Eski Kazakları Değerlendirme Yöntemleri

Eski Kazakları Değerlendirme Yöntemleri

Eski kazaklar belki o halleriyle artık giyilmeye müsait değiller ama kaliteli yünü çöpe atmak da olmaz. “Eski kazaklardan neler yapılır?” diye sorarsanız pek çok cevap alabilirsiniz. Hazır sonbahar ayları kapıya dayanmışken eski kazakları değerlendirme ve onları o halleriyle kullanma işine girişmeye ne dersiniz?

Eski Kazakları Değerlendirme Battaniye

Patchwork Battaniye

Eski kazakları değerlendirme yöntemleri arasında tabii ki en popüleri patchwork battaniye! Battaniye yapmak için tek bir kazak yeterli değil elbette. İstediğiniz boyutta bir battaniye yapmak için önlü arkalı en az dört beş kazağı gözden çıkartmanız gerekebilir. Bunları kare ve dikdörtgenler halinde birbirine dikerek patchwork tarzı bir battaniye elde edebilirsiniz.

Eski Kazakları Değerlendirme Eldiven

Tarz Bir Çift Yün Eldiven

Eski kazaklardan eldiven yaparken beş parmaklı bir model değil de, daha çok “mitten” denilen ve sadece başparmağı ayrı olan eldivenlerden yapmanız daha kolay olacaktır. Sonuç da daha sevimli olacaktır, inanın bize. Bir taşta iki kuş tüyosu verelim: Battaniyeden artan eski kazakların kolları işinize yarayabilir.

Eski Kazakları Değerlendirme Yastık

Süs Yastığı

Eski kazaklarınızı değerlendirirken bir yandan da ev dekorasyonunuz için sevimli mi sevimli parçalar elde edebilirsiniz. Piyasada satılan ve yün kumaştan üretilen süs yastıkları ziyadesiyle pahalı. Neden eski bir kazağı değerlendirip kendi zevkinize ve dekoraysonunuza uygun bir yastık elde etmeyesiniz ki?

Eski Kazakları Değerlendirme Yelek

Miniğe Yelek

E eski kazakları değerlendirme demişken en pratik parçadan bahsetmeden olmaz. Eski bir kazağın kollarını nizami bir biçimde keserek çocuğunuz için sevimli bir yelek oluşturmanız mümkün. Üstelik kollardan arta kalan parçalar ile yine miniğiniz için küçük birer mitten eldiven yapmanız da 3 dakikanızı alır.

Eski Kazakları Değerlendirme Kupa Kılıfı

Kıskandıran Kupa Kılıfı

Eski kazaklardan sadece giyim değil dekorasyon parçaları da çıkarabilirsiniz. Kupa kılıfları bir yandan ellerinizi ısıtırken bir yandan da kupadaki sıcak içeceğin eliniz yakmasını önler. Bir kazaktan epey kupa kılıfı çıkarabilirsiniz.

Eski Kazakları Değerlendirme Laptop Kılıfı

Son Trend Laptop Kılıfı

Eski kazaklardan yapabileceğiniz başka bir şey de laptop, yani dizüstü bilgisayar, notebook veya tablet kılıfı. Yün tablet kılıfı için milimetrik ölçüler almanıza da gerek yok çünkü bir miktar esneme payı da var. Eski kazakları değerlendirme yöntemleri arasında en popüleri, belirtmiş olalım.

Karton kutuları atarken içi cız edenler buraya: Karşınızda karton kutuları değerlendirme yöntemleri!

Önceki YazıSonraki Yazı