Çizme Kombinleri

Çizme Kombinleri

Kış kombinleri dendiğinde kadınların en sevdiği kombinlerden bir tanesi elbette çizme kombinleri. Şık eteklerden rahat kot pantolonlara, kışlık elbiselerden trend şortlara birbirinden farklı parçayı kullanarak kombinleyebileceğiniz çizme modelleri, dolabınızdaki en çok-yönlü parça olmak üzere sizleri bekliyor. Birbirinden şık ve kolay çizme kombinleri ile karşınızdayız.

Çizme Kombinleri

1. Uzun Çizme Kombinleri

Elbette çizme dendiğinde akla ilk olarak klasik, uzun, dizaltı çizmeler geliyor. Özellikle yağmurda ve çamurda zarar görmemesi açısından kışlık çizme kombinlerinde çoğunlukla deri çizmeler tercih ediliyor. Pantolon, etek ya da elbise… Deri çizme kombinlerinde seçim sizin!

Çizme Kombinleri

2. Pantolon Çizme Kombinleri

Yine çizme kombinleri dendiğinde akla gelen bir diğer kombin de kot pantolon çizme kombini oluyor. Kış aylarının belki de en rahat ve zahmetsiz kıyafetlerinden biri olan bu kombin, salaş ve bol bir yün kazakla bir araya getirildiğinde adeta klasik kış modasının temsilcisi haline geliyor.

Çizme Kombinleri

3. Elbise Çizme Kombinleri

Her ne kadar çoğumuz soğuk kış aylarında elbise giymekten çekiniyor olsak da, doğru parçalar ile birleştirildiğinde elbise ve çizmeler harika birer alternatif oluşturuyor. Önemli olan elbisenizi kışa uygun şekilde modifiye etmek ve elbette altınıza sizi soğuktan koruyacak, kaliteli bir külotlu çorap giymek.

Çizme Kombinleri

4. Yağmurluk Çizme Kombinleri

Çizme demek, aynı zamanda yağmurlu, rüzgarlı ve sulu havalardan korunmak demek. Sizi kış soğuklarından bir yağmur çizmesinden daha iyi ne koruyabilir ki? Sade siyah bir tayt, spor bir sweatshirt ve şık bir bere ile oluşturacağınız kombininizi en inatçı yağmurlar bile durduramayacak!

Çizme Kombinleri

5. Kovboy Çizme Kombinleri

Kovboy çizme modellerinin 2000’lerde kaldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Doğru parçalar ile bir araya getirildiğinde kovboy çizmelerinin modada hala yeri var. Özellikle kot ceket, kot pantolon ya da kot gömlekle kombinlendiğinde “patlayan” kovboy çizme kombinleri, kuru soğuklar için ideal.

Çizme Kombinleri

6. Dizüstü Çizme Kombinleri

Riskli çizme kombinleri arasında en başta dizüstü çizme kombinleri geliyor. Etek çizme kombinleri yaparken bu çizme modellerini kullanmak oldukça elverişli hale geliyor. Süet çizmeler daha konforlu bir kullanım vaat ederken uzun deri çizmeler daha asi bir görüntü oluşturmanıza imkan tanıyor.

Çizme Kombinleri

7. Etek Çizme Kombinleri

Etek çizme kombinleri oluştururken etek-çizme arasındaki altın oranı tutturmak çok önemli. Bu kombini yaratırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise mutlaka etek ile çizme arasında ufak da olsa bir ten payı bırakılması. Bunun dışında dilediğiniz eteği dilediğiniz çizme ile kombinlemekte özgürsünüz!

Çizme Kombinleri

8. Topuklu Çizme Kombinleri

Bir diğer riskli çizme kombini de topuklu çizme ile yapılan kombinler. Topuklu çizme modelleri, hali hazırda iddialı bir ayakkabı olduğu için bu kombini oluştururken olabildiğince sade ve yalın parçalar seçmekte fayda var. Topuğun ince mi kalın mı olduğu da diğer parçaların seçiminde önem taşıyor.

Çizme Kombinleri

9. Tayt Çizme Kombinleri

Özellikle 2010’ların başında bir patlama yaşayan tayt çizme kombinleri, günümüzde aynı seviyede olmasa da popülerliğini sürdürüyor. Salaş pazar kahvaltılarında ya da yakın arkadaş ziyaretlerinde tercih edilebilecek bu kombin, soğuk ve yağmurlu bir günde sizi “Ne giysem?” derdinden kurtarıyor.

Kışın hayatınızı kurtaracak tayt kombinleri için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı