Son Çıkan Albümler

Son Çıkan Albümler

2018 yılı son çıkan albümler önerilerimiz ile siz de müzik keyfini üst noktalarda yaşayabilirsiniz. 2018’in son aylarına girdiğimiz şu günlerde yıl bitmeden yeni çıkan albümler nelerdir, diye merak ediyorsanız buyurun yazımıza! En son çıkan albümler 2018 listemizde Buray’dan Mabel Matiz’e, Müslüm Gürses’ten Zara’ya pek çok sevilen sanatçının yeni müzik albümleri sizleri bekliyor.

Son Çıkan Albümler Müslük Gürses

1. Sandık – Müslüm Gürses

“Müslüm” filminin vizyona girmesiyle pek çok insan Müslüm Gürses şarkılarına yoğun ilgi duymaya başladı. Hal böyle olunca da müzik firmaları Müslüm Gürses’in sevilen albümlerinden biri olan “Sandık”ı yeniden piyasaya sundu. Hatırlarsanız bu albümde Müslüm Gürses; Sezen Aksu, Fikret Kızılok, Ajda Pekkan ve Kenan Doğulu’dan dinlemeye alışık olduğumuz şarkıları kendine has yorumuyla cover yapmıştı.

Son Çıkan Albümler Buray

2. Kehanet – Buray

Sevilen erkek pop müzik sanatçılarından biri olan Buray, son çıkan albümler listemizde “Kehanet” albümüyle yer alıyor. Buray’ın 3. Stüdyo albümü olan Kehanet’te; Aşk Bitsin, Tac Mahal, Kabahat Bende, Kış Bahçeleri ve 8 şarkı daha yer alıyor. Albümün ilk video klibi ise sevilen şarkı Aşk Bitsin’e çekildi. Animasyon ve dolunay efektlerinin kullanıldığı klip de en az albüm kadar beğeni topladı.

Son Çıkan Albümler Mabel Matiz

3. Maya – Mabel Matiz

Anaakım müziğine yön veren önemli isimlerden biri olmayı başarmış olan Mabel Matiz, “Maya” albümünü 2018 yazının başında piyasaya sundu ve yeni çıkan albümler 2018 listesinde yerini aldı. Günümüzde hala albümden yeni kliplenen şarkılar büyük beğeni görmeye devam ediyor. Son klibini bu albümden “A Canım” şarkısına çeken Matiz, Türk gelenek ve göreneklerini anımsatan klibiyle hayranlarından tam not almayı başardı.

Son Çıkan Albümler Nazan Öncel

4. Ve Nazan Öncel Şarkıları – Çeşitli Sanatçılar

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Nazan Öncel’in sevilen şarkıları, farklı sanatçıların yorumlamasıyla tek bir albümde buluştu. Bu albümde kimler yok ki! Sıla’dan Tarkan’a, Ceylan Ertem’den Hayko Cepkin’e, Gökhan Türkmen’den Sezen Aksu’ya sevilen pek çok sanatçı Nazan Öncel şarkılarında bir araya geldi. Albümde toplamda 14 farklı sanatçının yorumunun bulunduğunu da ekleyelim.

Son Çıkan Albümler Aynur Aydın

5. Aynur Aydın – Salla

Kendine has sesiyle kadın pop sanatçılar arasında öne çıkmayı başaran Aynur Aydın, son şarkısı “Salla” ile de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Aynur Aydın’ın son şarkısı Salla’nın sözlerini Genco Ecer yazarken müzik ve düzenlenlemesine imza atan ismin Bertan Asllani olduğunu görüyoruz.

Son Çıkan Albümler Zara

6. Derin Aşk 3 – Zara

Evrensel müzik denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başarmış güçlü yorumcu Zara, “Derin Aşk” ismini verdiği arabesk albüm serisinin üçünsünü 2018 yılı içinde piyasaya sundu. Büyük beğeni toplayan Derin Aşk albüm serisinin yoğun istek üzerine üçüncüsünü hazırlayan sanatçının bu albümünde; Vur Gitsin Beni, Ağla Halime, Severek Ayrılalım, Kapın Her Çalındıkça gibi sevilen arabesk şarkılar yer alıyor.

Son Çıkan Albümler Musa Eroğlu

7. Turnaların Göçü – Musa Eroğlu

Türk halk müziğinin sevilen yorumcularından biri olan Musa Eroğlu, “Turnaların Göçü” albümüyle sevenleriyle buluşuyor. Firari, Havalanma Deli Gönül, Suna’nın Ağıdı, Mezarımın Taşı, Benden Sonrası ve daha pek çok şarkı Musa Eroğlu’nun son albümünde sizleri bekliyor.

Son Çıkan Albümler Jabbar

8. Yineleme – Jabbar

Yine kendine has sesi ve yorumlarıyla yeni tanıdığımız isimlerden biri olan Jabbar; sevilen şarkılara imza atmayı başarıyor. Hatırlarsanız Jabbar’ı tanıdığımız şarkı Deeperise ile hazırladığı “Raf” şarkısıydı. Jabbar’ın son albümü Yineleme’de ise sizleri; Gel Desem, Cesaretsizce Olmuyor, Sen Gittin, Dipten, Raf (Akustik Versiyon), Aşksın gibi şarkılar bekliyor.

Son Çıkan Albümler Kırım Şarkıları

 

9. Kırım Şarkıları 2 – Metin Batur & Mamed Dzafarov

Anonim eserleri “Kırım Şarkıları” albümünde bir araya getiren Metin Batur & Mamed Dzafarov, albümün beğenilmesi ve talep görmesi üzerine bu albümün ikinci serisi olan Kırım Şarkıları 2’yi dinleyicilerle buluşturuyor. Albümde sizleri; Ela Gözlüm, Yavluk Oyunu, Karanfil gibi sevilen Kırım şarkıları bekliyor.

Müzik türleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı