Yaz Dizileri 2016

Yaz aylarının vazgeçilmesi olan yaz dizileri bazen sıcacık aşk hikayeleri, bazen Ege’nin sempatik havası, bazen de macerayla akşamlarımıza renk katıyor. Bu yıl da yine birçok yerli dizi ekranlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor. Sizin için bu yaz dizileri seçmelerinden en renkli 10 tanesini derledik.

1. Kanıt: Ateş Üstünde

Kanıt

Kanıt: Ateş Üstünde yaz dizileri listemizdeki adrenalin yüklü polisiye dizisi. Kanıt dizisinin devamı niteliğinde olan Kanıt: Ateş Üstünde, yine 100 bölüm süren ilk dizi gibi, adli tıp uzmanı Sevil Atasoy’un kitaplarındaki akıl almaz olayları televizyona nefes kesen bir şekilde taşıyacak. Kanal D ekranlarında yayınlanacak yapımın başrol oyuncuları Tansel Öngel, Ahmet Olgun Sünear, Başak Güroz ve Ebru Aytemur.

2. Sevda Kuşun Kanadında

Sevda Kuşun Kanadında

TRT 1 ekranlarında yayına başlayan Sevda Kuşun Kanadında, 1970’li yıllarda İstanbul ve Ankara illerindeki gençlik yapılanmalarının başlangıcı niteliğindeki grupların hikayesine değiniyor. Alışılagelmiş bakış açısından farklı bir bakış açısını benimseyen dizi, 1968-1972 yılında toplumdaki her kesimden insanın yaşadığı baskıyı ve zorlukları ekrana taşıyor. Yaz dizileri arasında politik duruşuyla dikkat çeken dizinin odağında bir aşk hikayesi var. Oyuncuları Deniz Baysal, Murat Ünalmış, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl.

3. Yüksek Sosyete

Yüksek Sosyete

Aşk temalı yaz dizileri arasına dahil olan Yüksek Sosyete, Star TV kanalında yayınlanıyor. Bir Kore dizisinin uyarlaması olan Yüksek Sosyete’nin başrollerinde Hazar Ergüçlü ve Engin Öztürk oynuyor. Eğlenceli bir seyirlik olan dizi, kanalın ve bu yazın iddialı dizilerinden.

4. Aşk Laftan Anlamaz

Aşk Laftan Anlamaz

Sempatik bir aşk hikayesini ekranlara taşıyan dizi, Show TV kanalında yayınlanmaya başladı. Hande Erçel ve Burak Deniz’in başrollerini paylaştığı dizi, konusu itibarıyla Kiralık Aşk’ı keyifle izleyen seyircilerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

5. Hayat Sevince Güzel

Hayat Sevince Güzel

Ege’de geçen yaz dizileri her zaman revaçta. Fox TV’de yayınlanan, komedi aşk türündeki Hayat Sevince Güzel de bize bu yöreden sempatik görüntüleri sunuyor. Başrol oyuncuları arasında Algı Eke, Ekin Mert Daymaz, Burak Çelik, Öykü Çelik, Lemi Filozof ve Hakan Meriçliler bulunuyor.

6. Tatlı İntikam

Tatlı İntikam

Romantik komedi türündeki yaz dizileri arasında yerini alan Tatlı İntikam, pembe dizi Dame Chocolate’ın uyarlaması. Erken başlayan dizinin birçok bölümü çoktan yayınlandı. Kanal D kanalında yayınlanan dizinin başrollerinde Leyla Lydia Tuğutlu ve Furkan Andıç var.

7. Bodrum Masalı

Bodrum Masalı

Ege temalı yaz dizileri kategorisinde yer alan Bodrum Masalı, Kanal D ekranlarının iddialı dizilerinden. Başrollerini Hilmicem İntepe, Şevval Sam, Dilan Çiçek Deniz, Timuçin Esen, Murat Aygen ve Alperen Duymaz’ın paylaştığı dizide Bodrum’un güzelliklerini de televizyona taşıyacak.

8. No: 309

No:309

Yaz dizileri birkaç istisna haricinde romantik komedi türünden vazgeçmiyor. Bunlardan biri olan No: 309, akşamları televizyon karşısında keyifle izleyebileceğiniz bir dizi. Fox TV’nin dizisinde oyuncu kadrosu da zengin; Furkan Palalı, Demet Özdemir, Sevinç Erbulak ve Sumru Yavrucuk var.

9. N’olur Ayrılalım

Nolur Ayrılalım

Fox TV’nin yeni yaz dizileri arasına katılan N’olur Ayrılalım, epey konuşulacağa benziyor. Romantik komedi türündeki dizinin kadrosunda Gürgen Öz, Nilay Duru, Aras Aydın ve Nilperi Şahinkaya yer alıyor.

10. Gülümse Yeter

Gülümse Yeter

Bazı yaz dizileri sadece oyuncu kadrolarıyla bile dikkat çekiyor. Smile You adlı Kore dizisinin uyarlaması olan dizide Erdal Özyağcılar, Aslı Bekiroğlu, Yılmaz Kunt ve Sermet Yeşil rol alıyor. Show TV kanalında seyredebilirsiniz.

11. Seviyor Sevmiyor

Seviyor Sevmiyor

ATV’nin beğenilerek takip edilen dizisi Seviyor Sevmiyor, romantik komedi türündeki yaz dizileri arasından sempatikliği ve kalitesiyle sıyrılıyor. She Was Pretty adlı Kore dizinden uyarlanan yapımın başrollerinde Zeynep Çamcı, Yiğit Kirazcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız ve Zeynep Tuğçe Bayat var.

Maalesef bütün yaz dizileri istenilen reytinge ulaşamıyor ve yayından kaldırılabiliyor. Bu, seyirciler için olduğu kadar yaz dizileri oyuncuları için de üzücü bir durum elbette. Örneğin, Hanım Köylü ve Aşk Yalanı Sever gibi bazı diziler ekranlara çoktan veda etmek zorunda kaldı. Umarız bu listedeki her bir yaz dizisinin ömrü uzun olur. Şimdiden hepinize keyifli seyirler!

Dizi izlemeyi seviyorsanız, en sevilen Türk dizileri listesini okumak için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı