Popüler Dövme Modelleri

Dövme Modelleri

İnsanlarla önce bedenimiz aracılığıyla ilişki kurarız. Bir kişinin dış görünüşü kendisini nasıl tanımladığıyla, kimliğiyle ve başkalarıyla olan ilişkileriyle çok yakından ilgilidir ve tüm bu faktörlere göre şekillenir. Bedeni süslemek de tüm bu faktörlerle bağlantılı olarak çok eski zamanlardan bu yana süren bir gelenektir. Dövme modelleri bu beden süslerinin ve sanatının en yaygın türlerini oluştururlar. Yani, bedeninizi bir tuval gibi kullanarak üzerinizde bir sanat eseri taşıyabilirsiniz.

Modern insanlar bedenlerinde taşıdıkları sembollerle hem kendi kimliklerini ifade alanı buldular hem de estetik ve çekici görünmenin yeni yollarını keşfettiler. Dövme fırtınası öyle sert esmekte ki etrafınızda mutlaka dövme yaptırmayı düşünen birileri vardır. Belki de dövme yaptırmayı düşünen, farklı dövme modelleri arayan kişi sizsinizdir. Dövme yaptırmayı düşünmek zaten karmaşık bir süreçtir; bedeninizde uzun süre taşıyacağınız bir sembolde karar kılmak zordur. Bu nedenle önce daha küçük dövme modelleriyle başlamak isteyebilirsiniz.

Biz de karar sürecinde işinizi kolaylaştırmak için farklı dövme modelleri listesi hazırladık. Hadi başlayalım!

1. Roma Rakamları

roma rakamları
Kaynak: stylecraze.com

Rihanna’nın boynundan omzuna doğru doğru uzanan bu dizi hem sade hem de ilginç dövme modelleri arasında yer alsa iyi olur diye düşündük. Rihanna’nın dövmesi, en yakın arkadaşı Melissa’nın doğum tarihiymiş. Siz de sizin için önemli olan bir tarihi roma rakamlarıyla vücudunuz istediğiniz bir bölümüne dövme olarak yaptırabilirsiniz.

2. Romantik Kır Çiçekleri

çiçek
Kaynak: elle.pl

Daha sade, daha minimalist, daha romantik… İçe kapanık biriyseniz bu türden romantik dövme modelleri kişiliğinizi daha iyi yansıtacaktır. Üstelik çok da sevimli!

3. Kediciler Hazırlansın!

Kedi
Kaynak: fabulousdesign.net

Seviyorum, besliyorum, öpüyorum, kokluyorum ama yetmedi, dövmesini de yaptıracağım diyenler için en güzel kedi dövmelerinden biri.

4. Minimalist ve Erkeksi

tüy
Kaynak: maxmayo.com

Bütün vücudu kaplayan dövme modelleri erkeklerde oldukça çekici dursa da, minimalist desenlerden şaşmayanlar için tüy gibi hafif bir dövme modeli.

5. Sırtınızda Gelincikler

gelincik
Kaynak: cuded.com

Çiçekli dövmeler her zaman popüler dövme modelleri arasında yer alır ancak her çiçek değil elbette. Gelincik gibi hem sevimli hem de asil bir çiçeğin dövmesini sırtınızda taşımak estetik açısından pek göz doyurucu.

6. Geometrik Çizgiler

geometrik
Kaynak: refinery29.com

Yarısı desen yarısı geometrik çizgiden oluşan bu ilginç dövme, son dönemin modern dövme trendlerini yansıtmakta oldukça başarılı. Boyutuna kendiniz karar vererek kolunuzun üst ya da alt kısımlarında da çok güzel duracağından eminiz.

7. Kök Salmayı Sevenler İçin…

Ağaç Dövme modeli
Kaynak: vi.sualize.us

Boyun dövmeleri genelde bu kadar uzayarak sırta inmez ancak bu güzel ve ilginç dövme sınırları aşmayı ve kök salmayı sevenler için.

8. Kime Göre Neye Göre?

Farklı dövme modelleri arayanlar için bu dövme bir klasik olabilir. Her bir harfin farklı yönlere bakması dövmenin anlamını da derinleştiriyor. Perspektif dediğimiz şey de böyle bir şey zaten: değişken ve derin. İlginç dövmeler listesinde en üst rütbelerde olmayı hak ediyor!

9. Gezegenler

gezegen
Kaynak: refinery29.com

Bir kolunuzda Ay’ın evreleri, diğer kolunuzda gezegenler. Renkli dövme modelleri içinde en güzellerinden biri. Neticede hepimiz yıldız tozu değil miyiz?

10. Ayak Bileğinizde Dünya

dünya
Kaynak: tattoorevolution.com

Ayak bileğine dövme yaptırmak son yıllarda oldukça popüler fakat daha görünür bir yere dövme yaptırmak isterseniz, bu sevimli olduğu kadar artistik dövme el bileklerinizde de çok güzel durabilir. Dövmeye yeni başlayanlar için çıtayı yükselten bir tasarım!

11. Dirseklerde Zen Rüzgârı

dirsek
Kaynak: tattooideas247.com

Mistik Doğu’ya ilgi duyuyorsunuz ve mandala sizin için vazgeçilmez. Hissettirdiği huzur ve evrenle bütünleşme sembollerini vücudunuzda taşımak isterseniz, dirseklerinizi kaplayan mandala dövmeleri aradığınız dövme modeli olabilir.

Pekiyi ya siz hiç akıllı dövme diye bir şey duydunuz mu? Şimdi öğrenme vakti!

Önceki YazıSonraki Yazı