2018 Filmleri

2018 Filmleri

2018 yılı kayda değer filmler açısından sanki diğer yıllara göre biraz daha yavan geçti. Elbette her yıl birkaç büyük prodüksiyonlu film izlemeye alıştık, bunların büyük bölümü de süper kahramanların sinema uyarlamaları. Ne de olsa 2018 filmleri dendiğinde akla ilk olarak Avengers serisi geliyor… Buna rağmen birkaç bağımsız yapım ve konu olarak izleyiciyi içine alan başarılı Hollywood yapımları da yok değil. Lafı fazla uzatmadan sizi 2018 en iyi filmler listesi ile baş başa bırakalım.

2018 Filmleri

1. Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)

2018 filmleri arasında en fazla ses getireni elbette Avengers Sonsuzluk Savaşı. Film, bir önceki filmde ayrı düşen Avengers üyelerinin Thanos’un zulmü karşısında güç birliği yapıp ona karşı koymasını anlatıyor. Oyuncular alıştığımız isimler: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans ve diğerleri.
iMDb puanı 8.6

2018 Filmleri

2. Mission: Impossible Fallout (Görevimiz: Tehlike – Yansımalar)

Yine zorlu bir görevin başarıyla tamamlanması ile son bulan filmin, en övgüye değer yanı yaşını başını alan Tom Cruise’un aksiyon sahnelerini dublörsüz çekmesi. Diğer esas adam rolünü üstlenen Henry Cavill’in buradaki bıyığı 2017 tarihli Justice League filminde CGI ile silinmiş ve sinema severler arasında dalga konusu olmuştu.
iMDb puanı 8.0

2018 Filmleri

3. Isle of Dogs (Köpek Adası)

Wes Anderson Fantastic Mr. Fox’taki hamurdan stop-motion animasyon tekniğini bu filmde de uygulamış ama bu sefer daha bütçe yüksek olduğu için grafikler çok daha iyi. Japonya’da geçen film, köpeklerin kaderine terk edildiği Köpek Adası’nda köpeğini arayışını konu alıyor. Seslendirenler arasında Edward Norton da var.
iMDb puanı 8.0

2018 Filmleri

4. Upgrade

Yılın bağımsız filmlerinden Upgrade, teknolojinin hayatın her alanını kontrol ettiği yakın gelecekte geçiyor. Grey, deneme aşamasındaki Stem adlı bir implantın kendisine takılmasına izin verir ve olaylar gelişir. Tüm zamanların olmasa da en iyi 2018 filmleri arasında. Logan Marshall-Green’in kayda değer performansını kaçırmayın.
iMDb puanı 7.6

2018 Filmleri

5. Sorry to Bother You (Rahatsız Ettiğim İçin Kusura Bakmayın)

Absürt ve kara komedi filmi sevenleri böyle alalım. Alternatif bir Oakland’da geçen film, bir şirketin çağrı merkezinde işe giren Cassius Green’in mesleki başarı adımlarını nasıl çıktığını anlatıyor. Başarılı bir kapitalizm eleştirisi. Üstelik sürpriz sonlu. Başrolde Lakeith Stanfield var, kötü patron ise Armie Hammer.
iMDb puanı 7.1

2018 Filmleri

6. A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)

Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın başrolleri paylaştığı filmde bir müzisyen, genç ve yetenekli bir şarkıcıya şöhrete kavuşması için yardımcı oluyor. Lady Gaga’nın ilk Hollywood başrolü olması ve ikili arasındaki yadsınamaz enerji, filmin 2018 filmleri arasında en merak edilenlerden olmasına ön ayak oluyor.
iMDb puanı 8.2

2018 Filmleri

7. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminin devamı niteliğinde olan bu film, yine Harry Potter’ın fikir annesi J.K. Rowling tarafından kaleme alınmış. Serinin ikinci filminde Eddie Redmayne ve Jude Law gibi bir önceki filmden tanıdık simaların yanı sıra başarılı oyunca Johnny Depp de var.

iMDb puanı 7.0

2018 Filmleri

8. Creed II

Sylvester Stallone’un yapımcılığı önderliğinde gerçekleşen filmde genç boksör Adonis Creed’in sadece ringlerdeki değil, hayat karşısında verdiği mücadele de konu alınıyor. Yine Rocky Balboa’ya Stallone’un can verdiği filmde baş karakter Adonis Creed ise Micheal B. Jordan tarafından canlandırılıyor.
iMDb puanı 7.1

2018 Filmleri

9. Bohemian Rhapsody

70’li yılların efsane İngiliz rock grubunun solisti Freddy Mercury’nin hayatından bir kesiti konu alan film, rock müzikseverleri fazlasıyla tatmin edeceğe benziyor. Queen’in yükselişini ve Mercury’nin frapan yaşam tarzını başarılı bir biçimde ele alan filmin başrollerinde ise Mr. Robot’tan tandığımız Rami Malek var.
iMDb puanı 8.4

2018 Filmleri

10. Aquaman

Aralık ayında vizyona girmesi plananan Aquaman’in başrollerinde özellikle Game of Thrones hayranlarının büyük bir özlemle ve hayranlıkla seyrettiği Jason Momoa yer alıyor. Su altı krallığı Atlantis’in kaderini elinde tutan Aquaman’in liderlik savaşındaki heyecan ve macera dolu yolculuğu tüm ihtişamı ile Aralık’ta seyircilerle buluşuyor.

2018 Filmleri

11. Annihilation (Yok Oluş)

Natalie Portman’ın baş rollerinde yer aldığı ve 2018 filmleri arasında tüm listelerde övgü ile geçen filmde, doğa kanunlarının pek de geçerli olmadığı tehlikeli bir bölgede çalışmaya başlayan bir biyolog konu alınıyor. Alex Garland tarafından yönetilen film hem macera, hem korku unsurları içeriyor.
iMDb puanı 6.9

Bunların dışında Ant-Man ve Wasp, Venom (Zehirli Öfke) ve Tag (Yakalandın!) filmlerini de yabana atmayın. Önümüzde kasım ve aralık aylarını hesaba katarsak hâlâ 2018 gelecek filmler de var elbette. Mortal Engines (Ölümlü Makineler), alternatif Örümcek Adam evreni ve Mary Poppins’in devam filmi merak uyandıran yapımlardan. Onların iMDb puanlarını ise zaman gösterecek.

Brad Pitt hayranları buraya! En iyi Brad Pitt filmleri listemizi sizin için derledik.

Önceki YazıSonraki Yazı