2017 Modası

2017 Moda

Moda adeta yaşayan bir organizma gibidir, kendisini güncellemediği bir sezon dahi bulamazsınız. Dolayısıyla, her sezon için farklı moda trendleri ile karşılaşıyoruz. Bir sonraki yıla ve mevsimlere damgasını vuracak olan moda trendi New York, Paris gibi metropollerde düzenlenen moda haftası etkinlikleri ile duyuruluyor. 2017 bahar modası da henüz 2016 yılının sonbaharından belli olmuştu. Ünlü modacılar ve markalar 2017 bahar aylarına imzasını atacak bahar modası için hazırlıklarını çoktan yapmış, en iddialı ve en göz alıcı parçaları moda tutkunlarına tanıtmıştı. Bu yazımızda 2017  modası hangi eksende gelişecek, sokaklarda hangi moda trendi yaygın olacak, ana hatlarıyla aktaracağız.

2017 Modası 101: Parlak renkli çizgiler…

2017 Bahar Modası

2017 modası sayesinde sokaklar gökkuşağı gibi olacak desek yeri. Enine, boyuna, ince kalın –her türden ve her boyuttan çizgiler 2017 bahar modası yönünü belirleyen en önemli unsurlardan biri. Eğer çizgili elbiselerden vazgeçemeyenlerdenseniz, 2017  modası size rengârenk ve çeşit çeşit çizgili modeller sunuyor.

Gömlek modellerinde düşük omuz trendi…

2017 Bahar Modası

Modacılar ve stil yaratıcıları her sene çeşitli gömlek modelleri ile karşımıza çıkıyor. Gömleklerin hem günlük tarzda hem de profesyonel görünüşteki etkisi başka çok az parçada var. 2017 bahar moda trendleri gömleklerde tek omuzlu ya da düşük omuzlu modellere işaret ediyor. Aynı zamanda 2017  modası için bir diğer trend de gömlek elbiseler. Rahat, salaş, sokağa ve şehre uygun bu gömlek modelleri bahar aylarında tarz ve rahatlığı bir arada yakalamanızı sağlayacak.

Slogan tişörtler yeniden aramızda…

2017 modası için belirleyici olan bir diğer unsur da slogan tişörtlerin geri dönüşü. Slogan tişört modelleri 2017 bahar modası adeta sizin yerinize konuşacak olan giysiniz. Bazen bir tişört bütün konuşmayı başlatır (ya da bitirir – belki de hiç başlatmaz); işte 2017 bahar modası size slogan tişörtler ile herkesin kim olduğunuzu tanımasına imkân veriyor.

Spor ayakkabıların şık davetlerde boy gösterdiğine tanık olacağız.

Gündelik kullanım için aldığınız spor ayakkabılar 2017 bahar modası ile birlikte davet salonlarına da giriyor. Özellikle ADİDAS gibi markaların daha klasikleşmiş ve nostaljik görünümlü spor ayakkabı modelleri 2017 bahar modası ile uyumlu bir dış görünüm ve stil için ideal olabilir.

Romantik yamalar…

2017 bahar modası için biraz hippi tavırlı desek yanılmış olmayız herhalde. Renk renk çeşit çeşit kumaşlardan yamalı bir görünüm 2017 bahar modasını belirleyen başka bir akım olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle rahat ve salaş elbiseler konusunda yamalı, karmaşık ama aynı zamanda da şık olan bu eğilimi görmek mümkün.

Pembenin cesur tonları…

2017 Bahar Modası

2017 bahar moda trendlerinde pembenin canlı, şeker tonlarını görüyoruz. Dememiz o ki gardıroplarınız şeker pembeye doyacak. Sadece şeker pembe değil elbette, fuşya, çilek pembe, gül kurusu ve parlak pembe gibi pembe tonları da 2017 bahar moda trendleri açısından bol malzeme sağlıyor.

Sıcak, canlı bir sarı…

2017 Bahar Modası

80’lerin ışıltısı da geri döndü!

2016 için İspanyol paça vb. derken 70’lere bir dönüş yapmıştık. Şimdi 2017 bahar modası ile 80’lerin ışıltılı, yanar döner havasına geçiş yapıyoruz. Dramatik katlar, şişkin kollar ve ışıltılı kumaşlar 2017 bahar modası için vazgeçilmez.

Doğru parfümü mü arıyorsunuz? Estee Lauder Aerin Parfüm Serisi ile henüz tanışmadınız sanıyoruz!

Önceki YazıSonraki Yazı