Çocuk Filmleri

Çocuk Filmleri

Sinemayı ve film izlemeyi sevmek yalnızca yetişkinlerin tekelinde olan bir şey değil. Çocuklar da sinemanın keyfini çıkarırlar; hatta bazen yetişkinlerden daha da fazla. Çocuk filmleri ya da çizgi film izlerken gördükleri, izledikleri karakterler ve hikâyeler çocukların dünyayla ve çevrelerindeki insan ve diğer canlılarla kuracakları ilişkilerini belirlemede etkili olur. Aynı zamanda çocuk filmleri çocukların hayal dünyasını harekete geçirerek yaratıcı yönlerini beslemelerine katkıda bulunur. Çocuklar için çizgi film ve animasyon filmler zihinsel ve üretken yönlerini tetikleyen birer yardımcıdır adeta. Aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeyi de garantiler. Bu yazımızda çocuğunuzla birlikte sizin de izleyebileceğiniz en güzel çocuk filmlerini derledik. Rahat koltuklarınıza kurulmaya ve eğlenceye hazırlanın!

Çocuk Filmleri

1. Ters Yüz

Önerdiğimiz çocuk filmlerinde ilk sırada Ters Yüz var. Eğlenceli çocuk filmleri ile bilinen Pixar’ın bir yapımı olan Inside Out (2015) küçük Riley’nin beyninin içine girerek onun duygularıyla tanışmamızı ve ruhsal değişimlerini kimi zaman kahkahalarla kimi zaman hüzünlenerek izliyoruz.

Çocuk Filmleri

2. Kayıp Balık Nemo

Nemo bir palyaço balığı ve tahmin edersiniz ki yaşı da küçük. Ancak küçük yaşına bakmayın, bir yüzgeci diğerinden daha küçük olmasına rağmen okyanusta maceralara atılmak için pek hevesli. En güzel çocuk filmleri arasında sayılan bu yapım çocuğunuzun gözünde ışıltılar oluşmasına sebep olacak.

Çocuk Filmleri

3. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

Çocuk filmleri 2016 yılında da süper yapımlarla çocuklarla buluşuyor. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı da 2016 yılının en güzel çocuk filmi olarak biliniyor. Sahipleri evde yokken evcil hayvanlar ne gibi çılgınlıklar peşinde? Hem siz hem de çocuğunuz için eğlenceli dakikalara hazır olun!

Çocuk Filmleri

4. Buz Devri 5

Çocuklar kadar yetişkinlerin de hayran olduğu Buz Devri 5 filmi ile 2016 çocuk filmleri arasında yer alıyor. Yaramaz sincap yine istemeden bir şeyleri değiştirecek ve bu harika çocuk filmini soluk soluğa izleyeceksiniz. Aile boyu film geceleri için birebir.

cocuk-filmleri-5

5. İnanılmaz Aile

Çocuk filmleri söz konusu olur da süper kahramanlar olmaz mı? 2004 yapımı İnanılmaz Aile filmi, ailecek kahraman olma yolunda ilerleyen Parr ailesini konu alıyor. Bu macera ve aksiyon dolu çocuk filminde sıkılan çocuk görülmemiştir herhalde.

Çocuk Filmleri

6. Komşum Totoro

Türkiye’de gösterime 2007 yılında giren ve yönetmenliğini Hayao Miyazaki’nin yaptığı Komşum Totoro, çocuklar için çizgi film arayan ebeveynler ve öğretmenler için kesinlikle göz atmaları gereken bir yapım. Filmde kediden otobüs var! Totoro ise bir efsane!

Çocuk Filmleri

7. Sevimli Canavarlar

Çocuk filmleri listemizin yedinci sırasını Sevimli Canavarlar adlı bu cidden sevimli filme ayırdık. Canavarlar ve küçük bir kız çocuğu arasındaki komik olayları anlatan bu film, özellikle çocukların varsa korkularını yenmeleri açısından güzel olabilir.

Çocuk Filmleri

8. Troller

Macera ile fantastik dünya birleşiyor ve muhteşem bir arkadaşlık hikâyesi ortaya çıkıyor. Troller, arkadaşlarını zalim Bergen’in ve Kral Girstle’ın ellerinden kurtarmak için kendilerini tehlikeye atan iki sevimli trolün öyküsünü anlatıyor.

Çocuk Filmleri

9. Winnie The Pooh

2 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan Winnie the Pooh, Tiger, Tavşan, Piglet, Kanga, Roo ve kuyruksuz eşekle bir maceraya çıkar. Winnie neticede miskin ve filozof bir ayıdır. Bu hareketli macerada Winnie’yi izlemek hoş olacak!

Çocuk Filmleri

10. Shrek

En güzel çocuk filmleri denince Shrek’i anmadan olmaz. Çirkin ama pamuk gibi bir kalbi olan yeşil canavar Shrek’in Fiona ile aşk hikâyesini izleyeceğiniz bu eğlenceli çocuk filmine bayılacaksınız!

Çocuk Filmleri

11. Bir Böceğin Yaşamı

Çocuklar evrendeki tüm canlıların hayatlarını merak ederler. Karıncalar ve çekirgelerin mücadelesini anlatan bu muhteşem çocuk filmi, en erken ve en güzel çocuk filmleri arasında yer alıyor.

Vizyondaki filmler için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı