Etkinlik Rehberi: Mart & Nisan 2018

Etkinlik

Mart’ın sonlarına geldiğimiz Nisan’a gün saydığımız şu günler; baharın da yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığı günler. Bahar ayında evde oturmak olmaz dedik ve sizler için Mart & Nisan etkinlik rehberini hazıladık. Festivalden konsere, çocuk müzikalinden tiyatroya aradığınız tüm etkinlikler burada!

Etkinlik Notre Dame Müzikali

Notre Dame Quasimodo Müzikali

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Notre Dame – Quasimodo Musicial, sanat etkinlikleri sevenler ile buluşuyor. Etkinlik, öğrenci ve tam ücret için farklı fiyatlar sunuyor.  Fransız İhtilal’i sonrası Fransa’nın karanlık günlerinden kesitler bulabileceğiniz müzikalde Türk oyuncular boy gösteriyor.

Yer: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi / İstanbul

Tarih: 10 Nisan 2018 – 20:30

Etkinlik Kadın aklı Erkek Aklı

Kadın Aklı Erkek Aklı

“Eğlenirken düşünmenize gerek yok.” deseler de sizleri eğlendirirken düşündürecek olan karmaşa dolu diyolagla Kadın Aklı Erkek Aklı’nda! Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı ve Savaş Özdural’ı sahnede bir araya getiren bu etkiliği yöneten isim ise Savaş Özdural. Pek çok farklı şehri gezen ekip belki bu ay sizin şehirinizdedir…

Yer: MEB Şura Salonu / Ankara

Tarih: 22 Mart 2018 – 20:00

Etkinlik Tiyatro

Ölü’n Bizi Ayırana Dek

Hakan Yılmaz’ın yönettiği Ölü’n Bizi Ayırana Dek oyununda oyuncu olarak da yine Hakan Yılmaz’ı ve Ebru Cündübeyoğlu’nu görüyoruz. Cansu ve Serdar rollerinde göreceğimiz ikili, evlilik hayatından usanmış ve boşanmaya karar vermiş bir çift olarak karşımıza çıkıyor. Boşanmadan bir gün önce kendileri için düzenlenen kutlama partisine katılırlar ve o da ne! Sabah aynı yatakta uyanırlar. Olaylar ise bundan sonra gelişir.

Yer: Bursa Tayyare Km / Bursa

Tarih: 8 Nisan 2018 – 20:30

Etkinlik Ege İle Gaga Müzikali

Ege ile Gaga Müzikali

Eğer çocuklarınızla geçirebileceğiniz güzel bir hafta sonu planınız varsa Ege ile Gaga Müzikali tam size göre! TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi  Ege ile Gaga şimdi de sahnede. Üstelik bu oyunda Ege ile Gaga çok ama çok uzağa, Ay’a gitmeyi planlıyorlar. Ancak bu yolculukta onları bazı sorunlar beklemektedir. Onların macerasına ortak olmaya ne dersiniz?

Yer: Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi / Eskişekir

Tarih: 31 Mart Cumartesi –  14:00

Etkinlik Festival

İstanbul Blue Night Mixed Festival

Duman, Hayko Cepkin, Fatma Turgut, Moğollar, Manga ve çok daha fazlası KüçükÇiftlik Park’ta rock müzik sevenlerle buluşuyor. Eğlenceli ve müzik dolu bir Cumartesi geçirmek isteyenler için doğru adres olacak olan bu festival aynı zamanda sevdiğiniz rock müzik sanatçılarının düetlerine de ev sahipliği yapacak.

Yer: KüçükÇiftlik Park / İstanbul

Tarih: 7 Nisan 2018 – 14:00

Etkinlik Mor

Mor

Sığınma Evi’nde bulunan 5 kadının yaşanmış hikayesinin canlandırıldığı “Mor” TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla sizlerle buluşuyor. Oyundaki karakterlerle yaşadıkları şiddetin yanı sıra; günlük yaşamları, çekişmeleri, alışkanlıkları ve sosyal hayatları da gözler önüne seriliyor. Bunları yaparken karakterler kimi zaman duygusal anlar yaşıyor kimi zaman ise komik durumlara düşüp kahkahalara boğuluyor.

Yer: CKM A Salonu / İstanbul

Tarih: 21 Nisan 2018 – 20:30

Etkinlik Güldür Güldür

Güldür Güldür

Ekranların sevilen komedi programı Güldür Güldür Show; aileden aşka, şöhretten teknolojiye, futboldan arkadaşlığa pek çok konuyu kendi mizah anlayışı ile ele alıyor. Ayrıca yeni yaklaşımlar ve çözümleri ile kahkahalara boğulacaksınız. Eğlenceli ve bol gülmeli bir gün için Gülfür Güldür Show’u ailecek izlemeye gidebilirsiniz.

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi / İstanbul

Tarih: 29 Mart 2018 – 20:30

Etkinlik Yüzüklerin Efendisi

The Lord of The Rings in Concert – The Return of The King

Howard Shore’un Oscar ödüllü müziklerini destansı filmin gösterimi eşliğinde, Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu ile deneyimleyebileceksiniz. Peter Jackson’ın gişe rekorlarını altüst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyaz perde uyarlamalarının üçüncü perdesi, dev ekranın önündeki görkemli bir koro ve orkestra eşliğinde sizlere unutulmaz anlar yaşatacak. Benzersiz bir etkinlik sizleri bekliyor!

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi / İstanbul

Tarih: 14 Nisan 2018 – 20:00

Etkinlik İncesaz

İncesaz Konseri

Hem İncesaz grubuna ait hem de geleneksel şarkıları canlı performansla dinlemek istiyorsanız bu konseri kaçırmayın deriz. Çalışma ve konserlerini 1997 yılından bu yana sürdüren İncesaz’ın gerçekleştireceği bu çok özel konserde kulaklarınız pası silinecek ve adeta bir müzik ziyafeti yaşayacaksınız.

Yer: MEB Şura Salonu / Ankara

Tarih: 23 Nisan 2018 – 20:00

Etkinlik Cocktail Fest

İzmir Cocktail Fest 2018

Bu yıl ilk defa gerçekleşecek bir etkinlik olan İzmir Cocktail Fest, kokteyl sevenleri bekliyor. Festival’de klasik tarzların dışına çıkarak yepyeni tatları deneme imkanı bulabileceksiniz. Ayrıca profesyonel miksolojistler eşliğinde gerçekleşecek olan workshoplarla bu renkli dünyayı keşfetme imkanı yakalayacaksınız.

Yer: Parc Ceremonie / İzmir

Tarih: 21 Nisan 2018 – 12:00

Gelmiş geçmiş en sevilen Tarantino filmleri listemizi okudunuz mu?

Önceki YazıSonraki Yazı