İspanyol Paça Modası

İspanyol Paçalar

İspanyol paça pantolon modelleri ve taytlar 2015 yılının yaz aylarında hayatımıza ve giysi dolaplarımıza yavaşça giriş yapmaya başlamıştı. Modanın belirli aralıklarla kendisini tekrar ettiği gerçeği bir yana, İspanyol paça yeniden moda trendleri arasında boy göstermeceğe benziyor.

Donanmadan Hippilere İspanyol Paça Pantolonlar

İspanyol Paça
Kaynak: jadato.net

İspanyol paça pantolonların tarihi de oldukça ilginç. Sanılanın aksine, ünlü bir modacının aklına gelip de tasarladığı bir moda değil İspanyol paça. İspanyol paça pantolonların tarihi taa 1800’lü yıllara dayanıyor. O dönemde Amerika Birleşik Devletleri donanmasındaki askerlerin üniforma olarak giydiği İspanyol paça pantolonların modadan başka bir anlamı var elbette. Donanmadaki askerlerin botlarını rahatça giyip çıkarabilmeleri için tasarlanan İspanyol paça pantolonlar, aynı zamanda ıslanan paçaların kolayca sıvanabiliyor olması yönünden de avantajlıymış. Aslında, İspanyol paça söz konusu olduğunda bizim de hâlâ aynı avantajlardan yararlandığımız oluyor tabii.

İspanyol Paça Pantolon
Kaynak: youresopretty.com

İspanyol paça tayt ve pantolonların moda dünyasına bugünkü bildiğimiz tasarımlara benzer şekillerde girişi ise 1960’lı ve 1970’li yıllara denk geliyor. 1960’lı yıllarda Avrupalı kadınlar arasında popüler olan İspanyol paça modası, 1970’lerde Amerika’yı kasıp kavuruyor. İspanyol paça deyince çoğu insan gibi benim de aklıma püskülleri, salaşlıkları ve olabildiğince rahat ve hafif halleriyle Hippi Hareketi geliyor. İspanyol paça demek aslında çoğumuz için Hippiler ve festival ruhu demek. Ancak İspanyol paçanın da anlamı çağımıza uygun olarak genişliyor. Rahatlığı ve salaşlığı baki kalsa da, artık gündelik hayattan tutun resmi toplantılara kadar pek çok mekâna ve çevreye uyum sağlayabilecek İspanyol paça pantolon ve tayt modelleriyle karşı karşıyayız. Nasıl sevinmeyelim!

1970’lerden Bugüne

İspanyol Paça Modası
Kaynak: nuovees.com

İspanyol paça pantolonlar 1970’li yıllarda çok popüler olduktan sonra bir tür gerileme dönemine girdi. Buna da modanın cilvesi desek yanlış olmaz. Ancak modada bir retro (geriye dönüş) eğilimi seziliyor ve İspanyol paçalar 2010’lu yılların ikinci yarısında yeniden kadınların gözdesi olmaya başlıyor.

İspanyol paça modası da tahmin edileceği gibi gitgide çeşitleniyor. İspanyol paça kot pantolonlar, İspanyol paça kumaş pantolonlar ve İspanyol paça taytlar birbirinden şık modellerle karşımıza çıkıyor bu yıl. Rengârenk, canlı ve hareketli modellerden tutun da, sade, şık ve ciddi bir kombin oluşturabileceğiniz pantolon ve taytlar kendine özgü bir stil yaratmak isteyenler için birebir. Likralı (esneyen) kumaşlarla yapılan İspanyol paça pantolonlar her koşulda rahatlık sağlayacağa benziyor. Özellikle hem şık hem rahat olmak, hem de genç ve dinamik görünmek için tercih edilen İspanyol paçalar, vaadinin hakkını da veriyor.

İspanyol paça modasının çoğu kadını memnun edecek bir başka yönü daha var. İspanyol paça bir dokunuşla sizi olduğunuzdan zayıf ve uzun gösterme becerisine sahip. Eğer geniş kalçalarınız varsa, İspanyol paça pantolonlara güvenin. Bacaklarınız daha ince ve uzun görünsün istiyorsanız, İspanyol paça yine imdadınıza yetişiyor. Burada küçük bir hatırlatma da yapalım: yine de en güzeli, vücudumuzu da İspanyol paça modasını da oldukları gibi sevmek! İspanyol paça giymek istiyorsak, giyeceğiz, diyebilmek.

Tam da İspanyol paça modası zirve noktasındayken, her gün yeni ve birbirinden güzel pantolon ve tayt modelleri çıkarken, bu yazı doya doya İspanyol paça giymeden kapatmayın diyoruz. Düğünde, bayramda, mezuniyette, sahilde serbestçe salınırken, kendi tarzınızı ve şıklığınızı yaratmanız bu yaz İspanyol paça modasını takip etmenizle mümkün.

Geçmişin asi ruhunu günümüzün profesyonelliğiyle birleştiren ve göz alıcı kombinler yaratmamıza olanak tanıyan milenyumun İspanyol paça pantolonlarına dolabınızda geniş bir bölüm ayırmanızı şimdiden tavsiye ediyoruz.

Önceki YazıSonraki Yazı