Sandalet Modelleri

Sandalet

Yazın havaların daha geç kararması ve daha keyifli olması nedeniyle günlerimizin daha büyük bir kısmını ev dışında geçirmeye başlarız. Dışarıda daha çok vakit geçirmek demek daha çok ayakta kalmak, daha çok yürümek yani ayaklarımıza yaptığımız baskının daha çok artması demek. Bu tür zamanlarda ayaklarımızı ne kadar rahat ettirmeyi başarırsak bedenimizi de aynı ölçüde rahat ettirmiş oluruz. Uzmanlar ayaklarda mantar oluşumunu ve onun beraberinde getirdiği ayak kokusunu önlemek için yaz aylarında açık ayakkabı giyinilmesini öneriyor. Açık ayakkabılar ayaklarımızın hava almasına ve büyük oranda daha az terlemesine yardımcı olmakta. Bizler de bu yazımızda 2016 yazının en trend sandaletlerini sizlere tanıtarak hem şık hem de rahat yeni alternatifler üretmeyi hedefledik. Sandalet modelleri, ilk olarak erkekler ve kadınlar için olmak üzere ikiye ayrılabilir. Önceliği görece daha az çeşidi olan erkek sandalet modellerine verelim.

Erkek Spor Sandaletleri

Erkek Spor Sandalet

Bu erkek sandalet modelleri genellikle spor mağazalarında daha rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerdir. Önleri daha kalkık ve malzemesi deriden daha dayanıklı olan bir malzemedir. Yaz aylarında doğa yürüyüşlerine giderken ya da rafting gibi diğer spor aktivitelerine katılırken tercih etmek isteyeceğiniz sandalet modelleridir.

Klasik Model Sandaletler

Erkek Klasik SandaletGenellikle deri malzemeden üretilen bu sandaletleri de kendi içlerinde ikiye ayırabiliriz: Önü kapalı sandaletler ve önü açık sandaletler. Önü kapalı olan sandaletler genellikle tarzınıza daha ciddi bir hava katar. Önü açık olan sandaletler ise hem daha rahattırlar hem de günlük kullanımınız için daha uygundurlar.

Erkek sandalet modellerinin aksine kadın sandalet modelleri daha çeşitlidir. Şimdi de bu modellere bir göz atalım.

Kadın Spor Sandaletleri

Kadın Spor Sandalet

Kadınlar için spor sandalet modelleri erkekler için tasarlanmış olanlarla benzer özellikler gösterirler. Günlük kullanım için uygun oldukları kadar spor yaparken giymemiz için de son derece uygundurlar. Ayağın büyük kısmını açıkta bırakacak şekilde ortopedik olarak üretilmişlerdir. Böylece suya girmeniz gereken bir aktivitede bulunduğunuzda ayakkabınızı çıkarmanıza gerek kalmaz ve böyle bir durumda malzemesi çabuk kurur.

Önü Kapalı Sandalet Modelleri

Kapalı Sandalet

Bu modeller diğerlerinin aksine ayaklarımızın ön kısmını kapatır ve böylece bir taraftan ayaklarımızın hava almasına izin verirken diğer taraftan da ayaklarımızı dışsal etkilere karşı koruyabilir, örneğin gün boyu dışarıdaysak ayaklarımızın daha az kirlenmesini sağlayabilir. Ayrıca dışarıda belirttiğimiz gibi tarzımıza daha ciddi bir görüntü katar.

Deri Bantlı Sandaletler

Tarzına biraz daha farklı ve indie bir hava katmak isteyenler için vazgeçilmez bir model olan bu sandaletler pek çok genç kadının dolabının vazgeçilmez bir parçasıdır. Günlük kullanımlarınız için son derece uygundur ve diğer sandaletlere oranla biraz daha kalın tabanlı ayakkabılar oldukları için ayakta geçirdiğiniz uzun saatler boyunca sizi rahat hissettirir.

Parmak Arası Sandaletler

Parmak Arası Sandalet

İnce tabanları ve bantlarıyla ayağınızın büyük bir kısmını açık bırakan bu sandaletler yaz aylarında en çok tercih edilen modellerdir. Renkli ve sıra dışı tasarımları sayesinde size farklı bir hava katabilirler.

Gladyatör Sandalet Modelleri

Gladyatör Sandalet

Tarzına farklı bir hava katmak isteyenlerin diğer bir vazgeçilmezi olan bu sandalet modelleri dize kadar çıkan deri bağcıkları sayesinde Roma dönemlerinden kalma esintileri sokaklarımıza kadar taşıyorlar. İşte gladyatör sandalet modellerine güzel bir örnek.

Önceki YazıSonraki Yazı