Yaş Gruplarına Göre Karne Hediyesi Fikirleri

karne hediyesi

Küresel salgın, uzaktan eğitim ve kısıtlı sosyal yaşantı derken öğrenciler için zor bir eğitim-öğretim yılı tamamlanmak üzere. Her şeye rağmen koca bir dönemi başarıyla geride bırakan çocuklar şimdi karne hediyelerini almak için velileri sahneye davet ediyor. İyi notlar alarak sizi gururlandıran çocuklarınızı ödüllendirmek ve sonraki başarıları için onları motive etmek istiyorsanız, sıradaki çağrı n11’den geliyor.

2021 Karneleri Ne Zaman Alınacak?

Uzun bir eğitim döneminin sonuna doğru geri sayım başlarken tatil heyecanıyla yanıp tutuşan çocuklar karnelerini ne zaman alacağını merak ediyor. E tabii ebeveynler de özenle seçecekleri hediyeler için ne kadar zaman kaldığını bilmek istiyor. 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine ait dersler 2 Temmuz’a kadar sürecek olsa da karnelerin 18 Haziran Cuma günü verilmesi bekleniyor.

anaokulu karne hediyesi

Anasınıfı Öğrencileri için Karne Hediyesi Fikirleri

Öğrenim döneminin başında olduklarından karne hediyesi anasınıfı öğrencileri için pek bir anlam ifade etmeyebilir; fakat becerilerinin ödüllendirilmesi onları kesinlikle daha fazla motive ediyor. Uygulamalı ve eğlenceli etkinliklerden keyif alan meraklı anasınıfı çocukları için karne önerileri şu şekilde:

scooter

Scooter

Scooterlar sadece çocukları değil yetişkinleri de keyifli bir deneyimin içine sürüklüyor. Bu nedenle karne hediyesi ne alınır diye merak edenlerin ilk tercihleri eğlenceli tasarımlara, canlı renklere ve parıldayan LED ışıklara sahip scooter seçeneklerinden yana oluyor. Çocukların çevrelerini yorumlama ve denge kabiliyetlerinin gelişimine de katkıda bulunan scooter modelleri minik öğrenciler için harika bir hediye olabilir.

bahçe oyuncağı

Bahçe & Plaj Oyuncakları

Küçük çocuklara karne hediyesi olarak verilen popüler şeyler arasında oyuncaklar ilk sıralarda yer alıyor. Eğitim için yalnızca kitap ve boya kalemlerinin değil, yaratıcı oyuncakların da önemli bir role sahip olduğunu bilen ebeveynleri heyecan verici alternatifler bekliyor. Açık alanda keyifli vakit geçirebilecekleri frizbi, uçurtma, salıncak, su tabancası ve diğer bahçe ve plaj oyuncakları ile çocukları yeni deneyimlerin keşfine çıkarabilirsiniz.

eğitici oyuncak

Eğitici Oyuncaklar

Anasınıfı öğrencilerinin yakından tanıdığı eğitici oyuncaklar, karne hediyesi konusunda kararsız kalanlar için öğretirken eğlendiren alternatifler sunuyor. Duyusal ve zihinsel becerilerin gelişimine katkıda bulunan oyuncaklar müzikten sanata, matematikten doğaya kadar farklı ilgi alanlarına hitap ediyor. Karne hediyesi ne alabilirim diye uzun uzun düşünmeye gerek kalmadan aradığınızı bulabileceğiniz eğitici oyuncaklar ile çocuklarınızın potansiyelini keşfedebilirsiniz. 

İlkokul Öğrencileri için Karne Hediyesi Önerileri

Eğitim hayatının belki de en yoğun öğrenme dönemini geride bırakan ilkokul öğrencileri, karne hediyelerinin heyecanıyla yatıp kalkıyor. Onlar karne hediyesi ne istesem diye düşünürken siz daha erken davranıp sürprizinizi şimdiden hazırlamaya başlayabilirsiniz. 

paten

Paten

Havalar ısındıkça çocuklar da kendilerini sokağa atmanın yollarını arıyor. Onları spor ve eğlenceyi bir arada sunan bir karne hediyesi ile karşılamak istiyorsanız, tekerlekli paten modellerini değerlendirebilirsiniz. Patenler öğrenme sürecinden uygulama aşamasına kadar ilgilerini uzun süre boyunca çekebilen sayılı hediyeler arasında yer alıyor. Başlangıçta dört tekerlekli modelleri tercih ederek çocuğunuzun paten sürmeyi daha hızlı öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

şişme

Deniz ve Havuz Ürünleri

Eğitim dönemi sonlanırken çocuklar yalnızca karneleri için değil, yaz tatilinin eğlenceli atmosferine dahil olmak için de sabırsızlanıyor. Bu nedenle deniz ve havuz ürünlerinden oluşan bir karne hediyesi ilkokul çağındaki çocuklar için fazlasıyla mutluluk verici olabilir. Çocukların renkli dünyasından izler taşıyan deniz ve havuz ürünleri arasında yüzme simidi, deniz yatağı ve şişme havuz gibi heyecan verici seçenekler yer alıyor.

kurbagalar-sicak-cikolata-icer-mi

Okuma Kitapları

Okumayı henüz öğrenmiş ve tutkulu bir merak duygusuna sahip çocukların tatildeki en iyi arkadaşları okuma kitaplarından oluşuyor. Çocukların ilgisini çekebilmek için birbirinden keyifli masal ve hikayelerden oluşan okul çağı kitapları, hayal gücünü besleyerek onları çok yönlü düşünmeye hazırlıyor. Karne hediyesi hazırlama sürecinde listenizi eğlenceli bir kitap setiyle süsleyerek hızlı okuma becerilerine katkıda bulunabilirsiniz.

ortaokul karne hediyesi

Ortaokul Öğrencileri için Karne Hediyesi Fikirleri

Çocuklar büyüdükçe alışkanlıkları, ilgi alanları ve zevkleri de büyük oranda değişiyor. Ortaokul çağındaki bir çocuğa karne hediyesi ne alınır diye düşünürken bu faktörleri göz önüne almak gerekiyor. 11-14 yaş grubundaki çocuklar için öne çıkan karne hediyeleri şu şekilde: 

bisiklet

Bisiklet

Sportif becerileri şekillenmeye başlayan ortaokul çağındaki çocukları eğlenceli bir hobiyle tanıştırmak istiyorsanız, bisiklet en iyi seçenek olabilir. Dört tekerlekli bisiklet dönemi geride kaldığına göre seçim yaparken bu yaş grubuna uygun boyut seçeneklerine yönelmek gerekiyor. Tabii kendilerine sunulanı sorgulamadan kabul etme yaşını çoktan geçtikleri için seçim yapmadan önce onların da fikrini almayı deneyebilirsiniz.  

kaykay

Kaykay

Tekerlek üzerinde süzülmekten keyif alan çocukları anlayışla karşılamak gerekiyor; zira minimum eforla maksimum eğlencenin formülünü bulmuş durumdalar. Düz zeminde heyecan verici bir eğlence, engebeli yollarda ise yeni hamleler geliştirme fırsatı sunan kaykay seçenekleri tam da buna hizmet ediyor. Eğlenceli olduğu kadar mücadele ruhunu açığa çıkaran böyle bir karne hediyesi ortaokul çağındaki çocuklar için en iyi tercih olabilir.

gitar

Müzik Aleti

Çocukların duyusal ve görsel zevkleri henüz küçük yaşlarda gelişiyor. Karne hediyesi olarak müzik aletlerini tercih ederek onları hayatları boyunca tutkuyla sarılacağı bir hobiyle tanıştırabilirsiniz. Tınılarıyla evinize mutluluk getirecek müzik aletleri için gitar, piyano, kalimba, melodika ve ksilofon gibi seçenekler arasından ilgi duyacağını düşündüğünüz bir tercih yapabilirsiniz.

Lise Öğrencileri için Karne Hediyesi Önerileri

Söz konusu lise öğrencileri olunca, beğeniyle karşılanan bir karne hediyesi seçmek diğerlerine göre daha zorlayıcı olabilir. Lise çağındaki gençler yaşam beklentileri ve estetik algılarıyla yetişkinlere benzer zevk anlayışları taşıyor. Lise öğrencilerine karne hediyeleri alırken aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

kamp çadırı

Kamp Malzemeleri

Lise çağındaki gençlere hitap eden bir hediye fikri arıyorsanız, özgür ruhlarına atıfta bulunan keyifli kamp malzemelerini tercih edebilirsiniz. Böylece üniversite hayatı öncesinde ihtiyaçlarını kendi başlarına karşıladıkları bir yalnız yaşam oryantasyonuna teşvik edebilirsiniz. Tabiatla baş başa kaliteli bir zaman geçirmek tasarlanan kamp malzemeleri arasında çadır, uyku tulumu, mat, şişme yatak ve mutfak ekipmanları gibi seçenekler dikkat çekiyor. 

ayakkabı

Spor Giyim & Ayakkabı Ürünleri

Çocukluktan gençliğe adım atarken estetik algılar ve konfor beklentileri önemli ölçüde gelişiyor. Hal böyle olunca göz kamaştıran tasarımlar ve rahatlığıyla öne çıkan spor giyim ve ayakkabı ürünleri lise öğrencilerinin favorileri arasında yer alıyor. Çocuğunuzu hiç beklemediği bir karne hediyesiyle mutlu etmek istiyorsanız; ilgi duyduğu spora ait bir ayakkabı modelini, tuttuğu takımın formasını veya kullanışlı spor aksesuarlarını tercih edebilirsiniz. 

ipad

Telefon & Tablet 

Lise çağındaki gençler doğdukları andan itibaren teknolojiyle iç içe bir dünyanın merkezinde yaşıyor. Haliyle onlar için karne hediyesi telefon ve tablet gibi elektronik ürünleri çağrıştırıyor. Uzaktan dersler ve online sınavlarla eğitim hayatının da ayrılmaz bir parçası olan telefon ve tablet modelleri ile öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Her başarı takdir edilmeye değer; çünkü karşılıksız kalmayan her başarı yarınlar için heyecan verici sonuçlara dönüşüyor. Siz de anasınıfından liseye kadar öğrenme tutkusunu hiç kaybetmeyen çocukları şık bir karne hediyesiyle tebrik ederek sonraki kazanımları için onları motive edebilirsiniz.

Bu içeriği sevdiyseniz “Çocuk Kitapları” yazımız da ilginizi çekebilir!

Önceki YazıSonraki Yazı