Ödüllü Yarışma: Anneler Günü’ne Özel Her Güne Bir Hediye

Anneler Günü

30 yaşına geldiğimizde bile gözünde 3 yaşında olabildiğimiz tek canlı olan annelerimiz için her güne özel bir hediye fırsatı… Siz de annenize, Anneler Günü hediyesi olarak verebileceğiniz 13 farklı hediyeden birini kazanmak için bu yazının altındaki yorum bölümüne, annenizle yaşadığınız en komik, en troll anınızı  yazın ve günün hediyesini kazanma şansı yakalayın.

Yarışmaya her gün farklı  bir anınızla katılarak kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Yarışmanın katılım koşullarını görmek için tıklayın!

Doğasından mı içgüdüsünden mi, havasından suyundan mı bilinmez ama “anne olma”nın getirdiği ve hatta gerektirdiği kalıplaşmış bazı söz ve davranışlar bulunmaktadır. Kuşkusuz herkesin annesi tek ve farklıdır ancak tüm annelerin bazı konularda birebir aynı olduğunu katiyen inkar edemeyiz.

Annelerimizi belki “anne olunca anlarız”, lakin evlatken bu pek mümkün gözükmüyor. Ee hadi gelin tüm annelerin %99.9’unda bulunan şu davranışlara bir göz atalım.

1. Günün Her Anı Kulağımızda Çınlayan Anne Replikleri

Eğer yalın ayak yerlere basmamış, tabağınızdaki yemeği bitirmiş ve terli terli soğuk su içmemişseniz yazımızın devamını okumaya hak kazandınız demektir.

Şaka bir yana hani eve girdiğinizde kapıda sorulan “Geldin mi?” ile başlayan mantık ötesi anne replikleri, kayıp eşya yeri sorulduğunda, “Nereye koyduysan oradadır” ile devam eder ya, işte onlardan bahsedeceğiz. Annelerin adeta gizli gizli örgütlenip kendi aralarında oluşturdukları düşünülen tavırlar ve sözler yaşamın her alanında karşımıza çıkmakta.

“Vitamini kabuğunda” diye diye tüm meyveleri kabuğuyla sunmaktan, yenilmediğinde de “zıkkımın kökünü” ikram etmekten, Hayriye Teyze’nin kızıyla/oğluyla bizi kıyaslamaktan hiçbir zaman yorulmayan anneler, annelerimiz…

Kalben’den daha çok “her yerde saç var” diyen, eline geçtiği her eşyamıza “bunlar atılacak mı?” deyip, her şeye çöp gözüyle bakan ancak yine de bizi daima düşünüp dışarı çıkarken mutlaka “Kaç para paran var?” diye soran kıymetli annelerimiz….

Gülmeyin boşuna hiç kızlar, çünkü “Anne olunca anlarsın”ız.

2. Facebook’ta Selam Göndermekten, WhatsApp’ta Emojileri Hunharca Kullanmaktan Asla Yorulmayanlar

Facebook’ta gönderilen arkadaşlık isteğini kabul etmenizle başlar tüm macera… Ardından en güzel selfie’nizin anneniz ve akrabalarınızın muhabbet alanına döndüğünü görürsünüz. Sonra, bebekken en şabalak çıktığınız fotoğrafınızı duvarınızda ya da annenizin profil resmi olarak görmenizle şokunuz artarak devam eder. Bununla da sınırlı kalmaz elbette anneler Facebook’ta. Yemek ve ütü isteklerinizi oyunda can göndermeniz karşılığında yerine getiren anneler, sosyal medyada adeta bir gaming’e dönüşüverirler.

WhatsApp’ta da son derece aktif olan

annelerimiz daha önce hiç görmediğimiz emojileri keşfetmemiz konusunda da büyük paya sahiptirler. “Ne yapıyorsun?” cümlesinin ardından bile en az 10 emoji göndermezse içi rahat etmeyen annelerimize bizden çokça kalp emojileri…

3. Dünyanın En Yetenekli Şefleri Annelerin Değişmeyen Yemek ve Sofra Kuralları

Annelerimiz yemek hazırlarken eteklerinden çekiştirerek dahil olduğumuz büyülü mutfak dünyasının aslında her evde aynı olduğunu ve yine “Anneler Örgütü”nün belirlediği kurallar bütünün burada da var olduğunu hepimiz biliyoruz.

Hani o bulaşık makinesine yerleştirmeden önce bulaşıkları pür-i pak etmeleri, market poşetlerini kaloriferin arkasına sıkıştırıp tüm geri dönüşümcülerin ağzını açık bırakmaları, mutfaktan gelen en ufak taşma ve kaynama sesini 5 oda ötedeyken bile işitebilmeleri var ya, onlardan bahsediyoruz işte.

He bir de yemek yaparken tüm bilimsel ölçütlere meydan okumalarını, “göz kararı”nı ve “bir tutam”ı adeta bilimselleştirmelerini de unutmayalım.

4. Dünyanın En Çekilir Tribi Olan Anne Tripleri

Yine bilimsel olarak pek mümkün olmasa da her sinirlendiğinde, bizi doğuracağına taş doğurmuş olmayı dileyen annelerimizin tribi kuşkusuz ki dünyanın en minnoş ve çekilebilir tripleridir. Rica ve isteklerini yerine getirmediğimizde “İyi ben yaparım…” ile baş

gösteren ve daha da sinirlendirildiğinde “Annen değilim ben senin” cümlesiyle devam eden anne triplerinin en cevaplanamaz olanı: “Ben mi seni doğurdum sen mi beni doğurdun?” Haydaa, o nasıl soru öyle?

5. Temizlik Konusunda Eline Asla Su Dökemeyeceğimiz Gerçeği

“Aniden gelen olur, toplu dursun ev”düşüncesini kendine temizlik mottosu yapmış olan annelerimizin eline haliyle bu konuda su dökemeyeceğimiz bir gerçek. Gerek camları silerken

gerek toz alırken bir deterjanlı, bir durulu bir de kurulu silmekten, yerleri silince “kuruyana kadar odandan çıkma” diye bizi odaya mahkum etmekten, kışın bile balkon yıkamaktan asla usanmayan kıymetli annelerimiz…

6. 10 Annenin 10’unda Görebileceğiniz Tipik Davranışlar

Yazının başında da söyledik ya doğasından mı hormonundan mı bilinmez ama anne olmanın getirdiği ve belki de gerektirdiği bazı davranışlar bulunuyor. Çocuk yaşlarımızdayken “bir beden büyük olsun

seneye de giyer” ile başlayan bu tasarruf, eve gelen hediye borcamı başka bir eve giderken hediye olarak götürmekle devam eder.

Dizi, film izlerken karakterle bütünleşen ve ekran başından karakterlere gerektiğinde övgüler gerektiğinde de sövgüler savuran annelerimizin her gün merakla beklediği bir dizisi de mutlaka bulunmaktadır. Çocukken misafirliğe gittiğimizde “yemez o yemez teyzesi” diyerek tüm iştahımızı kapatan, konuşmaya çalışırsak çimdikle susturan, misafirlikte kapıdan çıkarken içerde olmadığından daha uzun sohbete tutulan annelerimize bu yıl en özel hediyeyi siz kazanın!

Eveettt, güldük eğlendik. Tüm bunlar aslında annelerimizin yalnızca en tatlı ve komik ortak özellikleri… Çünkü biliyoruz ki tüm anneler aynı zamanda koşulsuz sevme, gözünden bile sakınma, sonsuz şefkat gösterme, fedakarlığın dibine vurma gibi daha birçok ortak özelliğe sahip.

Anneler günü ne zaman sorularının kafalarda cereyan ettiği şu günlerde aslında biliyoruz ki annelerimiz bir gün

değil her gün hatırlanmayı hak ediyor. Siz de Anneler günü 2017 hediyesini kazanmak için haydi kolları sıvayın ve ona bu özel hediyelerden birini kazanarak dünyadaki en değerli anneye hediye edin. Bunun için binlercesinin içinden en komik olan anınızı bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Azıcık sesinizi yükselttiğinizde “Bak geliyor terlik!” diye masum tehditler savuran annelere en güzel Ceyo terliği kazanmak için yorumunuzu 2 Mayıs’ta paylaşın! Hediyeyi görmek için tıklayın!

