceğiniz farklılıklar katın. Bunlardan biri de tablo ve çerçeveler. Uyandığınızda görmekten keyif veya ilham alacağınız tablolarla yatak odası duvar dekorasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu Ahşap

Ahşap Yatak Odası Dekorasyonu

Son yıllarda neredeyse unutulmaya yüz tutan ahşap yatak odaları aslında zamansız ürünlerden. Otantik tarzdan vazgeçemeyenlerin tercihi olan ahşapmobilyalar yatak odalarına da hayli tarz ve stil sahibi bir görünüm kazandırıyor. Eğer geniş bir alana sahipseniz ahşap yatak odası mobilyalarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Halı ve perde de bu tarz çizgisinde gitmeyi unutmayın!

Yatak Odası Dekorasyonu Dar

Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Dar yatak odası dekorasyonu, belki de en zor dekore örneklerindendir. Dar yatak odalarında da tıpkı küçük odalarda olduğu gibi açık duvar rengine yönelmelisiniz. Bunun yanı sıra oda ölçülerinize uygun olarak gardrop yaptırabilirsiniz. Ayrıca gömmeli dolaplar ya da üst duvarlara monte edilen dolaplar da yönelebileceğiniz diğer alternatiflerdir.

Yatak Odası Dekorasyonu Beyaz

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Son yılların en revaçta olan yatak odası dekorasyon örneği olan beyaz yatak odaları, hem kullanışlı oluşu hem de alanı daha ferah göstermesi sebebiyle sıkça tercih ediliyor. Özellikle dar ve küçük bir alanı olanlar için oldukça ideal olan beyaz yatak odalarında sevdiğiniz renkte yatak örtüleri ya da perdeyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu Cibinlik

Yatak Odası Cibinlikleri İle Dekorasyon

Kendini prens ya da prenses gibi hissetmek isteyenlerin tercihi olan yatak odası cibinlikleri nostalji sevenlerin de gözdesi! Yaz aylarında sineklerden koruyan cibinlikler aynı zamanda yatak odasına da farklı bir tarz kazandırmaktadır. Genellikle tavana monte edilerek yatağın tamamını kapatan cibinliklerin sıklıkla tercih edildiği evler ise yeni gelin evleri. 

Yatak Odası Dekorasyonu Duvar Kağıdı

Yatak Odası Dekorasyonu: Duvar Kağıtları

Yatak odanızı farklılaştırmanın bir diğer yolu da duvar kağıtlarından geçiyor. Yatak odası mobilyanızın tarzına ve rengine uygun bir duvar kağıdı seçerek odanızda tarzınızı yansıtabilirsiniz. Buradaki püf nokta eğer çok büyük bir alanınız yoksa yalnızca bir duvarı duvar kağıdı ile kaplamak olacak.

Yatak Odası Dekorasyonu Aksesuar

Yatak Odası Dekorasyonu Aksesuarsız Olmaz!

Ve işte geldik, belki de dekore etmenin en zevkli kısmına! Diğer tüm alanlarda olduğu gibi yatak odalarında da aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Bu aksesuarlar; çerçeve, kokusunu sevdiğiniz bir mum ya da takı askılıkları olabilir. Odanızı hem daha zengin hem de daha stil sahibi gösterecek aksesuarlar aynı zamanda kişiliğinizi yansıtmanız için de bir fırsat…

Boş duvarları nasıl hareketlendirebileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı