Eylül Ayı Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi Eylül

Yazın bitmesi, dolayısıyla deniz, güneş ve kum tatillerine veda edilmesiyle gözler sonbahara yumuşak geçiş yapmamızı sağlayacak keyifli etkinlikleri arar oldu. Bu eylülde, konserden tiyatro ve kültür sanat etkinliklerine kadar birçok seçeneğiniz var. En keyifli etkinlikleri seçtiğimiz Eylül ayı etkinlik takvimi sizler için geliyor:

Mabel Matiz

Etkinlik Takvimi Eylül Mabel Matiz

Etkinlik deyince ilk akla gelen şehrimiz elbette İstanbul. Özellikle de konserler neredeyse takip edilemeyecek kadar çok. Rock müziğimizin ilgi çekici kişiliği Mabel Matiz de İstanbul’da düzenli olarak konser veren isimlerden. Kuvvetli bir ses ve etkileyici bir performansa tanık olmak için Mabel’i canlı izlemek şart.

Tarih: 23 Eylül 2017, Cumartesi, 21:30

Yer: Beyrut Performance (Kordonboyu Mah., Tekel Cd., Meltem Sk. No: 2 Kartal / İstanbul)

Mekanda oturma düzeni yok, ayakta şarkılara eşlik edebilirsiniz. Otobüsle Hükümet durağından kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hocapaşa Mevlevileri – Sema Ayini

Etkinlik Takvimi Eylül Hocapaşa Mevlevileri

Canlı tasavvuf müziği eşliğinde Galata Mevlevileri semazenlerinin sunduğu sema gösterisini ve Semazen Dünyası sergisini eylül ayı boyunca çeşitli tarihlerde izleme fırsatı bulabileceksiniz. Sufi dansları ve müzikleri ilginizi çekiyorsa kaçırmayın.

Tarih: 9, 12, 16, 19, 23, 26 ve 30 Eylül 2017, 19:00

Yer: Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi (Hoca Paşa Mah., Ankara Cd., Hocapaşa Hamamı Sokak 3/B Sirkeci – Fatih, İstanbul)

Mekan kapalıdır ve numarasız oturma düzeni vardır. Vapur ile Eminönü’ne gelerek veya Marmaray Sirkeci istasyonunda inerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Happy Pets Day: Mutlu Patiler Günü

Etkinlik Takvimi Eylül Pets Day

Bilet gelirlerinin tamamının hayvan barınaklarına bağışlanacağı Mutlu Patiler Günü’nde eğitici ve eğlendirici çocuk etkinliklerinin yanı sıra evlerini arayan yüzlerce hayvanla taşınma fırsatı da olacak. Sürpriz hediyeler ve gösteriler eşliğinde hem sosyalleşebilir hem de evsiz evcil hayvanlara destekte bulunabilirsiniz.

Tarih: 24 Eylül 2017, Pazar, 13:00-23:00

Yer: Life Park (Mehmet Akif Tabiat Parkı, Bahçeköy – Sarıyer, İstanbul)

Mekan doğayla iç içe, herhangi bir oturma düzeni bulunmuyor. 153, 42, 42HM, 42M ve 42T otobüsleri ile Sular durağına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Zirvesi

Etkinlik Takvimi Eylül Kişisel Gelişim Zirvesi

Kişisel Gelişim Zirvesi aslında oldukça rağbet gören bir etkinlik dizisi. Her seferinde önemli isimlerin yaptığı konuşmaları dinlemeniz mümkün. Bu etkinlikteki konuşmacılar arasında TRT haber spikeri Tijen Karaş ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut da bulunuyor.

Tarih: 23 Eylül 2017, Cumartesi, 9:00-16:00

Yer: Litai Otel TBB Konuk Evi (İlhami Sosyak Sk. No: 3 Balgat, Ankara)

Mekanda numarasız oturma düzeni vardır. Tesis merkezi bir konumdadır ve Seğmenler Park’ına oldukça yakındır.

Sunay Akın & İlhan Şeşen – Aşk Şarkıları ve Öyküler

Etkinlik Takvimi Eylül Sunay Akın

Türkiye’nin en maharetli hikaye anlatıcısı Sunay Akın sevda öyküleri anlatırken ve aşk şiirleri seslendirirken sesiyle huzur veren İlhan Şeşen de ona aşk şarkılarıyla eşlik edecek. Bu etkinliği takvimlerinize hemen kaydedin çünkü kaçırılmayacak bir etkinlik olacağı şimdiden belli.

Tarih: 14 Eylül, Perşembe, 21:00

Yer: İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu (Kahramanlar Kapısı, Kültürpark Fuar Alanı, Merkez, İzmir)

Mekan amfitiyatro şeklinde ve yerler numaralı. Ulaşım oldukça kolay, şehiriçi otobüsler Konak’ta bulunan fuarın içine kadar hizmet vermektedir.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Etkinlik Takvimi Eylül Bir Delinin Hatıra Defteri

Bursa’da kaçırılmayacak bir tiyatro etkinliği var son olarak. Gogol’ün aynı isimdeki ünlü kitabından uyarlama olan bu tek kişilik tiyatro oyunu Behzat Ç. rolü ile gönüllerde taht kuran Erdal Beşikçioğlu’nun başarılı performansıyla dikkat çekiyor.

Tarih: 30 Eylül 2017, Cumartesi, 20:30

Yer: Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu (Merinos Parkı, Osmangazi, Bursa)

Mekan kapalı olup numaralı oturma düzenine sahiptir. Metroya binip Merinos durağında inmeniz yeterli.

Eylül ayı kültür ve sanat tavsiyelerimiz tabii ki bununla sınırlı değil. Sırada Eylül ayında vizyona giren filmlerin listesi var.

 

Önceki YazıSonraki Yazı