Annelerimizin tipik replikleri ve çantalarından da yanı başlarından da hiç eksik etmedikleri ıslak mendileri… Anneniz için Dalin 9’lu ıslak mendil seti kazanmak istiyorsanız 3 Mayıs’ta blog’a yorum yazmayı unutmayın, hediyeyi görmek için tıklayın.

4 Mayıs’taki hediye gününde Anneler Günü hediyesi de bizden yeni annelere… Bebeğiniz için tatlış mı tatlış yenidoğan bir bebek tulumu 4 Mayıs’ta annesiyle en komik anısını anlatan taze anneye. Tulumu görmek için tıklayın.

Siz “dur” dedikten sonra bile tabağa mutlaka bir kaşık daha yemek koyan annenize Tantitoni 6 parça servis takımı kazanmak için annenizle beraber en komik anınızı 5 Mayıs‘ta bizimle paylaşın. Hediyeyi görmek için tıklamayı unutmayın.

Annelerin mutfaktaki en vazgeçilmezleri, çılgınlar gibi sevdikleri yegane eşyaları olan el havlularına Cemeteks Firuze 6’lı bambu havlu setiyle yenisi eklemek için ise 6 Mayıs’ta blog’da bizimle olun. Hediyeyi görmek için tıklayın.

Yazın tatilde herkesten önce uyanıp plaja pareosunu bırakarak  sizin için yer tutan annenize Dagi marka şık bir pareo kazanmak istiyorsanız 7 Mayıs’ta yazının altına #AnnemleBeraber en komik anım konusuyla ilgili yorum yapmanız yeterli. :) Bu şık pareoyu görmek için hemen tıklayın.

Bu Anneler Günü, tripli annelerinizin gönlünü almak için tam zamanı. 8 Mayıs’ta yazının altına yapacağınız yorum ile annenizin gönlünü şıp diye almanızı sağlayacak şık bir saat sizleri bekliyor. Bu şahane saati görmek için hemen tıklayın.

Eğer sizin anneniz de her kadın gibi takıya tokaya bir hayli düşkünse o zaman 9 Mayıs’ta yapacağınız yorumla ona güzel bir takı kazanabilir ve kaleyi içten fethedebilirsiniz. İnci küpe hediyeli kolyeyi görmek için tıklayın.

Anneler, yemeğin piştiğini anlamak için saate ihtiyaç duymaz belki ama siz “Anne beni uyandırır mısın?” dediğinizde saatten gözünü ayırmaz. Siz de annenize bu Anneler Günü’nde en güzel saati hediye etmek istiyorsanız yorumunuzu 10 Mayıs‘ta yazın. Bu şık masa saatini görmek için hemen tıklayın.

Yıllarca sizi sırtında taşıyan annenize bu Anneler Günü’nde onun sırtına yakışır şık ve konforlu Deuter Speed Lıte 20 sırt çantası hediye edebilirsiniz. Bunun için 11 Mayıs’ta yorumlarda buluşalım. Çantayı görmek için tıklayın.

Mis kokulu sosyal medya kahramanlarına eğer bir DKNY marka parfüm seti hediye etmek istiyorsanız yorum yapmanız gereken tarih 12 Mayıs…. Parfüm setini görmek için tıklamayı unutmayın!

13 Mayıs’ta yazacağınız en komik anınızla ise annelerinizin çok seveceği bir yemek termosuna sahip olma şansı yakalayabileceksiniz. Yemek taşımayı pratik hale getirecek Aladdin Bento termosu görmek için tıklayın.

Çocukken leğende başımızın üstünden kaynar sular döküp ağlayınca da kafamıza tasla vuran annelerinize Dr. Teals lavantalı rahatlatıcı duş seti hediye ederek o günleri esprili bir şekilde yad etmeye ne dersiniz?  Bunun için 14 Mayıs‘ta yorum yapmayı unutmayın. Lavantalı duş setini görmek için tıklayın. 

Tüm annelerin Anneler Günü‘nü en içten dileklerimizle kutluyor ve onlara kucak dolusu sevgilerimizi yolluyoruz.

Önceki YazıSonraki Yazı